Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 3656
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kandydatka z Jeleniej Góry na liście Wiosny Biedronia

Wiadomości: Europa
Piątek, 29 marca 2019, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 9:13
Autor: Przemek Kaczałko
Krzysztof Śmiszek (w środku), Natalia Zatka (z prawej)
Natalia Zatka z Jeleniej Góry znalazła się na liście kandydatów Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego. Liderem w okręgu dolnośląsko–opolskim będzie Krzysztof Śmiszek – prywatnie partner lidera partii, a z wykształcenia doktor nauk prawnych.

Lista Wiosny Biedronia do PE:

1. Krzysztof Śmiszek
2. Katarzyna Lubiniecka-Różyło
3. Szymon Chojnowski
4. Izabela Migocz
5. Michał Syska
6. Marta Lempart
7. Jarosław Pilc
8. Katarzyna Odrowska
9. Natalia Zatka
10. Mariusz Kotarba.

Natalia Zatka – doktor nauk humanistycznych, filmoznawczyni, badaczka gender studies, absolwentka filologii polskiej o specjalności edytorstwo. Przedsiębiorca branży e-commerce, właścicielka antykwariatu internetowego. Działaczka społeczna, członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Niegdyś dziennikarka, bibliotekarka i animatorka kultury. Od ponad trzydziestu lat mieszkanka Jeleniej Góry, miłośniczka przyrody, pilatesu i nordic walking, koneserka i kolekcjonerka książek, entuzjastka kina. Wcześniej była szefową lokalnych struktur Nowoczesnej, a w ostatnich wyborach samorządowych (2018 r.) startowała bezskutecznie z listy SLD do Rady Miejskiej.

Decyzja o starcie w wyborach była bardzo spontaniczna. Odmowa kandydowania do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny Roberta Biedronia byłaby zaprzeczeniem wyznawanych od lat wartości: szacunku i tolerancji wobec różnorodności, równouprawnienia, wolności jednostki, wrażliwości na wszelkie wykluczenia. Postulaty Wiosny przedstawiają wyraziście mój liberalny światopogląd. Pragnę Polski otwartej, przyjaznej, zarazem zarządzanej przez kompetentnych ludzi, którzy mają plan, jak powinien wyglądać ich kraj, także region, w którym żyją, w perspektywie kilkudziesięciu lat. Jestem tym, co robię, jestem człowiekiem czynu. Zamiast tworzyć wizje europejskiej przyszłości, chcę zaangażować się w działania gwarantujące w naszym kraju europejskie standardy: opieki zdrowotnej, inwestycje w badania naukowe i innowacje, walka z globalnym ociepleniem, rozwój odnawialnych źródeł energii, czyste powietrze bez smogu, rozwój sektora kultury i sektora kreatywnego, równomierne pozyskiwanie funduszy dla regionów, z pominięciem rządu centralnego i bez preferowania dużych miast - powiedziała Natalia Zatka.
Spośród partii obecnych na scenie politycznej tylko Wiosna to ugrupowanie postępowe, uderzające w klientelizm, pozwalające traktować politykę jak przygodę, otwierające struktury partyjne na młodzież, a przez to przyczyniające się do zwiększania świadomości obywatelskiej wśród Polaków. Nie chcę przyglądać się autorytarnemu zarządzaniu naszym krajem przez aktualną władzę, nie chcę być dyskryminowana ze względu na wiek czy płeć, nie zgadzam się na dalsze antagonizowanie społeczeństwa w ramach istniejącego od lat duopolu partyjnego. Czas na powiew Wiosny - dodała kandydatka nr 9 na liście Biedronia.

Twoja reakcja na artykuł?

39
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
5
4%
Złości
68
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (187) Dodaj komentarz

