Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11876
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy pojedziemy przez most na Cervi?

Sobota, 16 grudnia 2017, 9:04
Aktualizacja: Niedziela, 17 grudnia 2017, 20:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiedy pojedziemy przez most na Cervi?
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (15.12) upłynął aneksowany termin zakończenia prac przy budowie mostu na ulicy Cervi w jeleniogórskich Cieplicach. Czy Obiekt musi być rozliczony do końca bieżącego roku – czy miasto straci dotację z budżetu państwa? Jak zapewnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry, w środę lub czwartek (20–21.12) most zostanie oddany do użytku i ten termin nie jest zagrożony.

Jak już wcześniej informowaliśmy, opóźnienie wynikało ze złego projektu, na który wykonawca nie miał wpływu. - Po rozebraniu starego mostu, okazało się, że trzeba go przeprojektować. Prace trwają, wczoraj była kładziona warstwa ścieralna, a prace techniczne związane z balustradami są na ukończeniu - zapewnia Jerzy Łużniak. W poniedziałek firma ma oddać do Powiatowego Nadzoru Budowlanego wszystkie dokumenty związane z odbiorem, we wtorek lub środę ma się odbyć próba obciążeniowa, a po uzyskaniu wszystkich zezwoleń most zostanie oddany do użytku.

Koszt odbudowy mostu to 3,075 mln zł, z czego niemal 1,252 mln zł to subwencja z budżetu państwa. Wykonawcą robót jest Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej Jaz z Kunic. Przypomnijmy, w styczniu 2015 r. na moście wprowadzony został ruch wahadłowy i ograniczenie tonażu do 3,5 tony (nie dotyczyło to autobusów MZK) i dopiero w budżecie miasta na rok 2017 udało się zarezerwować środku na jego remont.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group