Czytających: 10434

III liga: Karkonosze pokonały ćwierćfinalistę Pucharu Polski

Sobota, 19 sierpnia 2023, 20:41
Aktualizacja: 20:42
W meczu 3. kolejki piłkarskiej III ligi Karkonosze Jelenia Góra pokonały Lechię Zielona Góra 3:1. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 2:0.

Beniaminek III ligi (gr. 3) po trzech kolejkach jest wiceliderem. Dzięki wygranej z Lechią Zielona Góra ekipa Jacka Kołodziejczyka wzbogaciła się o 3 punkty i z dorobkiem 7 "oczek" awansowała na 2. miejsce. Z przekroju spotkania biało-niebiescy zasłużyli na wygraną - stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych i sprawiali lepsze wrażenie na boisku. Wynik w 8. minucie otworzył Mateusz Baszak. W 32. minucie miejscowi kibice mieli kolejną okazję do okazania radości, bowiem na 2:0 podwyższył Kacper Chmielewski. Po zmianie stron zrobiło się niebezpiecznie, bowiem w 69. minucie gola kontaktowego zdobył Mateusz Surożyński. Ku uciesze miejscowych fanów w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Nikodem Siudak.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – Lechia Zielona Góra 3:1 (2:0)

Karkonosze: Malec – Sierpina (83’ Siudak), Radziemski (73’ Kuźniewski), Pojasek, Niemienionek, Maciejewski, Kocot, Jaros (62’ Tokarz), Firmanty, Chmielewski (83’ Milewski), Baszak.

Lechia: Fabisiak – Babij, Bambecki (46’ Strzelecki), Iwanowicz, Łoboda (46’ Wędzlewski), Matuszewski (83’ Kołodenny), Mycan, Osiński (75’ Dzidek), Surożyński, Tumala, Zientarski.

Sędziowali: Sławomir Smaczny oraz Marcin Stoń i Szymon Janicki.