Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 5172
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski Park Narodowy ma 55 lat!

Wiadomości: Region
Wtorek, 7 stycznia 2014, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: Org
Z okazji swojego 55–lecia Karkonoski Park Narodowy organizuje konferencję naukową „25 lat po klęsce ekologicznej w Karkonoszach i Górach Izerskich – obawy a rzeczywistość”, która odbędzie się w dniach 16–18 stycznia w Jeleniej Górze i Karpaczu.

Masowe zamieranie drzew w Karkonoszach i Górach Izerskich w latach 70. i 80. XX wieku, było największym wyzwaniem w procesie zarządzania zasobami leśnymi dla przyrodników, naukowców i praktyków. W tamtym czasie powiedziano i napisano wiele na temat przyczyn, zakresu, konsekwencji oraz sposobu reagowania na to dramatyczne zjawisko. 55-lecie Karkonoskiego Parku Narodowego jest więc doskonałą okazją do podsumowania wszystkich informacji, które pojawiły się na temat klęski ekologicznej w ciągu ostatnich 25 lat.

- Nadszedł czas, aby ocenić to, co wiemy na temat tego zjawiska, i aby stwierdzić, które sposoby przeciwdziałania z perspektywy czasu okazały się najlepsze - informują pracownicy KPN. - Należy również określić, które z obaw osób zarządzających zasobami przyrodniczymi w Karkonoszach i Górach Izerskich pokryły się z rzeczywistością, a które wypowiadane były nieco na wyrost. Dlatego w ramach Konferencji Naukowej z okazji 55-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego „25 lat po klęsce ekologicznej w Karkonoszach i Górach Izerskich” chcemy podsumować to, co dziś o klęsce ekologicznej i jej konsekwencjach wiemy – dodają.

Merytoryczny trzon konferencji będą stanowiły referaty zamówione, przewidziane są również wystąpienia innych osób zgłaszających referaty (wyboru dokonał Komitet Naukowy Konferencji).

- Konferencja skierowana jest zarówno do naukowców, jak i praktyków. Dlatego do udziału w niej zapraszamy przedstawicieli ośrodków naukowych, lasów państwowych, parków narodowych, organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych instytucji – zapraszają organizatorzy.
Konferencji będzie towarzyszyła wystawa fotografii oraz pamiątek związanych z klęską ekologiczną w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Karta zgłoszeniowa, program konferencji oraz więcej szczegółów znajduje się na http://www.kpnmab.pl/pl/news/konferencja-naukowa-z-okazji-55-lecia-karkonoskiego-parku-narodowego,861.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group