Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2974
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kąpieliska pod lupą policji

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 sierpnia 2018, 7:13
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2018, 17:27
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami prowadzili kontrole strzeżonych i niestrzeżonych kąpielisk w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z innymi podmiotami współpracującymi w koalicji na rzecz bezpieczeństwa prowadzili kontrole kąpielisk. W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, a następnie na obiektach w Miłkowie, w Mysłakowicach oraz w Kowarach przy zbiorniku retencyjnym, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Sprawdzano trzeźwość ratowników, dokumenty uprawniające ich do wykonywania takich zadań, były rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. W tych przypadkach funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień. W Kowarach policjanci pouczyli mężczyznę oraz dwójkę dzieci, którzy pomimo zakazu kąpali się w zbiorniku retencyjnym.

Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział oprócz policji, przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Mirecki.w. 21-08-2018 9:14
najpewniejsze sa baseny policyjne.........glinianki
~Kazimierz 21-08-2018 11:32
"Kręci mnie" to znaczy: podnieca, ekscytuje. W Policji bez zmian, bo tylko głupi policjant mógł wymyśleć takie hasło. Co ! Podnieca mnie bezpieczeństwo kąpania się ? Absurdalne, na wyrost i "ni priczom" ! Uczą tych policmajstrów takich amerykańskich głupot marketingowych a ci bezkrytycznie przenoszą je na polski grunt. Wcale się nie dziwię bo pamiętam ze studiów, gdy studiowałem z policjantami i pracownikami służby więziennictwa; gdy był już 1988 rok, "szalała Solidarność" i wszechobecne były hasła wolnościowe; moi koledzy milicjanci tak mocno tkwili w okowach szkoleń, że na pytanie wykładowcy po co studiują, odpowiadali, że "dla budowy socjalistycznej ojczyzny" ( sic ! ).
~Maryjan 21-08-2018 12:19
Piękne mamy kąpieliska w Jeleniej Górze. Bardzo mnie one kręcą.
~aaa 21-08-2018 20:09
Kontrola ma koniec wakacji? Trzeba było to w grudniu zrobić to by mniej pracy było.
~Grześ 22-08-2018 9:00
Litości ! Kąpieliska ! To co widzę w naszych miejscowościach to jakieś nieporozumienie kapieliskowe. Do kapania się potrzebna jest czysta woda. Kiedyś taka była w rzekach z których zasilano baseny. A dzisiaj? Kto wreszcie napisze artykuł i pokaże stan higieniczny rzeki Łomnicy w Mysłakowicach? Włodarze KSWiK uczynili z niej gorzej niz ściek. To jawna kloaka. Wszystko teraz płynie tą rzeką. Zatruta woda wpada do Bobru i dalej zatruwa życie biologiczne. Fetor w poblizu rzeki jest nie do zniesienia. I tego od początku wakacji nie widać? Nie czuć? Nikt nie reaguje? Może ktoś kto ma imię i nazwisko i odpowiada za wypuszczanie tych ścieków opisze przyczyny i choć przeprosi za klęskę biologiczna tej rzeki. Jeszcze parę lat temu kwitło w niej życie, były pstrągi, pływały kaczki. Dzisiaj wszystko znikło. I nie słychać o odpowiedzialnych za ten stan.
~Stach 22-08-2018 15:48
do: ~Grześ (9:00)
Podobnie Kamienna między Szklarską Porębą a Piechowicami nie dość że małe elektrownie wodne "kradną" wodę to jeszcze smród.
~milicjaaaant 22-08-2018 15:04
Zróbcie akcję obywatelską i zatkajcie odpływ z oczyszczali.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group