Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10203
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy boczne boisko?

Środa, 23 maja 2018, 9:27
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiedy boczne boisko?
Fot. Przemek Kaczałko
Czas upływa, a nadal nie ogłoszono przetargu na II etap modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej. Inwestycja musi być odebrana jeszcze w listopadzie br. W ramach projektu przewidziano pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą, oświetlenie oraz likwidację północnej trybuny.

Bardzo długo trwają rozmowy władz miasta z firmą Tauron, bowiem konieczne jest przeniesienie trafostacji, która znajduje się między płytą główną a boczną. Jak zapewnia zastępca prezydenta, w końcu udało się dogadać z właścicielem stacji.

- Ustaliliśmy, że nieporozumienie było przede wszystkim po naszej stronie – nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania korzystnego dla obu stron. Tauron chciał, żeby średnie napięcie, które schodzi ze słupów średniego napięcia było bezpośrednio włączone do trafostacji bez jakichkolwiek łączeń po drodze, a u nas to był problem, ale udało się to rozwiązać – powiedział Jerzy Łużniak.

Podpisanie porozumienia pozwoli na usunięcie trafostacji, a więc podstawowy problem rozpoczęcia budowy zostanie rozwiązany, będzie można rozebrać wał z nieużytkowaną trybuną. - Zrobimy to na nasz koszt, a później rozdział średniego napięcia na niskie to koszt Taurona. Będziemy mieć też dodatkowe zasilanie średniego napięcia z ulicy Traktorowej – tłumaczy zastępca Marcina Zawiły, który zapewnia, że dzięki tym działaniom nie powtórzy się już sytuacja z pamiętnego meczu seniorskich reprezentacji kobiet Polski z Holandią, kiedy to w przerwie meczu nastąpiła awaria i mimo prowadzenia 1:0 z dużo wyżej notowanymi rywalkami, Polki nie mogły dokończyć spotkania.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu. W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji ministra sportu i turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu, o czym informowaliśmy już w maju 2017 roku.

Przypomnijmy, I etap modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej, który miał być bazą treningową na Euro 2012 w Polsce został oddany długo po Mistrzostwach Europy i z wieloma wadami. Ta część inwestycji kosztowała 16,5 mln zł, a II etap według ówczesnego projektu miał mieć wartość 10 milionów złotych. Ostatecznie władze miasta "okroiły" projekt i planuje się inwestycję o wartości ok. 3,5 mln zł, która zakłada m.in. rozebranie wałów (starej trybuny), wykonanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, a także likwidację istniejącej trafostacji i nowe drugie przyłącze energetyczne.

Na terenie kompleksu sportowego przy ul. Złotniczej trwają już prace przy termomodernizacji hali i hotelu zarządzanych przez spółkę Termy Cieplickie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
417
Tak
32%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Kolizja w Radomierzu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group