Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6781
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy skończą ten most?

Czwartek, 29 listopada 2018, 8:34
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 12:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiedy skończą ten most?
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku miesięcy trwa remont mostu na ulicy Staromiejskiej w Cieplicach. Okoliczni mieszkańcy są zaskoczeni długością trwania prac naprawczych i pytają, jak długo jeszcze potrwa ten remont.

Po naszej interwencji, pod koniec sierpnia 2018 roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów zainteresował się mostem nad Kamienną. Czytelnik zasygnalizował nam, że obiekt grozi zawaleniem i jego obawy okazały się uzasadnione. Po sprawdzeniu stanu technicznego mostu, MZDiM zdecydował o remoncie w ramach prac bieżących, ale prace przeciągają się, a mieszkańcy tracą cierpliwość.

Mimo naszych starań, trochę się "zakopaliśmy" w obiekcie. Po rozpoczęciu rozbiórki okazało się, że dźwigary nie są tak monolityczne, jak wydawało się przy pierwszych badaniach. Okazało się, że są to warstwy tynku, co jest niespodziewanym elementem na obiekcie mostowym. Projektant również był zaskoczony, że w tak głębokich warstwach zamiast konstrukcji żelbetowej można znaleźć "upchany" tynk elewacyjny - tłumaczy przestoje w pracach Norbert Łukaniuk, dyrektor MZDiM.
Dzisiaj techniczne problemy są już za nami, wykonujemy kolejne betonowania. Mam nadzieję, że to kwestia dwóch tygodni i będzie to skończone - dodał N. Łukaniuk, który po zakończeniu prac przewiduje zmianę organizacji ruchu. - Chcemy, aby most był jednokierunkowy od Zjednoczenia Narodowego w stronę Staromiejskiej, a wyjazd będzie przez Plac Kombatanta i przez most na Ściegiennego - zapowiada dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

14
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
10%
Złości
22
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group