Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5581
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Karkonoska bomba atomowa – Video

Czwartek, 31 stycznia 2008, 7:49
Aktualizacja: 15:36
Autor: TEJO
Karkonosze: Karkonoska bomba atomowa – Video
Fot. www.dziennik.pl
Śmiały eksperyment artystów z Czech, którzy wyprodukowali film ilustrujący wybuch bomby atomowej w Sudetach. Dzieło podłączono do Telewizji Czeskiej. Teraz jego twórcy mogą trzy lata spędzić w więzieniu. Sprawa wynikła kilka miesięcy temu i właśnie trafia do czeskich organów wymiaru sprawiedliwości.

– Artyści z grupy Zlothoven odpięli kamerę internetową czeskiej telewizji i podpięli do kabla laptopa z przygotowanym filmikiem z eksplozją bomby. I tak wszystko poszło w eter – donosi portal Dziennik.pl.

Prowokatorom nie udało się wywołać paniki, ale mogą mieć poważne kłopoty z prawem za samą chęć siania niepokoju. Sprawą zainteresowała się prokuratura, która zamierza oskarżyć artystów. Za swoisty happening grozi im odpowiedzialność karna: mogą spędzić trzy lata w celi.

Zapewne Czesi kierowali się podobnym przypadkiem, który w 1938 roku zelektryzował i zdezorganizował życie w USA. Chodzi o cykl słuchowisk radiowych realizowanych przez Orsona Wellsa. Jego adaptacja "Wojny światów, wśród słuchaczy została odebrana jako rzeczywisty reportaż inwazji Marsjan na Ziemię i wzbudziła w New Jersey panikę.

Tutaj możecie zobaczyć film:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group