Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6318
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiedy do Term Cieplickich? Nie wiadomo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lutego 2014, 7:24
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 8:11
Autor: Angela
Fot. M. Nowak/Termy Cieplickie
Mieszkańcy Jeleniej Góry i regionu dopytują, kiedy będą mogli wybrać się do Term Cieplickich i za ile. Zapowiadano bowiem, że wielkie otwarcie planowane jest wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, a cenniki pojawią się dużo wcześniej. Tymczasem podstawowe pytania zostają bez odpowiedzi, a prezes spółki Termy Cieplickie mówi: Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszyscy niecierpliwie wyczekują kiedy podamy termin otwarcia, ale…

- Proszę wszystkich jeszcze o odrobinę cierpliwości. Jest to bardzo duży obiekt, składający się z wielu pomieszczeń, w których znajdują się liczne systemy i urządzenia, wszystko to spięte jest kilometrami kabli oraz rur – tłumaczy Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich i dodaje, że generalny wykonawca ma czas do końca lutego, aby przekazać Termy Cieplickie z pozwoleniem na użytkowanie.

- Wykonawca stara się zrobić to wcześniej, nim jednak będziemy mogli wpuścić pierwszych gości, będziemy musieli wszystko jeszcze raz sprawdzić, zobaczyć jak działają instalacje, zastanowić się, gdzie mogą pojawić się niespodzianki. Uruchamianie obiektu o powierzchni 5700 mkw., z którego w ciągu roku ma korzystać 200.000 osób, musi być zrobione bardzo dokładnie, aby mieć pewność, że wszystko zadziała tak, jak to zaplanowali projektanci. Proszę także uwzględnić, że gdy pożegnamy wszystkich pracowników z licznych firm budujących i uruchamiających obiekt, to trzeba będzie go jeszcze posprzątać. Mogę obiecać, że gdy będzie znany termin otwarcia obiektu, na pewno szybko o tym poinformujemy – dodaje prezes.

Taką samą odpowiedź, a raczej jej brak, spółka Termy Cieplickie przekazuje w sprawie cen za korzystanie z wodnych atrakcji. - Rozumiem, że wiele osób niecierpliwie czeka na cennik. Opublikujemy go kilka dni przed uruchomieniem – odpowiada prezes.

W zamian wymienia zniżki, których liczba brzmi zachęcająco. - Ustalając ceny, myśleliśmy o różnych potrzebach i możliwościach naszych przyszłych gości. Mamy propozycję dla seniorów, uczniów i studentów, rodzin z dziećmi i większych grup, jak wycieczki lub pracownicy dużych firm i instytucji z okolicy. Będą specjalne zniżki dla posiadaczy Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny – dodaje.

Na cenę biletu wpływ ma mieć pora dnia i dzień tygodnia. - Jak we wszystkich takich obiektach należy się spodziewać, że bilety będą tańsze w godzinach porannych i wczesno-popołudniowych. Będzie także kilka kategorii biletów ulgowych, otrzymają je osoby powyżej 60 roku życia, dzieci w wieku 5-15 lat, młodzież ucząca się i studenci do 26 lat. Najmłodsi nasi goście, czyli maluchy w wieku do 4 lat, wejdą za darmo. Tańsze bilety kupią uczestnicy zorganizowanych wycieczek oraz pracownicy, których pracodawcy skorzystają ze specjalnej oferty na pakiety sportowe. Taniej, dzięki specjalnej umowie, popływają także kuracjusze, przebywający na turnusach w Uzdrowisku Cieplice i goście hoteli, które podejmą stałą współpracę z Termami Cieplickimi. Jeleniogórskie szkoły będą mogły skorzystać z nauki pływania dla uczniów. Tu także ustalono specjalny cennik – dodaje Zbigniew Kubiela.

Więcej wiadomo natomiast w kwestii strony internetowej Term Cieplickich, która ruszy za tydzień.
- Jest gotowa, wprowadzane są ostatnie poprawki. Internauta znajdzie w niej galerię zdjęć obiektu, opis oferty i basenów, rodzaje zabiegów w SPA i szczegółowe dane techniczne dotyczące temperatur wody, powietrza w saunach, głębokości basenów, oferty turystycznej Karkonoszy, a także bazę noclegową i oczywiście cennik z danymi adresowymi i mapą dojazdu. Chcemy, aby strona jak najdokładniej pokazywała to, co się dzieje w Termach. Będzie ona miejscem publikacji aktualności, informacji o konkursach, relacji foto z imprez i zawodów. Ponadto będzie narzędziem promocji, dlatego znajdą się tam informacje o zniżkach, rabatach i ofertach specjalnych – zapowiada Zbigniew Kubiela.

