Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8287
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kiedy komputery dla piechowiczan?

Niedziela, 4 stycznia 2015, 8:53
Aktualizacja: 8:56
Autor: Mea
Piechowice: Kiedy komputery dla piechowiczan?
Fot. Archiwum
Pierwsze z 67 komputerów miały w listopadzie ub. roku trafić m.in. do zdolnej młodzieży oraz dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. – Niestety musieliśmy unieważnić zakup, bo sprzedawca chciał za nie zbyt wiele – informuje Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Pieniądze na projekt „Przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w Piechowicach” miasto otrzymało z programu Innowacyjna Gospodarka Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup 67 komputerów wraz z oprogramowaniem, monitorami i drukarkami. Sprzęt miał trafić do 30 rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, 15 zestawów zaplanowano dla pracowni informatycznej w piechowickiej szkole podstawowej, a 15 dla pracowni informatycznej w gimnazjum. Sześć komputerów miał otrzymać Piechowicki Ośrodek Kultury, by udostępnić je mieszkańcom w swojej kafejce internetowej, natomiast jeden komputer planowany był dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którego również mieli korzystać mieszkańcy.

- Sprzedawca podał cenę o 20 tys. zł wyższą, niż dotacja, którą otrzymaliśmy - czyli ok. 290 tys. zł. Ponieważ Miasta nie stać na dopłacanie do zakupu, a wyliczenia projektowe zakładały cenę sprzętu taką, jaka jest kwota dofinansowania, musieliśmy unieważnić postępowanie na zamówienie tego sprzętu – mówi Witold Rudolf.

Burmistrz jednak uspokaja, że komputery będą. - Koniec projektu ma nastąpić dopiero w grudniu tego roku, więc mamy jeszcze czas na jego realizację i pieniądze nie przepadną. W ciągu dwóch tygodni wybierzemy nowego dostawcę sprzętu i myślę, że na wiosnę pierwsze komputery trafią już do uczniów – zapewnia burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group