Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 4342
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski Park Narodowy ma 55 lat!

Wiadomości: Region
Wtorek, 7 stycznia 2014, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: Org
Z okazji swojego 55–lecia Karkonoski Park Narodowy organizuje konferencję naukową „25 lat po klęsce ekologicznej w Karkonoszach i Górach Izerskich – obawy a rzeczywistość”, która odbędzie się w dniach 16–18 stycznia w Jeleniej Górze i Karpaczu.

Masowe zamieranie drzew w Karkonoszach i Górach Izerskich w latach 70. i 80. XX wieku, było największym wyzwaniem w procesie zarządzania zasobami leśnymi dla przyrodników, naukowców i praktyków. W tamtym czasie powiedziano i napisano wiele na temat przyczyn, zakresu, konsekwencji oraz sposobu reagowania na to dramatyczne zjawisko. 55-lecie Karkonoskiego Parku Narodowego jest więc doskonałą okazją do podsumowania wszystkich informacji, które pojawiły się na temat klęski ekologicznej w ciągu ostatnich 25 lat.

- Nadszedł czas, aby ocenić to, co wiemy na temat tego zjawiska, i aby stwierdzić, które sposoby przeciwdziałania z perspektywy czasu okazały się najlepsze - informują pracownicy KPN. - Należy również określić, które z obaw osób zarządzających zasobami przyrodniczymi w Karkonoszach i Górach Izerskich pokryły się z rzeczywistością, a które wypowiadane były nieco na wyrost. Dlatego w ramach Konferencji Naukowej z okazji 55-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego „25 lat po klęsce ekologicznej w Karkonoszach i Górach Izerskich” chcemy podsumować to, co dziś o klęsce ekologicznej i jej konsekwencjach wiemy – dodają.

Merytoryczny trzon konferencji będą stanowiły referaty zamówione, przewidziane są również wystąpienia innych osób zgłaszających referaty (wyboru dokonał Komitet Naukowy Konferencji).

- Konferencja skierowana jest zarówno do naukowców, jak i praktyków. Dlatego do udziału w niej zapraszamy przedstawicieli ośrodków naukowych, lasów państwowych, parków narodowych, organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych instytucji – zapraszają organizatorzy.
Konferencji będzie towarzyszyła wystawa fotografii oraz pamiątek związanych z klęską ekologiczną w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Karta zgłoszeniowa, program konferencji oraz więcej szczegółów znajduje się na http://www.kpnmab.pl/pl/news/konferencja-naukowa-z-okazji-55-lecia-karkonoskiego-parku-narodowego,861.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ddddjg 7-01-2014 9:34
A ja 49 i co z tego?
Niggers 7-01-2014 10:23
Fajne zdjęcia ! Dziękujemy za tak KICZOWANY art...
~~~~~~~~~~~~~ 7-01-2014 11:29
najwiecej korzysci przynioslo blokowanie wszelkich inwestycji w rejonie kopy. brawo dla kpn za to ze jestesmy narciarsko za murzynami
~sport 7-01-2014 20:00
Zlikwidować KPN ! Zrobić trasy narciarskie zjazdowe i biegowe !! Wpuścić rowerzystów (oficjalnie) ! Po co ten skansen ?? Się pytam ??
~maniek1 7-01-2014 20:19
dobrze gada ratujmy kotline sportem i turystyką.
~ 7-01-2014 22:22
25 lat po klęsce ekologicznej mamy nową klęskę w Karkonoszach - rządy dyrektora Raja. Drzewa już nie usychają, ale się je wycina, drogi buduje nie do wywożenia martwych drzew, ale żeby niedzielni turyści mogli chodzić w szpilkach i klapkach. A wyciąg na Kopę to już skansen na skalę europejską. Nie wiem co tu można świętować, tu trzeba załamywać ręce. Popatrzmy na czeską stronę Karkonoszy jak ona się rozwija, a wszyscy turyści uciekają od nas na czeską stronę. Ale okazja do świętowania i nagród zawsze się znajdzie. Co to za okrągła rocznica 55 lat? Za rok będzie kolejne świętowanie z okazji 56 rocznicy. Takie świętowanie z byle jakiego powodu to właśnie cecha polskiej budżetówki pierdzącej w stołki i szukającej byle pretekstu do obijańska.
~ 7-01-2014 22:33
@Niggers: Zdjęć nie ma bo KPN zdziera za nie gigantyczne opłaty. Było już wiele mówione na ten temat na rozmaitych forach gdzie wypowiadali się ludzie którzy bezpośrednio ucierpieli na takim procederze. Tzn. zdjęcia można kupić od Karkonoskiego Parku Narodowego i wtedy opłat już nie będzie. A tam naczelnym fotografem jest dyrektor parku narodowego. Po to właśnie tworzy się kuriozalne przepisy - zawsze dzięki nim komuś wpada do kieszeni.
~turysta 8-01-2014 2:14
dziwię się że jeszcze nie odwołano tego dyrektora, skoro ma tak fatalne opinie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group