NASZ KOMENTARZ
Taki… klimat
Skoro więc strona internetowa ruszy za tydzień, to jest nadzieja, że w tym czasie znany będzie przynajmniej cennik. Co do terminu otwarcia, pozostaje mieszkańcom czekać. Brak informacji od początku budowy tego obiektu nasz Czytelnik podsumowuje słynnym cytatem minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej: „Sorry, taki mamy klimat… realizacji tej inwestycji”.
Angelika Grzywacz-Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~i co? 5-02-2014 7:46
Wychodzi na to, że plotki, którymi posłużył się radny PiSu sprawdzają się.
~BIMARISTAN 5-02-2014 8:07
Już się nie mogę doczekać... Co tu się będzie działo... :)
~tansze dla 5-02-2014 8:14
"goście hoteli, które podejmą stałą współpracę z Termami Cieplickimi." Jak to rozumiec?
~gabrys 5-02-2014 8:14
po dyskotece z miła chęcią się tam wybiorę
~ 5-02-2014 8:28
ci z tym klimatem dalej... żałosne to już się robi.
~? 5-02-2014 8:32
wygląda na ta że szumne zakończenie robót w październiku to ściema a roboty rozruchowe to tak naprawdę poprawianie baboli które nie pozwalają na uruchomienie obiektu.
~Szuwarek 5-02-2014 8:39
Zobaczymy, odwiedzimy: No ale z cenników to by była jako taka konkurencja to: Wojanów 30zł bez limitów, Gołębiewski 30zł 1,5 godz, Jan 30zł 3 godz, itp. Zawsze polecam wycieczkę do pobliskiego Liberca, Za paliwko zapłacimy około 50 zł. Do auta wejdzie 5 osób (czyli 10 zł za podróż) za bilet całodzienny zapłacimy 140 Kc czyli 22,50zł. Za 33,50 mamy całodzienne pływanie a na przeciwko można kupić tanie i dobre piwo za około 1,70zł (polecam skalaka, zlatopramen, lub Svijany). Tak więc granica konkurencji określa kwota około 50zł za dzień. Powyżej tej ceny atrakcyjność kosztowa leci na łeb. Mamy wybór. Aha, w Libercu nie chodzi o Babylon Tylko o bazen na ul. Budysynskiej.
~jacha 5-02-2014 8:41
powiem tak : szału nie ma a lokalizacja w byłej fabryce na tak małym terenie bez mozliwości rozbudowy to kompletna porażka -pójde z ciekawości ale polecam BAZEN LIBEREC koszt na 3 godz to 18 zł a do dyspozycji basen olimpijski 50m i wiele innych atrakcji
~Szopka :) 5-02-2014 8:58
Man do Szeryfa: Szefie, nie moja to wina, że w mieście nikogo ni ma. Lud czekaniem znudzony, wyjechał w dalekie strony! Czyż jednak łatwiej nie będzie, rządzić, gdy pustka wszędzie?
~hulko 5-02-2014 9:03
znając życie po otwarciu będzie zamknięcie....
~ 5-02-2014 9:41
do 8:14 żeby coś rozumieć, to rozum trzeba mieć
~: 5-02-2014 9:45
Co tam ceny, terminy otwarcia - najważniejsze, że jest od dawna Prezes, który nad "wszystkim" czuwa...
~Terminator 5-02-2014 9:51
Kasa na akcję billboardową poszła. Billboardy o wielkim otwarciu Term rozstawione są w całej Kotlinie Jeleniogórskiej a może nawet dalej...Niech więc mieszkańcy nie dopytują się kiedy będzie otwarcie.Niech po prostu czytają reklamy, po coś w końcu one są.Teraz jeszcze nie wiadomo czy będzie pozwolenie na użytkowanie a i termin otwarcia nie jest pewny, na razie nie ma decyzji w sprawie cen.Strona jest gotowa ale nie działa, bo wprowadzane są poprawki.Jedynym pewnikiem w sprawie Term jest to że pan prezes Zbigniew Kubiela od ponad roku co miesiąc, bardzo regularnie zgarnia swoją kasę. I o to chodzi.
