Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8401
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy otworzą Orlika przy Chemiku? (aktualizacja)

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 6:23
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 14:42
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy otworzą Orlika przy Chemiku? (aktualizacja)
Fot. WAC
– Kiedy będzie można ponownie korzystać z zamkniętego od kilku dni boiska Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze? – pytają grający w tym miejscu w piłką nożną sportowcy – amatorzy.

Orlik przy ZSOiT mieszczący się przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze został wyłączony z użytkowania, gdyż cztery elementy jego ogrodzenia zostały poważnie uszkodzone przez wiejący w nocy z 28 na 29 października orkan Grzegorz. W kilku miejscach pospadały też siatki wokół boiska.

- Na Orliku, według jego regulaminu można grać w piłkę nożną do końca listopada – mówi pan Jarosław, który wraz z kolegami często uprawia futbol w tym miejscu. - Od wichury minęło kilka dni, boisko jest zamknięte i żadne prace naprawcze nie rozpoczęły się. Jest dopiero początek miesiąca i można jeszcze spokojnie sobie „pokopać”. Orlik sam się nie naprawi – wytyka Czytelnik.

Jak poinformował naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała, po wizji lokalnej zdecydowano, że do czasu usunięcia szkód boisko przy ZSOiT pozostanie zamknięte i całkowicie niedostępne dla piłkarzy - Uszkodzenia ogrodzenia Orlika są poważniejsze niż się wydawało i ze względów bezpieczeństwa do czasu ich wymiany jego elementów prosimy sportowców – amatorów aby korzystali z boisk przy innych obiektach oświatowych.

- Prace remontowe na Orliku rozpoczną się za kilka dni. Nawiązaliśmy już kontakt z ubezpieczycielem w celu uzyskania odszkodowania za straty. Jesteśmy też po rozmowach z producentem elementów ogrodzenia Orlika, gdyż uszkodzone słupki muszą być ze względów bezpieczeństwa wymienione na podobne, z odpowiednim atestem – wyjaśnia naczelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
198
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group