Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 6371
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Karpacz kuźnią sportu. Otwarcie hali pod Śnieżką

Czwartek, 2 czerwca 2011, 16:22
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2011, 7:20
Autor: Agrafka
KARPACZ: Karpacz kuźnią sportu. Otwarcie hali pod Śnieżką
Fot. Agrafka
Dziś w Karpaczu odbyło się uroczyste otwarcie Hali Sportowej w Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego. Obiekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Koszt: ponad 8 milionów złotych.

Do niedawna Szkoła Mistrzostwa Sportowego nie posiadała nawet salki do treningów. Teraz ma piękną salę. Uroczystego przecięcia wstęgi dopełnili samorządowcy i władze szkoły.

– Ziściliśmy nasze marzenia i oczekiwania zarówno dzieci, jak i młodzieży. Mamy już salkę sportową w przedszkolu, przy szkole podstawowej i w gimnazjum, a dziś nastąpiło otwarcie wspaniałej hali. Chcemy kultywować tradycję sportową i pragniemy, aby Karpacz wciąż był kuźnią sportu. Chcemy iść dalej, dlatego nie zapominamy o trasach narciarskich i stadionie, chciałbym bowiem jeszcze w tej kadencji, aby stadion w Karpaczu stał się chlubą naszego miasta, i stanowił porządną bazę treningową dla sportowców - powiedział Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.

Jak hala powstawała? – W 2007 roku powstały pierwsze projekty, planowanie i przetarg, który niestety w pierwszym podejściu nie został rozstrzygnięty, ponieważ nikt się nie zgłosił. Kiedy drugi przetarg zakończył się wyłonieniem wykonawcy, zaczęła się walka o pieniądze m.in. w samorządzie województwa, z którego zostało przekazanych ponad 6 milionów złotych i z Ministerstwa Sportu, które przeznaczyło na ten cel ponad 1,5 miliona złotych. Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku zabiegał o to, a by sala powstała i m.in. dzięki jego staraniom wybudowano ten obiekt – przypomniał Jeży Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Dziś na uroczystości była obecna zastępczyni przewodniczącego sejmiku Grażyna Malczuk.

- Szkoła ta jest potrzebna zarówno w regionie, jak i w Polsce, ponieważ właśnie stąd pochodzi wielu medalistów i olimpijczyków. Bardzo potrzebni są sportowcy trenujący tu biegi, czy też saneczkarstwo, ponieważ mają bardzo dobre wyniki. Wkrótce ma odbyć się rozmowa Ministra Sportu z Burmistrzem Karpacza na temat budowy toru saneczkowego w Karpaczu, który ma kosztować nawet 60 milionów złotych – dodał Jerzy Łużniak.

Hala sportowa jest wielofunkcyjnym obiektem, przystosowanym do rozgrywania zawodów, przeprowadzania treningów i ćwiczeń gimnastycznych. Jej wielkość to 44m x 24m, a wysokość 8 metrów. Na widowni może zasiąść nawet 220 osób. Obiekt posiada także siłownię i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Obok hali znajduje się boisko o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group