Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7135
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy otworzą Orlika przy Chemiku? (aktualizacja)

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 6:23
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 14:42
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy otworzą Orlika przy Chemiku? (aktualizacja)
Fot. WAC
– Kiedy będzie można ponownie korzystać z zamkniętego od kilku dni boiska Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze? – pytają grający w tym miejscu w piłką nożną sportowcy – amatorzy.

Orlik przy ZSOiT mieszczący się przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze został wyłączony z użytkowania, gdyż cztery elementy jego ogrodzenia zostały poważnie uszkodzone przez wiejący w nocy z 28 na 29 października orkan Grzegorz. W kilku miejscach pospadały też siatki wokół boiska.

- Na Orliku, według jego regulaminu można grać w piłkę nożną do końca listopada – mówi pan Jarosław, który wraz z kolegami często uprawia futbol w tym miejscu. - Od wichury minęło kilka dni, boisko jest zamknięte i żadne prace naprawcze nie rozpoczęły się. Jest dopiero początek miesiąca i można jeszcze spokojnie sobie „pokopać”. Orlik sam się nie naprawi – wytyka Czytelnik.

Jak poinformował naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała, po wizji lokalnej zdecydowano, że do czasu usunięcia szkód boisko przy ZSOiT pozostanie zamknięte i całkowicie niedostępne dla piłkarzy - Uszkodzenia ogrodzenia Orlika są poważniejsze niż się wydawało i ze względów bezpieczeństwa do czasu ich wymiany jego elementów prosimy sportowców – amatorów aby korzystali z boisk przy innych obiektach oświatowych.

- Prace remontowe na Orliku rozpoczną się za kilka dni. Nawiązaliśmy już kontakt z ubezpieczycielem w celu uzyskania odszkodowania za straty. Jesteśmy też po rozmowach z producentem elementów ogrodzenia Orlika, gdyż uszkodzone słupki muszą być ze względów bezpieczeństwa wymienione na podobne, z odpowiednim atestem – wyjaśnia naczelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group