~oko 5-02-2014 10:07
kasa kasa kasa prywatne hotele z basenami sprowadza slonie by wode na bierzaco wypijaly ... hi hi hi dla nich to duzy problem ... niech wezma zielonych a nuz w goracych zrudlach sa zywe istoty .............................................hi hi hi ot tajeminica opoznien.....!!!
~mandolinka 5-02-2014 10:24
TO JEST KPINA! tak jak wszystkie projekty, które kiedyś nadzorowała wspaniała Pani Poseł Zofia, termy też się nie udały / bo albo odbiór, albo wykonanie, albo terminy, albo rury-kable-pomieszczenia. Mieszkańcy tego miasta muszą być na prawdę ślepi, skoro popierają dalej taką wspaniałą ekipę...
~Lilly20 5-02-2014 10:27
Jeszcze się bedziecie wszyscy tymi termami chwalić, wiec nie róbcie takiej jazdy, a poczekajcie troche dluzej.
~Lilly20 5-02-2014 10:32
Jeszcze się bedziecie wszyscy tymi termami chwalić, wiec nie róbcie takiej jazdy, a poczekajcie troche dluzej.
~devilek 5-02-2014 10:34
a na wprost term cieplickich / przy przystanku autobusowym / ścieki surowe walą do rzeki, z rury wystającej z niedawno remontowanego muru oporowego / czyli nie jest to jakaś samowola jakiegoś brudasa, tylko stan usankcjonowany, choćby uwzględnieniem w granitowej obmurówce / czyli tak może być / a klient Term (potencjalnie - turysta) z parkingu spoglądając na rzekę, poza kaczkami zobaczy wypływający z dziury papier toaletowy oraz oczywiście w ślad za nim po prostu - goowno ... ale to Jelenia Góra właśnie, rowerowa i turystyczna STOL-ec karkonoszy. Nie lubię malkontenctwa, ale gdy patrzę na działalność władz tego zadoopia, to rzy-gać mi się chce (dosłownie) !!!
rymcycymcy 5-02-2014 10:35
Panie Prezesie Termoforów ! ...Proszę, aby najpierw spuścić rurami zjazdowymi jakiegoś testowego grubasa ! :) ...żeby mieć pewność, że nic się nie rozwali jak będę wykonywał ostre zjazdy ! :)
~Czarnowidz 5-02-2014 10:43
STRACH SIĘ BAĆ! Te mosty, centra kultury, termy i inne autostrady za tzw. pieniądze EU za chwilę będą się walić. Po fatalnym splocie zdarzeń specyfikacje-przetargi-wykonanie-utrzymanie niczym efekt motyla dochodzić będzie do katastrof budowlanych. Obawiam się, że ten czarny scenariusz może się sprawdzić w Milero-Kaczo-Tuskolandzie.
~źródełko 5-02-2014 11:03
od 01 Lutego firm budowlanych już nie ma także pierwsze kłamstwo , czekamy na następne
~gość II 5-02-2014 11:09
Termy przepłacone, opóźnione winnych jak zwykle nie mam. Sorry takie mamy władze.
~Wiesia 5-02-2014 11:13
A będzie można ze swoim mydłem? ciekawe czy wtedy będzie troszkę taniej.
~Lilly20 5-02-2014 11:27
Jeszcze się bedziecie wszyscy tymi termami chwalić, wiec nie róbcie takiej jazdy, a poczekajcie troche dluzej.
~ 5-02-2014 11:50
Ale my już czekamy ponad 20 lat. Mam POmysł jak zareklamować sadzawkę. PO prostu trzeba napisać na bibordach ile one kosztowały i ile były budowane. Ktoś kto nie zna możliwości naszych władz pomyśli, że nie wiadomo jakie luksusy będą oferowane w cenie biletu. Jest to POmysł na złapanie klienta...przynajmniej jeden raz
~do Wiesia 5-02-2014 11:51
Tylko uważaj, żeby Ci nie spadło na podłogę :)
~Ja 5-02-2014 12:22
Dlaczego nie przewidziano zniżek dla osób niepełnosprawnych?
