Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8885
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karmniki i budki lęgowe dziełem rąk aresztantów

Niedziela, 26 lutego 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karmniki i budki lęgowe dziełem rąk aresztantów
Fot. Organizator
Kolorowe karmniki oraz budki lęgowe wykonało pięciu osadzonych Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Prace trwały trzy tygodnie. Karmniki już trafiły do przedszkoli, a budki lęgowe do wydziału ochrony środowiska. Pomysłodawcą prac jest opiekun osadzonych, Tomasz Myślicki.

- Pomysł powstał z potrzeby serca, podczas patrzenia przez okno. Wiadomo, że zima jest najcięższa właśnie dla zwierząt, a szczególnie dla tych najmniejszych. Pięciu osadzonych podjęło się tej inicjatywy. Jedni zajęli się częścią techniczną, inni wykończeniem i częścią artystyczną. Każdy karmnik jest bowiem pięknie ozdobiony i kolorowy – mówi Tomasz Myślicki, technik działu penitencjarnego ds. kulturalno – oświatowych Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

W tym tygodniu wszystkie karmniki zostały przekazane do jeleniogórskich przedszkoli. Dzięki nim dzieci mają się uczyć wrażliwości, obowiązkowości i nawyku pomocy zwierzakom. Była to pierwsza tego typu akcja na rzecz zwierząt zorganizowana w jeleniogórskim areszcie śledczym, ale już są zapowiedzi kolejnych. W tym roku partnerami akcji były: Nadleśnictwo Śnieżka, które przekazało pyzy oraz hurtownia Anek, która podarowała słonecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group