Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoskie pejzaże w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 września 2013, 7:52
Aktualizacja: 8:25
Autor: mestra
Fot. mestra
W minioną środę (18.09) w galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” odbył się wernisaż malarstwa Danuty Rotkiewicz, artystki związanej z Michałowicami.

Głównym motywem malarskich poszukiwań artystki są góry. Jak pisze we wstępie do katalogu Joanna Mielech: „w różnych ujęciach, realistyczne, bliskie nam – Karkonosze, ale i góry wyobraźni, abstrakcyjne. To piękne, wysmakowane kolorystycznie obrazy, a umiejętność syntezy i umiar, stawia te obrazy w rzędzie dojrzałych artystycznie dzieł. Sztuka czekała na nią długo i dokonała właściwego wyboru.”

Właściwego wyboru dokonali również ci, którzy licznie przybyli na wernisaż artystki do MDK „Muflon”. – Te pejzaże są dla mnie niezwykle czarujące i zjawiskowe, pełne ciepłych barw. Aż nie chce się odrywać od nich oczu – mówiła Martyna Różycka, jedna z uczestniczek artystycznego wydarzenia. Wśród gości pojawiło się również wiele osobistości związanych z Michałowicami i Teatrem Cinema: Kazimierz Pichlak, Paweł Trybalski czy ksiądz Kubek.

Artystka nie kryła wzruszenia podczas otwarcia wystawy. – Nigdy nie widziałam naraz tylu swoich obrazów. W dodatku tak pięknie poukładanych – mówiła Danuta Rotkiewicz.

Wernisaż uświetnili swoim występem muzycy z grupy Flash Mashine – Mateusz Rybicki (saksofon, klarnet), Zbigniew Kozera (kontrabas) i Wojciech Romanowski (perkusja) – grupa czerpiąca swoje inspiracje z muzyki współczesnej, jazzu, free jazzu i innych form muzyki improwizowanej.

Wystawę, której kuratorem jest Agata Makutynowicz, można oglądać jeszcze w Galerii „Muflon” do 31 października, w godz. 9.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jan 21-09-2013 17:20
Pięknie ,tylko gdzie są tytułowe pejzaże ???
~ja 22-09-2013 18:47
Na wystawie, a gdzie miałyby być?. Trzeba się pofatygować, a warto.
~mm 23-09-2013 14:55
Można było pokazać chociaż jeden obraz na zachętę, a nie tylko towarzystwo wzajemnej adoracji ;-)
~ 23-09-2013 21:11
na zachętę? tyłek ruszyć warto czasami ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group