Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 6712
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kąpieliska pod lupą policji

Wtorek, 21 sierpnia 2018, 7:13
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2018, 17:27
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami prowadzili kontrole strzeżonych i niestrzeżonych kąpielisk w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z innymi podmiotami współpracującymi w koalicji na rzecz bezpieczeństwa prowadzili kontrole kąpielisk. W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, a następnie na obiektach w Miłkowie, w Mysłakowicach oraz w Kowarach przy zbiorniku retencyjnym, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Sprawdzano trzeźwość ratowników, dokumenty uprawniające ich do wykonywania takich zadań, były rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. W tych przypadkach funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień. W Kowarach policjanci pouczyli mężczyznę oraz dwójkę dzieci, którzy pomimo zakazu kąpali się w zbiorniku retencyjnym.

Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział oprócz policji, przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
638
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group