Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7085
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kąpielisko w dzierżawę na 20 lat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 stycznia 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: TEJO
Fot. K. Piotrowski
Czy jest szansa na zagospodarowanie nieczynnych basenów w Sobieszowie? Prezydent miast ogłosił przetarg dla chętnych, którzy zajmą się obiektem. Nie zostanie on jednak sprzedany, lecz tylko wydzierżawiony. O ile znajdą się ochotnicy.

Z planów urządzenia przy ulicy Łazienkowskiej centrum rekreacyjnego nic nie wyszło. Poprzedniemu inwestorowi władze miasta „podziękowały” za współpracę. A sobieszowianie wciąż nie mają basenu. Jeszcze kilka lat temu było to bardzo popularne kąpielisko.

– Grunt ma 2,5720 ha, jest zabudowany nieczynnymi nieckami basenowymi – z przeznaczeniem na basen i usługi sportowe. Oferowana do dzierżawy nieruchomość położona jest przy ulicy Łazienkowskiej, na terenie Sobieszowa – dzielnicy Jeleniej Góry leżącej u stóp góry Chojnik, w miejscu gdzie krzyżują się szlaki turystyczne oraz drogi prowadzące do Szklarskiej Poręby i Karpacza – informuje urząd na swojej stronie internetowej.

Kto zainteresuje się ofertą i zagospodaruje nieczynny basen, będzie miało możliwość nabycia nieruchomości bez przetargu, o ile zgodzi się na to rada miejska. Jeżeli przedsiębiorca utworzy w nowym basenie miejsca pracy, może także zostać zwolniony z opłat podatku od nieruchomości w ramach pomocy publicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

NICpoŃ 30-01-2008 10:51
.... znajdą się ochotnicy.. :) chyba chętni ..... bua ha ha ha
~... 30-01-2008 11:30
A może przy okazji MPG posprząta ulicę Łazienkowską?
~martin 30-01-2008 14:07
tak po prawdzie to chyba jakis desperat musialby kupić to sie do nieczego nie nadaje jak do zrównania z ziemią i nowej budowy a to sie nie oplaca !!! więc przetarg jest lipa pokazujaca ze niby wladza jg cos robi a tak na serio nic nie robi !!!!
~xxx 30-01-2008 14:18
po takich decyzjach naszych władz od razu widać że chętny juz na pewno jest tylko te cholerne procedury wszystko psuja i nawet moge sie założyć że za jakis czas okaże się że ktoś "przypadkowo" stał się właścicielem atrakcyjnej działki za bezcen a o BASENIE to niech mieszkańcy sobieszowa zapomną
~jh 30-01-2008 14:51
Kto jeszcze pamięta o odwiercie ciepłej wody tuż przy tej działce, czy będzie on przedmiotem dzierżawy ?????
~Rozczarowany 30-01-2008 15:31
Mieszkańcy Sobieszowa na pewno nie pozwolą ,aby teren został sprzedany na inne cele niż te rekreacyjne.Tylko jest taka prawda,że na pewno nie znajdzie się żaden inwestor ,który będzie chciał dzierżawić teren na którym on poniesie koszty ,a po jakimś czasie jakiś urzędnik stwierdzi ,że dzierżawę trzeba wypowiedzieć tak jak to miało miejsce ostatnio. Mieszkańcy Sobieszowa dawno postulują ,aby teren basenu został sprzedany inwestorowi ,który zapewni pozostanie na tym miejscu basenu i aby teren był terenem służącym do rekreacji.No jest też możliwość ,aby to miasto zagospodarowało odpowiednio teren basenu zachowując jego rekreacyjno-sportowy charakter.A w tej chwili widzimy ,że rzeczywiście Prezydent i rada nie jest za bardzo zainteresowana tym tematem ,lepiej robić pozoracje ,że się coś robi a w sumie nic z tego nie wynika.
~Teo 30-01-2008 15:36
My mieszkańcy Sobieszowa pamiętamy o tym odwiercie i też pytamy Prezydenta w licznych pismach co z terenem basenu i działki na ,której były prowadzone odwierty .Na razie dostajemy lakoniczne odpowiedzi.Ale tematu nie pozostawimy.
~seee 30-01-2008 15:53
Moim zdaniem , gdyby mieszkańcy sobieszowa siedzieli cicho i dali szanse wykazać się poprzedniemu dzierżawcy to mieli by basenik z cieplutką wodą , ale woleli marudzić i psioczyć węc jest , to co jest , czyli nic i jeszcze bardzo długo nic tam nie będzie !!!!!!! Pewnie sobieszowianie wolą jezdzić do czech niż mieć to samo u siebie .
~kg 30-01-2008 16:54
chetni beda na pewno ale co z tego. jak wszystkie inne inwestycje ta pewnie tez stanie w martwym punkcie przez zachlannosc naczysz urzedasow.
~holo 30-01-2008 17:18
poprzedni dzierżawca już się wykazał, pamiętamy. Ciekawe kto jest obecnym, przecie to nie tajemnica. Czy ktoś wie?????
~halama 30-01-2008 17:22
Po kilku miesiącach od rozwiązania poprzedniej umowy dzierżawnej obserwuję powtórkę ( z rozrywki). Wiadomo, że poprzednia Rada nie wyraziła zgody na dzierżawę terenu, który posiadał wodę i był podstawą do uruchomienia basenu. Poważny inwestor będzie inwestował w niepewny grunt ????
~NPP 30-01-2008 18:22
Ktoś przeprał pieniądze i poszedł .
~do seee 30-01-2008 20:05
My mieszkańcy pomagaliśmy wręcz poprzedniemu dzierżawcy.Decyzję o wycofaniu dzierżawy podjął Prezydent.Na nasze pisma skierowane w tej sprawie, dostaliśmy nie do końca nas satysfakcjonującą odpowiedz.Drogi "seee" jakbyśmy siedzieli sobie cichutko ,to na pewno już dziś na terenie basenu była by wielka budowa domków jednorodzinnych . My wiemy jaki mieliśmy basen i kto go doprowadził do takiego stanu jak jest obecnie.Proszę sobie wyobrazić ,że właśnie podejmujemy te inicjatywy ,abyśmy nie musieli jeździć na baseny do Czech !!!
~NPP 30-01-2008 21:53
A jak już wszystkim posmaruja , to na miejscu basenu wyrośnie biedronka , carefour czy inne badziewie.
~do NPP 30-01-2008 22:24
Masz 100 % rację.Jeśli tak długo sprawa tego basenu się ślimaczy, to ktoś jest tym zainteresowany - nie budową basenu lecz marketu.Teren dla budowy super marketu jest wręcz wymarzony.Mieszkańcy nie dajcie się nabić w butelkę...
KochaS998 31-01-2008 7:27
Jako mieszkaniec Sobieszowa nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje z nieczynnym basenem w Sobieszowie. Miał być kompleks wód termalnych, ale nie będzie, ponieważ Rada Miasta nie chciała sprzedać terenu, na którym były prowadzone odwierty. Tylko chcieli sprzedać nieczynny basen w Sobieszowie bez tamtego terenu. Nie dajmy się zrobić w balona lub nabić w butelkę. Miał być basen i go nie ma!!! Weźcie pod uwagę to, że Rada Miasta blokuje zagospodarowanie terenu po basenie w Sobieszowie, bo ma być budowany Aquapark w Cieplicach na ulicy Sobieszowskiej. Takie obietnice pewnie słyszeliście za pierwszej kadencji Pana Józefa Kusiaka, który był ówczesnym Prezydentem Miasta Jeleniej Góry. Dobra reklama przedwyborcza to podstawa wygranej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group