Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karygodny wandalizm w mieście

Środa, 17 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 maja 2006, 9:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Karygodny wandalizm w mieście
Fot. Jelonka.com
Kilkadziesiąt witryn sklepowych zniszczyli wandale w śródmieściu Jeleniej Góry. Policja i straż miejska okazały się bezradne – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Chuligani ostrym narzędziem wyryli inicjały MC. Poszkodowanych jest kilkudziesięciu przedsiębiorców. Nie tylko z śródmieścia, ale i z Zabobrza.

Wszystko wskazuje na to, że sami będą musieli zapłacić za wstawienie nowych szyb. Ubezpieczyli je, ale od wybicia, a nie od porysowania. Nowe szyby wystawowe kosztują średnio dwa tysiące złotych.

Wszyscy są oburzeni tym, że mundurowi stróże miasta nie zauważyli tego aktu wandalizmu. – Zniszczenie tylu witryn musiało zająć chuliganom co najmniej kilkadziesiąt minut – mówi jeden z poszkodowanych.

Przy okazji wrócił temat monitoringu, który w mieście (poza przestarzałym systemem na placu Ratuszowym) praktycznie nie istnieje.

Opozycyjni radni twierdzą, że władze nie zrobiły nic, aby zadbać o instalację nowego. Z kolei samorządowcy mówią, że monitoring jest, ale w planach. A na realizację nie ma pieniędzy.
Chcą skorzystać z pomocy funduszy unijnych. Instalacja kamer na śródmiejskim trakcie może kosztować nawet dwa miliony euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group