Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10526
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie

Piątek, 29 maja 2020, 11:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 10:57
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.05) w Pałacu Wojanów przedstawiciele samorządów i branży turystycznej poinformowali o stanie przygotowań do wspólnej kampanii promocyjnej, która ma zachęcić mieszkańców dużych aglomeracji do odwiedzania Karkonoszy.

W spotkaniu wzięli udział włodarze (bądź ich przedstawiciele) z miasta Jeleniej Góry, powiatu jeleniogórskiego, Szklarskiej Poręby, Karpacza, Kowar oraz organizacji organizacji branży turystycznej. Wszystkim przyświeca jeden cel - wspólna promocja w największych miastach Polski, aby odzyskać turystów i pozyskać nowych, po "lockdownie".

Od 1 czerwca na 109 billboardach w kilku miastach w Polsce pojawią się plakatu z pięknym widokiem na Karkonosze i hasłem "Karkonosze - tak blisko, tak bezpiecznie - powiedział Grzegorz Sokoliński, przewodniczący Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Jak podkreślają inicjatorzy, czas pandemii pokazał jak bardzo nasz region jest zależny od turystyki.

Do tej pory trochę narzekaliśmy, że jest sporo turystów, ale teraz widać, że jak ich nie ma, to nie jest gorzej, tylko jest tragedia. Nasz region jest na 5. miejscu pod względem liczby turystów (za Warszawą, Krakowem, powiatem tatrzańskim, powiatem kołobrzeskim). Mamy największą bazę noclegową na Dolnym Śląsku. Jak nie ma turystów, to wszyscy mają problem - hotelarze, restauratorzy, handel, hurtownie, galerie - wszyscy zostali pozbawieni pieniędzy. Można siedzieć, czekać i płakać, albo coś zrobić. Dla nas impulsem była pomocna ręka firmy ANS, która zaproponowała nam zakwalifikowanie kampanii promocyjnej regionu do akcji przeciwdziałania skutkom pandemii. Zaproponowali nam, że dostaniemy to bezpłatnie (za ekspozycję), środki zbieramy tylko na koszty techniczne (druk, naklejenie) - tłumaczy G. Sokoliński.

Inicjatorzy chcą się włączyć w dwie kampanie - ogólnopolską pod hasłem "Odpoczywaj w Polsce" (od 6 czerwca) oraz organizowaną przez województwo "Odkryj Dolny Śląsk". Aktualnie LOT pozyskał ok. 70 partnerów i liczy na kolejnych, w tym pozostałe gminy regionu, które również mają wiele do zaoferowania.

To ważna inicjatywa, ale spóźniona w tym sensie, że od dawna powinniśmy działać komplementarnie (reklama, ale też wydarzenia sportowe, inwestycje itd.). Mam nadzieję, że to początek pewnej ekspansji innych gmin, które będą widziały potencjał na wspólną promocję. Gminy typu Podgórzyn czy Mysłakowice, za chwilę będą musiały przejąć na siebie duży ruch turystyczny. O to chodzi, żeby turyści nie skupiali się tylko na Szklarskiej Porębie i Karpaczu, a wokół byłoby pusto. Popieram tę inicjatywę i będziemy ją wspierać - powiedział Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.
Nie chciałbym rozróżniać Jeleniej Góry i innych miejscowości - powinniśmy promować się jako region. Turysta spędzi kilka dni w Karpaczu i się zanudzi, ale jak kolejne dni spędzi w Szklarskiej Porębie, Jeleniej Górze - to jest przyciągające - powiedział Jerzy Łużniak, który wśród atrakcji swojego miasta wymienił m.in. single tracki, podziemia, muzea, czy termy. - Trasy rowerowe mamy na terenie Jeleniej Góry, gminy Podgórzyn i Piechowice (tam też atrakcją jest Huta Julia), ale mają też: Szklarska Poręba czy w Górach Kaczawskich. Przyjeżdżając w nasz region, można spędzić czas różnorodnie. To bardzo ważne - dodał J. Łużniak.
To bardzo ważna inicjatywa, bo skupia się na promocji całego regionu, który jest piękny i bogaty w atrakcje dla różnych grup ludzi. Do tej pory - mam wrażenie - byliśmy zbyt mało reklamowani, a teraz wspólnie będziemy mieć większą siłę przebicia i dotrzemy do większej liczby klientów - podkreśliła Agnieszka Stencel, zastępca dyrektora Pałacu Wojanów.

Twoja reakcja na artykuł?

28
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
16%
Złości
6
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
849
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group