Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 1968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy do Term Cieplickich? Nie wiadomo!

Środa, 5 lutego 2014, 7:24
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 8:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy do Term Cieplickich? Nie wiadomo!
Fot. M. Nowak/Termy Cieplickie
Mieszkańcy Jeleniej Góry i regionu dopytują, kiedy będą mogli wybrać się do Term Cieplickich i za ile. Zapowiadano bowiem, że wielkie otwarcie planowane jest wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, a cenniki pojawią się dużo wcześniej. Tymczasem podstawowe pytania zostają bez odpowiedzi, a prezes spółki Termy Cieplickie mówi: Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszyscy niecierpliwie wyczekują kiedy podamy termin otwarcia, ale…

- Proszę wszystkich jeszcze o odrobinę cierpliwości. Jest to bardzo duży obiekt, składający się z wielu pomieszczeń, w których znajdują się liczne systemy i urządzenia, wszystko to spięte jest kilometrami kabli oraz rur – tłumaczy Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich i dodaje, że generalny wykonawca ma czas do końca lutego, aby przekazać Termy Cieplickie z pozwoleniem na użytkowanie.

- Wykonawca stara się zrobić to wcześniej, nim jednak będziemy mogli wpuścić pierwszych gości, będziemy musieli wszystko jeszcze raz sprawdzić, zobaczyć jak działają instalacje, zastanowić się, gdzie mogą pojawić się niespodzianki. Uruchamianie obiektu o powierzchni 5700 mkw., z którego w ciągu roku ma korzystać 200.000 osób, musi być zrobione bardzo dokładnie, aby mieć pewność, że wszystko zadziała tak, jak to zaplanowali projektanci. Proszę także uwzględnić, że gdy pożegnamy wszystkich pracowników z licznych firm budujących i uruchamiających obiekt, to trzeba będzie go jeszcze posprzątać. Mogę obiecać, że gdy będzie znany termin otwarcia obiektu, na pewno szybko o tym poinformujemy – dodaje prezes.

Taką samą odpowiedź, a raczej jej brak, spółka Termy Cieplickie przekazuje w sprawie cen za korzystanie z wodnych atrakcji. - Rozumiem, że wiele osób niecierpliwie czeka na cennik. Opublikujemy go kilka dni przed uruchomieniem – odpowiada prezes.

W zamian wymienia zniżki, których liczba brzmi zachęcająco. - Ustalając ceny, myśleliśmy o różnych potrzebach i możliwościach naszych przyszłych gości. Mamy propozycję dla seniorów, uczniów i studentów, rodzin z dziećmi i większych grup, jak wycieczki lub pracownicy dużych firm i instytucji z okolicy. Będą specjalne zniżki dla posiadaczy Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny – dodaje.

Na cenę biletu wpływ ma mieć pora dnia i dzień tygodnia. - Jak we wszystkich takich obiektach należy się spodziewać, że bilety będą tańsze w godzinach porannych i wczesno-popołudniowych. Będzie także kilka kategorii biletów ulgowych, otrzymają je osoby powyżej 60 roku życia, dzieci w wieku 5-15 lat, młodzież ucząca się i studenci do 26 lat. Najmłodsi nasi goście, czyli maluchy w wieku do 4 lat, wejdą za darmo. Tańsze bilety kupią uczestnicy zorganizowanych wycieczek oraz pracownicy, których pracodawcy skorzystają ze specjalnej oferty na pakiety sportowe. Taniej, dzięki specjalnej umowie, popływają także kuracjusze, przebywający na turnusach w Uzdrowisku Cieplice i goście hoteli, które podejmą stałą współpracę z Termami Cieplickimi. Jeleniogórskie szkoły będą mogły skorzystać z nauki pływania dla uczniów. Tu także ustalono specjalny cennik – dodaje Zbigniew Kubiela.

Więcej wiadomo natomiast w kwestii strony internetowej Term Cieplickich, która ruszy za tydzień.
- Jest gotowa, wprowadzane są ostatnie poprawki. Internauta znajdzie w niej galerię zdjęć obiektu, opis oferty i basenów, rodzaje zabiegów w SPA i szczegółowe dane techniczne dotyczące temperatur wody, powietrza w saunach, głębokości basenów, oferty turystycznej Karkonoszy, a także bazę noclegową i oczywiście cennik z danymi adresowymi i mapą dojazdu. Chcemy, aby strona jak najdokładniej pokazywała to, co się dzieje w Termach. Będzie ona miejscem publikacji aktualności, informacji o konkursach, relacji foto z imprez i zawodów. Ponadto będzie narzędziem promocji, dlatego znajdą się tam informacje o zniżkach, rabatach i ofertach specjalnych – zapowiada Zbigniew Kubiela.

NASZ KOMENTARZ
Taki… klimat
Skoro więc strona internetowa ruszy za tydzień, to jest nadzieja, że w tym czasie znany będzie przynajmniej cennik. Co do terminu otwarcia, pozostaje mieszkańcom czekać. Brak informacji od początku budowy tego obiektu nasz Czytelnik podsumowuje słynnym cytatem minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej: „Sorry, taki mamy klimat… realizacji tej inwestycji”.
Angelika Grzywacz-Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group