Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9695
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz kontra producenci fajerwerków

Niedziela, 29 grudnia 2019, 10:15
Aktualizacja: Czwartek, 2 stycznia 2020, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz kontra producenci fajerwerków
Fot. UM Karpacz
Do Urzędu Miasta w Karpaczu wpłynęły pisma z dwóch kancelarii prawniczych reprezentujących podmioty z branży producentów i importerów fajerwerków. Zawierają one żądania zaprzestania prowadzenia przez magistrat kampanii społecznej "Ty się bawisz – one cierpią" promującej, ze względu na dobro zwierząt, zaprzestanie strzelania z fajerwerków w mieście pod Śnieżką.

Jak twierdzą mocodawcy prawników, którzy sporządzili pisma, informacje podawane przez Urząd Miasta, a dotyczące negatywnego wpływu używania środków pirotechnicznych na zwierzęta są nieprawdziwe. Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej w Pęcicach oraz Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki w Czerwieńsku chcą także, aby magistrat Karpacza udostępnił wyniki badań lub ekspertyz naukowych, z których wynika, że strzelanie z fajerwerków szkodzi zwierzętom.

Nie tylko nie zamierzam ugiąć się przed tymi żądaniami, ale pragnę zapewnić, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Jeśli ci państwo twierdzą, że wybuchy fajerwerków nie mają negatywnego wpływu na zwierzęta, to bardzo chętnie spotkam się z nimi w sądzie. W ostatnich dniach w tej sprawie odebrałem wiele maili i telefonów z wyrazami poparcia od mnóstwa osób. Co więcej, wiele z nich przysłało mi opracowania naukowe, zawierające dane na temat fatalnego wpływu używania środków pirotechnicznych na zdrowie oraz warunki bytu zwierząt.

Dodajmy, że zarówno na terenie polskiego , jak i czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego obowiązuje całkowity zakaz używania fajerwerków. Z pokazu pirotechnicznego na powitanie Nowego Roku zrezygnowały też Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Burmistrz tej ostatniej Mirosław Graf również zaapelował do gestorów obiektów turystycznych oraz gości o nieodpalanie rac w noc sylwestrową.

Twoja reakcja na artykuł?

88
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
12
10%
Złości
15
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (104)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
921
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group