Zalogowanych: 15

IV-liga piłkarska: Karkonosze – Piast 0:7! Wyniki i tabela IV–ligi

Środa, 1 maja 2013, 19:04
Aktualizacja: Sobota, 4 maja 2013, 11:11
Podopieczni Artura Milewskiego w starciu z wiceliderem ze Żmigrodu zaprezentowali się przyzwoicie tylko do przerwy, kiedy to przegrywali 0:2. Po zmianie stron czerwone kartki ujrzeli Jurkowski (56') i Krupa (58'), co wykorzystali goście dokładając pięć bramek.

Jesienią na żmigrodzkim obiekcie biało-niebiescy sprawili miłą niespodziankę pokonując głównego faworyta do awansu, 3:1. Na stadionie przy ul. Lubańskiej goście chcieli odegrać się rywalom, ale z pewnością nie spodziewali się tak efektownego rewanżu. Początek meczu zdominowany był przez przyjezdnych, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Kłosa. Cztery minuty później w narożniku pola karnego Ziomek powalił rywala i arbiter bez wahania wskazał na 11 metr. Na szczęście dla miejscowych Dubiel wyczuł intencje Zagórskiego i wynik pozostał bez zmian, ale w 20. minucie ten sam zawodnik zrehabilitował się strzelając gola na 0:2. W 8 i 25 minucie z powodu kontuzji Wawrzyniaka i Ziomka, trener Milewski musiał dokonać zmian, co miało wpływ na późniejsze poczynania zespołu. W 27. minucie Kowalski, który miał już na koncie żółtą kartkę został napomniany przez sędziego, że jeszcze jeden komentarz zakończy jego występ w tym spotkaniu. Przed przerwą ten sam zawodnik pokazał również swoje piłkarskie umiejętności, w 39. minucie w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza, a dwie minuty później minął Bilakiewicza, ale z ostrego kąta strzelił obok bramki.

Po zmianie stron przy gorącym dopingu fanów obu ekip (ok. 50-osobowy młyn gospodarzy i 20 gości) emocje sięgały zenitu. Niestety były to emocje nie związane ze sportową walką, a głównie podyktowane dyskusjami z arbitrem głównym. Najpierw w 56. minucie Jurkowski ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za komentowanie decyzji sędziego, a dwie minuty później po faulu boisko musiał opuścić Krupa. Zdziesiątkowane Karkonosze od tego momentu nie miały nic do powiedzenia, wicelider punktował gospodarzy kończąc ostatecznie na wyniku 0:7.

W niedzielę, 5. maja kolejne trudne wyzwanie przed jeleniogórzanami. Kontuzje i kartki sprawiają, że bedzie trzeba posiłkować się juniorami, a rywal zajmujący czwartą pozycję z pewnością postawi twarde warunki. Karkonosze mają już tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

- Mamy wąską kadrę, a dzisiaj był zbieg niefortunnych okoliczności: dwie kontuzje, dwie czerwone kartki. Trzeba to przyjąć na klatę, zobaczyć "kto żywy" i szykować się na walkę ze Strzegomiem. Nie chcę niepotrzebnie wpadać w panikę, kalendarz się tak poprzewracał, że trafiliśmy na serię z mocnymi przeciwnikami. Mecze ze słabszymi przyjdą i te punkty będziemy zdobywali - powiedział trener Karkonoszy, Artur Milewski.

- Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, chcieliśmy zrewanżować się za porażkę 1:3 w Żmigrodzie. Mecz miał dwa oblicza, do przerwy mimo, że prowadziliśmy 2:0 Karkonosze miały dwie sytuacje stuprocentowe i tylko dzięki temu, że zespół został zdziesiątkowany przez sędziów udało nam się w drugiej połowie opanować boisko. Zawodnicy Karkonoszy też są sobie winni, dyskusjami z sędziami połapali kartki, które ich wyeliminowały. Współczuję Arturowi (Milewskiemu - przyp.), bo młody zespół do 45 minuty walczył, a sam się zdziesiątkował. Wynik końcowy nie odzwierciedla tego co mogło się wydarzyć gdyby grali w pełnym składzie - podsumował trener gości, Mirosław Drączkowski.

Karkonosze Jelenia Góra - MKS Piast Żmigród 0:7 (0:2)

0:7 Mazurek 90'+2

Karkonosze: Dubiel - Walczak, Wawrzyniak (8' Khodzamkulov), Ziomek (25' Szramowiat), Jurkowski, Malarowski, Majer, Bednarczyk, Hamowski, Kowalski (79' Krakówka), Krupa.

Piast: Bilakiewicz - Piotrowski (70' Brumirski), Gajowy (76' Łuszcz), Gołębiewski, Monasterski, Zagórski (73' Chodkiewicz), Pilarski, Niedbała, Kłos, Sawicki, Niedźwiedź (65' Mazurek).

Żólte kartki: Kowalski, Walczak, Khodzamkulov, Malarowski - Gajowy, Monasterski.
Czerwone kartki: Jurkowski (56' - druga żółta), Krupa (58' - druga żółta).
Widzów: 120.

W Kowarach pewne zwycięstwo nad Łużycami (4:0) odniosła miejscowa Olimpia, która dzięki wygranej nadal depcze po piętach czołowej dwójce. W sobotę, 4. maja podopieczni Marka Siatraka podejmą Piasta Zawidów.