Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5475
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karola Płudowskiego koncertowanie nie tylko w Jagniątkowie

Czwartek, 4 sierpnia 2011, 7:45
Aktualizacja: 9:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karola Płudowskiego koncertowanie  nie tylko w Jagniątkowie
Fot. Organizatorzy
Do dzisiaj (04.08) najbardziej znany w Polsce turystyczny bard koncertował w Jagniątkowie w Gospodzie Wedle Bucków.W najbliższym czasie będzie go można usłyszeć w Szklarskiej Porębie oraz przy ognisku zorganizowanym w ramach dni Jagniątkowa.

Karol Płudowski rodził się 10 października 1952 roku. Był członkiem grupy Jerzy z Nienacka, śpiewał również solo. Jest autorem wielu piosenek w tym najbardziej znanych :„Taka melodia” zaczynająca się od słów „Widzę ją kiedy oczy zamykam…”, "Carpe diem", "Leśna rozmowa", "Spacer po wiatrołomie" czy "Świerszcz za kominem", które poświęcił czasom spędzonym w górskiej chatce AKT w Jagniątkowie. Jest również znakomitym interpretatorem pieśni łemkowskich, ukraińskich, rosyjskich.

- Jest to człowiek bardzo skromny i utalentowany. Spotkanie w Jagniątkowie dawało niepowtarzalną okazję nie tylko do posłuchania, ale i zagrania na gitarze akustycznej czy na akordeonie wraz z słynnym bardem – mówią organizatorzy. K.

Płudowski wystąpi teraz w Szklarskiej Porębie podczas rozpoczynającej się dziś giełdy piosenki w Bazie Pod Ponurą Małpą, a 14 sierpnia zagra przy ognisku z zorganizowanym z okazji Dni Jagniątkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group