Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6385
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kat poczeka na wyrok do stycznia

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kat poczeka na wyrok do stycznia
Fot. Angela
Morderca 3,5–letniego Bartka z Kamiennej Góry i matka chłopca Iwona K. mieli dzisiaj usłyszeć wyrok przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze, ale wskutek choroby sędziego referenta, rozprawę odwołano i nie podano terminu kolejnej. Wyrok zapadnie nie wcześniej niż w styczniu przyszłego roku.

Na ostatniej rozprawie dla Mariusza V. prokurator zażądał dożywocia, dla Iwony K 6,5 roku więzienia. Obrońca Mariusza V. wnosił o zmianę kwalifikacji czynów z zabójstwa na artykuł 156 kk paragraf 1. i 3. czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Obrońca Iwony K., mecenas Krzysztof Warzyński również wnioskował o zmianę kwalifikacji czynów oskarżonej Iwony K. Podkreślał on, że kobieta była terroryzowana przez Mariusza V. i z tego wynikało jej zachowanie. Obrońca mówił również, że Iwona K. obecnie bardzo przeżywa tę sytuację, co wyraża w listach pisanych do niego.

Sąd zadecydował o wznowieniu przewodu sądowego w celu dodatkowego przesłuchania biegłego z zakresu medycyny sądowej. Dzisiaj kat i matka chłopca mieli usłyszeć wyrok. W tym roku jednak go nie usłyszą.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w maju 2008 roku w Kamiennej Górze, przy ulicy Jedwabnej, gdzie Bartek mieszkał z mamą i jej konkubentem. Tam zmarł w cierpieniach z powodu odniesionych ciężkich obrażeń. Chłopca katował przez wiele dni 29-letni konkubent matki, Mariusz V. Kat bił dziecko po całym ciele skórzanym paskiem ze sprzączką, gumowym kablem, ręką.

Termin przewidziany na wydanie wyroku w tej sprawie zostanie ustalony nie wcześniej niż na styczeń przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group