Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 4102
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz będzie gospodarzem I Międzynarodowych Mistrzostw w Skijoering Devil Cup

Środa, 4 stycznia 2012, 15:39
Aktualizacja: 15:48
Autor: MDvR
Karpacz: Karpacz będzie gospodarzem I Międzynarodowych Mistrzostw w Skijoering Devil Cup
Fot. www.karpacz.pl
Wszystkich miłośników białego szaleństwa, sportów motorowych oraz ludzi uzależnionych od adrenaliny, zapraszamy w sobotę 7 stycznia na pierwsze międzynarodowe mistrzostwa w Skijoering Devil Cup. Zawody rozegrane zostaną w godzinach 10.00 – 14.00 na stadionie w Karpaczu.

Miejscem tego szalonego wydarzenia będzie miasto Karpacz, a wszyscy którzy się tam zjawią poczują emocje tej imprezy i będą bawić się razem na śniegu. Zawody będą na bardzo wysokim poziomie gdyż organizatorzy zaprosili ikonę światowego enduro Bartosza Obudzkiego, wielu znakomitych narciarzy oraz najlepszych zawodników z Niemiec, Austrii i Polski.

Mistrzostwa zostaną rozstrzygnięte w 2 dyscyplinach: 1.prolog – najszybsze okrążenie (400m), 2.konkurencja drużynowa, w której wyłonimy mistrza w skijoringu systemem KO. Po uroczystym wręczeniu nagród odbędzie się After Race Party. Imprezę organizuje „wyższa szkoła jazdy” SkiVegas oraz lokalni sponsorzy.

„Skijoering” pochodzi się z języka skandynawskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu „ciągniecie nart”. Ten rodzaj aktywności rozwijał się początkowo w Skandynawii – pierwotny cel takich działań związany był z wykonywaną pracą lub koniecznością szybkiego przemieszczania się. Na początku XX wieku, zaczęto rozwijać i propagować „ski-joering” jako kolejną z dyscyplin zimowych. Prym wiedli tu Szwajcarzy, którzy zauważyli dużą widowiskowość i atrakcyjność tego sportu dziś to właśnie w St.Moriz rozgrywane są najsłynniejsze zawody w ski-joeringu .Początkowo to konie ciągnęły narciarzy, jednak z biegiem czasu zaczęto je zastępować motorami, quadami oraz skuterami śniżnymi.

Więcej informacji na www.karpacz.pl

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group