~lubudubu 5-02-2014 12:32
kurcze ludzie jakby term nie bylo to byście byli bardziej szczesliwi widze, szkoda ze zyjemy w czasach w ktorych nic nikogo nie cieszy wszyscy tylko w intenecie zwlaszcza wesza spiski i wyzywaja od zlodzieji, pogratulowac
~upss 5-02-2014 12:45
Z tego co prezio mówi wynika, że w dni powszednie w godzinach przedpołudniowych duży basen będzie zajęty przez szkoły. Jeśli będzie podobny "przerób" dzieciaków jak teraz w sp11 to za kilka miesięcy będziemy pływać w zupie i w oparach chloru. Dzieci przychodzą przeziębione, z różnymi rankami, kurzajkami, plują do wody, czasem nawet są brudne... Mam nadzieję, że ktoś będzie nad tym czuwał a woda będzie często zmieniana.
~cholibka 5-02-2014 12:46
Na różnych imprezach ważnym gościom i rozdawano w prezencie wejściówki na basen. Co będzie jak przyjadą na ferie i zechcą się wykompać? Troche wstyd.
rymcycymcy 5-02-2014 12:57
| ~cholibka | ...wykompać ? :) ...rozumiem, że chodzi o jakąś zabawę z komputerem ? ;)
~'''''' 5-02-2014 13:35
Tak to jest jak się kolesi na stanowiska obsadza ,nie kwalifikacje ale szyld partyjny.Łaziennego ledwo się pozbyli z innej firmy a tu już nowe problemy.A podatnik płaci i płaci a po oddaniu inwestycji nie będzie go stać na korzystanie z tych luksusów.Ale kasa wydana ,inwestycja jest koryta do obsadzenia są i ...gitara jak to Kiepski mówi.
~Kap, kap kap 5-02-2014 13:48
Na całym świecie jak i w Czechach niemal każde 50-tysięczne miasto mają baseny kryte aquaparki podczas budowy i otwarcia tych basenów nie było tyle problemów i otwierano na czas. Niestety mamy obstawioną ekipę rządzącą która trzyma się rękami nogami tych foteli nie mając dużego doświadczenia w tym zawodzie i niestety mamy taki cyrk a nie inny.
~ 5-02-2014 13:50
Wiadomo już, że nie wiadomo kiedy termy zostaną uruchomione a prezes dalej rozdaje karnety, bezczelnością jest wręczanie takich nagród zwłaszcza gościom biorącym udział w sobotniej imprezie w Szklarskiej. Dziamdostwo.
~tomwiss 5-02-2014 13:50
już widzę te liście w basenach zewnętrznych i inne śmieci, które zamiast do kosza ktoś rzuci byle gdzie a wiatr przeniesie je na taflę :) będzie się działo coś czuję
~zCiepli 5-02-2014 13:54
Pewnie remontują drogę - ( tory)
~Do devilka 5-02-2014 14:01
Drogi devilku! Za dużo czasu poświęcasz obserwacjom tej tajemniczej rury z muru. Z twego wpisu wynika, że podnieca cię widok pływającego w wodzie papieru toaletowego.We Wrocławiu, twoim rodzinnym mieście nie takie rzeczy się widuje. A swoją drogą drogo muszą kosztować te eskapady do Cieplic, po to tylko, by stwierdzić: nie tylko u nas we Wrocławiu śmierdzi.
~............ 5-02-2014 14:10
To karneciki rozdawał a czy to jego prywatny biznes??
~devilek 5-02-2014 14:59
do 14.01 - widzisz, akurat pochodzę z Cieplic, ale gratuluję spostrzegawczości. Ale nie chodzi o To, że we wroclove też śmierdzi, a w porcie w Trogirze także g.... pływają w krystalicznej wodzie. Chodzi o to, iż ma NIE ŚMIERDZIEĆ, a g... mają nie pływać. Acha, moim rodzinnym miastem jest wieś - Bobrów nad Bobrem ... I wiesz, popieram budowanie aquaparków, galerii, marketów ... byle z głową i w duchu rozwoju, nie w duchu skandali, łapówek, przekrętów i ogólnie przyjętego bylejactwa podpartego partactwem. Widzisz, troszke mam szerszą perspektywę niż nasze małe, zakompleksione i kosmopolityczne państewko, dlatego może wiecej widzę. Cieplice - dzielnica uzdrowiskowa - ale cóż z tego, skoro można przeczytać na różnych portalach: śmierdzi, ścieki do rzeki, przekroczenia pyłów, smrodów, i...nic
~ 5-02-2014 15:15
ceny muszą byc wysokie bo brudasy będą przychodziły sie kąpać,
~ 5-02-2014 16:58
Nie zapomnijcie o kamerkach live na tej stronie internetowej z wnętrza!
