Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10278
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Kandydatka z Jeleniej Góry na liście Wiosny Biedronia

Piątek, 29 marca 2019, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 9:13
Autor: Przemek Kaczałko
Europa: Kandydatka z Jeleniej Góry na liście Wiosny Biedronia
Krzysztof Śmiszek (w środku), Natalia Zatka (z prawej)
Natalia Zatka z Jeleniej Góry znalazła się na liście kandydatów Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego. Liderem w okręgu dolnośląsko–opolskim będzie Krzysztof Śmiszek – prywatnie partner lidera partii, a z wykształcenia doktor nauk prawnych.

Lista Wiosny Biedronia do PE:

1. Krzysztof Śmiszek
2. Katarzyna Lubiniecka-Różyło
3. Szymon Chojnowski
4. Izabela Migocz
5. Michał Syska
6. Marta Lempart
7. Jarosław Pilc
8. Katarzyna Odrowska
9. Natalia Zatka
10. Mariusz Kotarba.

Natalia Zatka – doktor nauk humanistycznych, filmoznawczyni, badaczka gender studies, absolwentka filologii polskiej o specjalności edytorstwo. Przedsiębiorca branży e-commerce, właścicielka antykwariatu internetowego. Działaczka społeczna, członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Niegdyś dziennikarka, bibliotekarka i animatorka kultury. Od ponad trzydziestu lat mieszkanka Jeleniej Góry, miłośniczka przyrody, pilatesu i nordic walking, koneserka i kolekcjonerka książek, entuzjastka kina. Wcześniej była szefową lokalnych struktur Nowoczesnej, a w ostatnich wyborach samorządowych (2018 r.) startowała bezskutecznie z listy SLD do Rady Miejskiej.

Decyzja o starcie w wyborach była bardzo spontaniczna. Odmowa kandydowania do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny Roberta Biedronia byłaby zaprzeczeniem wyznawanych od lat wartości: szacunku i tolerancji wobec różnorodności, równouprawnienia, wolności jednostki, wrażliwości na wszelkie wykluczenia. Postulaty Wiosny przedstawiają wyraziście mój liberalny światopogląd. Pragnę Polski otwartej, przyjaznej, zarazem zarządzanej przez kompetentnych ludzi, którzy mają plan, jak powinien wyglądać ich kraj, także region, w którym żyją, w perspektywie kilkudziesięciu lat. Jestem tym, co robię, jestem człowiekiem czynu. Zamiast tworzyć wizje europejskiej przyszłości, chcę zaangażować się w działania gwarantujące w naszym kraju europejskie standardy: opieki zdrowotnej, inwestycje w badania naukowe i innowacje, walka z globalnym ociepleniem, rozwój odnawialnych źródeł energii, czyste powietrze bez smogu, rozwój sektora kultury i sektora kreatywnego, równomierne pozyskiwanie funduszy dla regionów, z pominięciem rządu centralnego i bez preferowania dużych miast - powiedziała Natalia Zatka.
Spośród partii obecnych na scenie politycznej tylko Wiosna to ugrupowanie postępowe, uderzające w klientelizm, pozwalające traktować politykę jak przygodę, otwierające struktury partyjne na młodzież, a przez to przyczyniające się do zwiększania świadomości obywatelskiej wśród Polaków. Nie chcę przyglądać się autorytarnemu zarządzaniu naszym krajem przez aktualną władzę, nie chcę być dyskryminowana ze względu na wiek czy płeć, nie zgadzam się na dalsze antagonizowanie społeczeństwa w ramach istniejącego od lat duopolu partyjnego. Czas na powiew Wiosny - dodała kandydatka nr 9 na liście Biedronia.

Twoja reakcja na artykuł?

39
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
5
4%
Złości
68
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (162)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group