Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5916
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kąpielisko w dzierżawę na 20 lat

Środa, 30 stycznia 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kąpielisko w dzierżawę na 20 lat
Fot. K. Piotrowski
Czy jest szansa na zagospodarowanie nieczynnych basenów w Sobieszowie? Prezydent miast ogłosił przetarg dla chętnych, którzy zajmą się obiektem. Nie zostanie on jednak sprzedany, lecz tylko wydzierżawiony. O ile znajdą się ochotnicy.

Z planów urządzenia przy ulicy Łazienkowskiej centrum rekreacyjnego nic nie wyszło. Poprzedniemu inwestorowi władze miasta „podziękowały” za współpracę. A sobieszowianie wciąż nie mają basenu. Jeszcze kilka lat temu było to bardzo popularne kąpielisko.

– Grunt ma 2,5720 ha, jest zabudowany nieczynnymi nieckami basenowymi – z przeznaczeniem na basen i usługi sportowe. Oferowana do dzierżawy nieruchomość położona jest przy ulicy Łazienkowskiej, na terenie Sobieszowa – dzielnicy Jeleniej Góry leżącej u stóp góry Chojnik, w miejscu gdzie krzyżują się szlaki turystyczne oraz drogi prowadzące do Szklarskiej Poręby i Karpacza – informuje urząd na swojej stronie internetowej.

Kto zainteresuje się ofertą i zagospodaruje nieczynny basen, będzie miało możliwość nabycia nieruchomości bez przetargu, o ile zgodzi się na to rada miejska. Jeżeli przedsiębiorca utworzy w nowym basenie miejsca pracy, może także zostać zwolniony z opłat podatku od nieruchomości w ramach pomocy publicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group