Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8346
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy obiecany remont ulicy Grottgera?

Wtorek, 11 października 2016, 7:33
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kiedy obiecany remont ulicy Grottgera?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Zapewniano nas, że jesienią 2016 roku będziemy jeździć ulicą Grottgera po nowej nawierzchni, a tymczasem jest dziura na dziurze – pisze nasza Czytelniczka Bożena. – Codziennie przejeżdżam tą droga do pracy, tak jak wielu innych jeleniogórzan. Z tej drogi korzystają nie tylko pobliscy mieszkańcy, ale też petenci przychodni, sądu, przedszkola i turyści odwiedzający Wzgórze Kościuszki – dodaje Czytelniczka.

Jak mówi pani Bożena, mieszkańcom od lat obiecywano gruntowny remont tej ulicy, ale skończyło się na planach i obietnicach.

- Nikt nie obiecywał remontu ulicy Grottgera w tym roku, bo nie ma na to pieniędzy – odpowiada Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Owszem, zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej remontu tej drogi, ale projektant nie wywiązuje się z zadania tak, jak powinien. Póki co, przekazał nam plan przebudowy oświetlenia ulicznego i dostał od nas poprawki. Teraz zastanawiamy się, czy rozwiążemy z nim umowę i poszukamy nowego wykonawcy, czy nałożymy kary na obecnego za niedotrzymanie terminów – dodaje Czesław Wandzel.

Szef jeleniogórskiego zarządu dróg zapewnia, że gruntowna przebudowa ulicy Grottgera (z wymianą nawierzchni drogi i chodników, nowym odwodnieniem i oświetleniem) zostanie zgłoszona do projektu przyszłorocznego budżetu, ale…

- Dwa lata temu dokonaliśmy przeglądu jeleniogórskich ulic i o ile główne trakty są utrzymywane w stanie zadawalającym, to około 40- 50 procent ulic gminnych w Jeleniej Górze, nie zaliczanych do dróg podstawowych, wymaga pilnie gruntownej przebudowy – mówi dyrektor Czesław Wandzel. – Dlatego radni i władze miasta będą musieli zdecydować, czy ulica Grottgera będzie w przyszłym roku remontowana, czy nie – dodaje szef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group