Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7644
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Karkonosze otwierają się na wielki świat

Poniedziałek, 16 marca 2009, 8:21
Aktualizacja: 9:05
Autor: Ania
REGION: Karkonosze otwierają się na wielki świat
Fot. Ania
Budowa nowych obiektów w Karpaczu i Szklarskiej Porębie dobiega końca. Wiosną tego roku pod Śnieżką pojawią się pierwsi goście pokazowego centrum hotelowych, a pod Szrenicą powstanie Park Dinozaurów, jeden z sześciu w Polsce. Poślizg na budowie hotelu Gołębiewski w Karpaczu: będzie otwarty za rok.

Pierwsi goście do hotelu Sandra Spa przyjadą już 28 maja. Są to często stali bywalcy takiego samego obiektu w Pogorzelicy. Jak się okazuje już teraz pobyt zarezerwowało wielu z nich.

– Gości, którzy przyjadą do naszego obiektu w Karpaczu mamy już bardzo dużo. Są to w większości nasi stali klienci, którzy teraz pragną zobaczyć nowe miejsce. W maju nastąpi uroczyste otwarcie z prezentami właśnie dla nich – mówi Janusz Kolasiński, pracownik działu marketingu w hotelu Sandra Spa w Karpaczu.

Obiekt powstał na powierzchni 2,70 hektara. Przyjmie około pięciuset gości naraz. Mieszkańcy Karpacza mogą spodziewać się, że już wkrótce stałymi bywalcami karkonoskich szlaków będą celebryci. Chodzi o sławnych aktorów, muzyków i reżyserów, którzy często przebywają w Pogorzelicy. Być może zadomowią się i pod Śnieżką. Oferta hotelu zawiera wszystko co jest związane z odnową biologiczną i rekreacją.

Park Dinozaurów, którego budowa spotkała się nie tylko z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców miasta pod Szrenicą, ale również oporem wielu z nich, zostanie otwarty wiosną tego roku. Właściciele chcieliby już w maju przyjąć pierwszych zwiedzających, ale nie wiadomo, czy do tego czasu uda się zakończyć wszystkie prace budowlane. Podobnych obiektów w Polsce jest sześć, ale ten w Szklarskiej Porębie ma być najbardziej atrakcyjny.

– Mogę zapewnić, że będzie to najładniejszy Park Dinozaurów w Polsce – mówi Andrzej Hermel, przedstawiciel Spółki Park Dinozaurów z siedzibą w Szklarskiej Porębie. Budowę obiektu opóźniła długa zima i trwająca właśnie kanalizacja miasta. Dlatego też nadal trudno jest zaplanować konkretny termin otwarcia.

W cierpliwość będą musieli uzbroić się chętni na skorzystanie z wielu atrakcji Centrum Kongresowego Gołębiewski nie została jeszcze zakończona. Wypoczywać w nim będzie mogło aż tysiąc pięćset osób. Będzie aquapark, kręgielni, zabiegi SPA. Obiekt zostanie otwarty najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group