~ 5-02-2014 17:02
Wrocławski aquapark to syf, kiła i mogiła. Więc nie porównujcie do tego dziadostwa. Alternatywę może stanowić tylko czeski Liberec. Tanio, dużo atrakcji i - co najważniejsze - bardzo miła obsługa na europejskim poziomie! Bierzmy za wzór cywilizowane miejsca a nie syf ze wschodu.
~wodnik 5-02-2014 17:06
Fajnie, że te baseny są na świeżym powietrzu. Będzie można podglądać laski na zdjęciach lotniczych z Google Maps przy dużym zbliżeniu.
~ 5-02-2014 18:27
Uwaga? Wodnik pożyczył dla TBS 3,5 mln. zł. Znaczy to ,że ma kasę i zamiast ludności obniżyć opłaty woda-scieki to znaczy ,że ma nadmiar pieniędzy. Oto jak oni rządzą.
~Gość 5-02-2014 19:07
Te termy to jakis przekret naszych wladz ,nie dosc ze z poslizgiem rocznym albo i dluzszym to jeszcze noze ktos tam zycie stracic bo budowali to partacze i niedouczeni inztnierowie ,wiec ja nie bede kozystac z tak watpliwej budowli i moczyc sie w sadzawce z 200.tysiacami brudasow ,a bilety to jak na tytaniku wiec wybieram czechy tam jest wodnych parkow jak unas ziemniakow na polu .
~wigo 5-02-2014 19:44
od 2 grudnia odbierają i napełniają niecki wodą, która chyba im ucieka o czym mówił radny Sajnog.
~ddd 5-02-2014 21:25
Pewnie ruszy za pół roku a i tak wyjdzie na to że to wielka nie dopracowana KICHA
~Ja 5-02-2014 21:30
Dzisiaj zewnętrzny basen pokryty był taflą lodu !. Być może to dla Morsów ?.
~Ja 5-02-2014 21:37
Basen jeszcze jednak nie czynny jednak parkowe ścieżki naprawdę wołają o pomstę do nieba !. To wręcz szczyt partactwa i braku wyobraźni . Totalna breja i ohydna maź !!!.
~Góral 6-02-2014 5:39
piękna termom dodaje zasyfiała zarośnięta rzeczka przepływająca obok
~Einmoment 6-02-2014 7:55
"Proszę wszystkich jeszcze o odrobinę cierpliwości." - powiedział Zbigniew Kubiela prezes Term Cieplickich udając się do Sejmu RP w Warszawie na wystawę fotografii Góry Izerskie https://www.facebook.com/photo.php?fbid=747230448621244&set=pb.467572346587057.-2207520000.1391669471.&type=3&theater
~mk 6-02-2014 7:57
Skąd pozyskiwane są pieniądze na wynagrodzenia dla zarządu TERM???
~ja 6-02-2014 8:11
kicha jak nic ludziom-pracownikom obiecuja złote góry a potem zwalniaja tak samo jak z otwarciem dobra sciema
~doopa 6-02-2014 10:20
Do mk - tam idą takie łapówy, że prezes zrezygnował z wynagrodzenia ...
~gość II 9-02-2014 13:37
mk. Podatnicy płacą.
~cieplik to j 10-02-2014 20:30
Nie Termy,a ofermy,gdzie słowo prezydenta,a miało być tak pięknie,a wyszło jak zawsze.
~ToTo 12-02-2014 22:16
Kłamią jak zawsze. Jakie Termy jak woda termalna będzie służyła tylko do ogrzania obiektu a w basenach będzie z zwykła z sieci. Przeczytajcie raport komisji rewizyjnej **
~ 12-02-2014 22:18
Tą sprawą powinna zając się prokuratura i NIK
~term 13-02-2014 21:20
Prawdopodobnie przetarg na obsługę i zatrudnienie ratowników wygrała firma z Wrocławia i przywiezie swoich pracowników w "teczce" więc z naszego terenu żadnego ratownika nie zatrudnią- i tu się robi coraz ciekawiej i jeszcze większa SZOPKA satyryczna
~golfista 15-02-2014 11:54
Niestety nie zdąże się wykąpać dzisiaj wyjeżdżam z tego smutnego jak p... miasta Anglia czeka cheers!!!!!
~# 15-02-2014 21:12
żenada, gościu leje wodę że kalosze trzeba ubierać. Teraz wiem dlaczego został dyrektorem Aqwa ...coś tam. coś tam..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group