Dziwiszów: Karkonosze wygrywają w Dziwiszowie

Środa, 13 października 2010, 19:07
Aktualizacja: Piątek, 15 października 2010, 9:17
Autor: arec
Dzisiejszy pojedynek pomiędzy Piastem Dziwiszów, a Karkonoszami Jelenia Góra miało dość wyrównany przebieg. Ostatecznie lepszym zespołem okazały się Karkonosze i to podopieczni Artura Milewskiego awansowali do półfinału rozgrywek Pucharu Polski.

Przez pierwszych 20 minut akcja meczu toczyła się głównie w środku pola. Obydwie drużyny zbliżały się w okolice pola karnego, ale akcje rzadko kończyły się strzałem na bramkę. Od 25 minuty zaznaczyła się przewaga jeleniogórzan, którzy zepchnęli gospodarzy na ich połowę boiska.

Po jednej z akcji Karkonoszy piłka w końcu znalazła się w bramce Piasta, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W końcowych minutach pierwszej części gry częściej do głosu zaczęli dochodzić dziwiszowianie i niewiele brakowało, a po strzale głową Bińczyka gospodarze wyszliby na prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 57 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Wojciech Bijan, który po dośrodkowaniu z zrzutu wolnego znalazł się niepilnowany w polu karnym i uderzył głową. Piłka jednak minęła słupek i wynik nadal brzmiał 0:0.

Rezultat uległ zmianie dopiero w 77 minucie, kiedy w polu karnym podcięty przez obrońcę upadł Maciej Wojtas i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę mocnym strzałem w okienko zamienił Marcin Krupa. 9 minut później było już 2:0. Po fatalnie wybitej „piątce” przez dziwiszowian piłkę w okolicach pola karnego przejął Łukasz Kowalski i podał do niepilnowanego Marcina Krupy, a ten lekkim strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

W końcowych minutach gospodarze próbowali jeszcze zdobyć bramkę honorową. Udało się to w doliczonym czasie gry i piłkarze Piasta uwierzyli, że mogą jeszcze doprowadzić do serii rzutów karnych. Zabrakło jednak czasu, sił, umiejętności i to Karkonosze awansowały do kolejnej rundy.

Piast Dziwiszów – Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (0:0)
Piast: Mikulski, Kubicz, Gurazda, Czerniak, Pieńkowski, Kozan, Seta, Podobiński, Duzinkiewicz, Bińczyk, Saniuk. Rezerwowi: Maląg, Kostka, Walczak.

Karkonosze: Małecki, Polak, Bijan, Siatrak, Rodziewicz, Kotarba (Gałuszka), Wojtas, Walczak (Kowalski), Han (Pietrzykowski), Krupa, Durlak (Kołodziejczyk).