Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 9177
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoskie Radio KSON rusza od stycznia

Czwartek, 25 listopada 2021, 5:59
Autor: KSON
Jelenia Góra: Karkonoskie Radio KSON rusza od stycznia
Fot. KSON
Dotychczasowa nazwa Radio KSON zmieni się od stycznia 2022 roku na Karkonoskie Radio KSON - mówi Leszek Kopeć redaktor naczelny. - Zrobiliśmy to po licznych sygnałach od słuchaczy, którym po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej frazy Radio KSON wyświetlało się RADIO KSON San Diego...
W przyszłym roku Karkonoskie Radio KSON będzie obchodzić mały jubileusz 5-lecia - mówi radiowiec Adam, ponieważ pierwszą audycję nadaliśmy we wrześniu 2018 roku. Przez ten czas zmienia się formuła, zmieniła się również technika, a do zespołu dołączyło czworo młodych ludzi, przy czym część techniczną czyli montaż, obsługują niepełnosprawni koledzy. Udało się nam także zainteresować radiem młodzież licealną, która będzie brała czynny udział w przy tworzeniu audycji radiowych o swojej szkole i środowisku wg własnych pomysłów. Zmieniła się również muzyczna oprawa radia, która uwzględnia najróżniejsze gusta. Do południa gramy współczesną muzykę rozrywkową, a w godzinach wieczornych spokojniejszą, refleksyjną muzykę także tę z łezką wspomnień w oku.

Dużą popularnością cieszy się program radiowy pt. “Jeleniogórzanie”. Jest to cykl poświęcony mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic, którzy dzisiaj mają po 70, 80 lat. To jest próba ocalenia od zapomnienia postaci, wydarzeń i wspomnień.


Dotychczas wyemitowaliśmy audycje z udziałem Juliana Gozdowskiego, twórcy Biegu Piastów, Kazimierza Piotrowskiego, dzisiaj ciągle aktywnego jeleniogórzanina Kazimierza Pichlaka - lekarza, poetę i podróżnika, Marii Sucheckiej - dziennikarki, poetki, współtwórczyni jeleniogórskich stowarzyszeń literackich. W przygotowaniu są kolejne audycje także wg sugestii naszych słuchaczy. Warto dodać że nasi rozmówcy mimo swojego wieku zachowują niezwykłą świeżość umysłu, doskonałą pamięć i rewelacyjną polszczyznę – mówi Adam.
W nowej odsłonie również nadajemy audycje Górskiego Karkonoskiego Radia KSON, które realizujemy wspólnie z Karkonoskim Parkiem Narodowym, PTTK, przewodnikami sudeckimi i ratownikami GOPR, a także Karkonoskim Klubem Podróżników i Poszukiwaczy Przygód. Listopadowe wspomnienia ratowników GOPR o tych, którzy odeszli cieszyły się dużą popularnością, podobnie jak audycja Agaty Dei o podróżniku Robercie Rencie ze Szklarskiej Poręby. Obecnie przygotowujemy wspomnienia o jeleniogórskiej wyprawie na szczyt Annapurny. W 42. rocznicę tej tragicznej wyprawy mówić będziemy w audycji z Maciejem Pietrowiczem, Ryszardem Włoszczowskim i Arkadiuszem Perygą. Uczestnikami Himalaya Expedition 2021, jelczem do Pakistanu, śladami uczestników złotej ery polskiego himalaizmu. Górskiego Karkonoskiego Radia możecie słuchać w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 15.00 – informują radiowcy z KSON-u.

Porady zdrowotne to specjalność Małgosi Mazurek w jej cyklicznej audycji z “Pasji do Natury”, w której znajdziecie nie tylko porady jak zdrowym być, ale również bajki dla dzieci z ekologią w tle. “Prawo bliżej ciebie“ i motoryzacyjny magazyn “Jazda” to specjalność mec. Jerzego Dworaka, który o nowych modelach samochodów i meandrach prawa mówi w radiu w każdą sobotę i niedzielę.

Przygotowujemy również studio Karkonoskiej Telewizji Integracyjnej, magazynu wydarzeń i ciekawostek, debat społecznych i gospodarczych, prezentacji wydarzeń kulturalnych itp. – dodają radiowcy.

Radio i TV oprócz gazety Niepełnosprawni Tu i Teraz, którą wydajemy już od 16 lat, to media dysponujące projektowym budżetem umożliwiającym nam zatrudnienie osób zainteresowanych tą tematyką. Jeżeli swobodnie poruszacie się w materii programów komputerowych, wydawca, tj KSON oferuje atrakcyjne formy zatrudnienia. Mile widziani są seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami – mówi prezes KSON-u Stanisław Schubert.

Redakcja Radia mieści się w siedzibie KSON-u w Jeleniej Górze przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, tel. 690 680 050 lub 75 75 24 254, e-mail: radio@kson.pl

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
3
14%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
5
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
562
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group