~Patolll 29-03-2019 8:41
Niech oni sobie penetrują jelito ale po cichu tak żeby nikt o tym nie wiedział! ta cała wiosna to inicjatywa wspierana przez lemingi LGBT i pewnie pejsaci też na tym zarabiają!! Dziwi mnie tylko dlaczego media tak promują tych zboczeńców. Polska nie może istnieć bez wiary katolickiej i o tym doskonale wie Jarosław Kaczyński! Tylko tradycyjny model rodziny przynosi pozytywne efekty dla całego społeczeństwa i gospodarki.
~? 29-03-2019 14:14
do: ~Patolll (8:41)
A tobie kto penetruje jelito ? Bo historia uczy ,że największym przeciwnikiem czegoś, jest ktoś ,kto w tym po uszy siedzi.Najgłośniejszy przykład z historii świata to pewien malarz, z takim wąsikiem i grzyweczką w ząbek czesany A.H , ten to był i sżydem, kaleką i na dodatek homusiem. A co zrobił z tymi grupami ludzi ? Mydło, abażury etc.etc.Albo ktoś bliżej nas. Pan prokurator Siaś, konfiturki za komuny wyjadał , a teraz jest bardzo, bardzo przeciw. Siaś - precz z komuną. Model rodziny, jeden. Wiadomo, związek z kotem!
~sajmon 29-03-2019 15:17
do: ~? (14:14)
Majaczysz i jakieś bzdury osobiście dla mnie prawisz :) Musisz mówić zwięźle i z sensem bo większość będzie cię traktować jako oszołoma :) Zlepek słów nie zawsze jest zdaniem :) Jak to mówią pies szczeka co nie znaczy że coś mówi :) Nie bierz osobiście do siebie mojego wpisu ale wyciągnij wnioski z formy :)
~? 29-03-2019 18:41
do: ~sajmon (15:17)
Trudno. Twoja strata. Takie czasy, podobne do tych o których Miłosz pisał. /Zniewolony umysł/Bardzo podobne. A zdanie ma podmiot i koniecznie, czasownik zwany orzeczeniem. Moje wypełniają te warunki. Chyba,że są równoważnikami. Nie moja wina, że słabo silny umysłowo jesteś. Nie martw się. Nie jesteś sam. ELEKTORAT tak ma. On ci nawet po polsku bez błędów nie pisuje. ( ty , bywa też !). Och jej , och jej....Chyba się domyślam o co ci chodzi. Wyjaśniam :w poprzek mają kobitki sż...owskie. A ojcem narodu z reguły bywają no ci ,jak im tam, no nie pamiętam . Coś prez... prez.... nie, nie prezes. Inaczej :prezy..... no, nie mogę sobie przypomnieć.
~ 30-03-2019 12:33
do: ~? (18:41)
Gdyby twoje wyobrażenie o sobie, twoje ego, spadłoby do poziomu twojego IQ, to z całą pewnością, roztrzaskałoby się w drobny mak.
~? 30-03-2019 14:45
do: ~ (12:33)
A gdyby tak twoje ego spadło, do poziomu twojego IQ, to byłby drugi Rów Mariański, co równałoby się z zapowiadanym końcem świata. No to lepiej miej ty swoje ego a nawet IQ ELEKTORATU...WYTRZYMIĘ to
~ 30-03-2019 15:55
do: ~? (14:45)
A w tym Rowie Mariańskim, pod kilkudziesięcioma metrami mułu słychać byłoby, jak twoje ego puka w dno od spodu. Kończę " dyskusję" z tobą. Wygrałeś. Nie posłuchałem Marka Twaina, który zalecał, żeby nie dyskutować z głupkiem, bo najpierw sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem. Nie chce mi się zniżać do twojego POziomu , a doświadczenie, o którym M. Twain mówi, masz KOLOSALNE!!!
~? 30-03-2019 18:34
do: ~ (15:55)
Trochę pózno, ale jeednak, wykapowałeś swoją głupotę.To chyba na plus dla ciebie, coooo ?
~? 29-03-2019 18:51
do: ~sajmon (15:17)
Większość ? Rzecz względna. Zwłaszcza ELEKTORAT. Nikt mnie nie przekona,że miliony much mają rację,że góóówno jest dobre. Niektórzy z elektoratu próbują tu błyszczeć,ale prawda jest taka,że góowna się nie wypoleruje. No nie bierz tego do siebie... to tylko takie sobie lużne spostrzeżenia. Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszyć będą ewentualne minuski od idiotów !!! Cieszy mnie to,że w gębę się takiemu człowiek śmieje, a on nawet tego swoją inteligencją nie ogarnia. Ha,ha,ha No sorry, wiem,że to sadyzm no ale...
~ 30-03-2019 16:58
do: ~? (18:51)
To nie sadyzm z twojej strony. To bezczelna głupota!
~Nck 30-03-2019 7:39
do: ~sajmon (15:17)
Jak nie umiesz zinterpretować wypowiedzi zawierających aluzje, to nie pouczaj innych tylko się dokształć. A jak Twoje warunki umysłowe nie są dość wydolne, to zabierz się za kopanie rowów a nie publiczne komentarze. Jak na razie pokazałeś, że tylko umiesz składać litery. Oczywiście, bez urazy - to tylko moja rada.
~? 29-03-2019 14:42
do: ~Patolll (8:41)
TYyyyy jak ty to godzisz : żona ojca narodu jest z tej nacji o której nie wolno pisać i mówić, ale ich kobiety , podobno mają to coś, w poprzek ? Jak ci tam tak w tym mo...lnym szpagacie ? A o orientacji Dżej Keja to ... na innych forach piszą. O jego pochodzeniu tyż.
komentarz usunięty
~Samotna matka 29-03-2019 22:26
odpowiedź na usunięty komentarz
A jak można krzywdzic drugiego człowieka? Skup się na tym i czas się przyzwyczaić, że byli i są tacy ludzie wśród nas... oni nie krzywdza, prędzej tacy jak Pan!
~Damian 29-03-2019 19:53
do: ~Patolll (8:41)
Czy pan Obraz nie uzyskał zezwolenia proboszcza i nie będzie wyrażał nam postępowych idei?
~Ann 29-03-2019 21:02
do: ~Patolll (8:41)
Błoga głupota nieświadomości życia, czy uboga wiedzą z domu, w którym wiedzy było tyle, co by przeżyć. Nie wiem, nie chcę wiedzieć, ale ufam Najwyższemu, że i tacy ludzie jak Piłat dalej muszą żyć.
~Samotna matka 29-03-2019 22:20
do: ~Patolll (8:41)
Czas się pogodzić z tym, że są wśród nas tacy ludzie i trochę szacunku, a frustrację swoją skierować na tych co krzywdza drugiego człowieka lub krzywdza zwierzęta!
~Dix 29-03-2019 23:54
do: ~Patolll (8:41)
Nie dostała się do rady miejskiej to na pewno wybiorą ją do Europarlamentu :))))))))))))
~Ben 31-03-2019 23:34
do: ~Patolll (8:41)
Katolicyzm i homoseksualizm to jedno i to samo. Ktoś kogoś ładuje w jelito. Wszyscy naukę mają za nic.
~Koscielny 2-04-2019 7:35
do: ~Patolll (8:41)
Hehe, Polska właśnie powinna istnieć bez kościoła katolickiego,tylko takie istnieje gwarantuje mam suwerenność.
~give chance a peace 29-03-2019 8:43
Jednym słowem skrzywiona lewaczka wspiera męża/żonę Biedronia, który chce zamykać homofobów w więzieniach. Ręce precz od naszych dzieci!
~sajmon 29-03-2019 15:35
do: ~give chance a peace (8:43)
Dokładnie :( Tak samo to odczuwam :( Jako prawne przyzwolenie p...lom dostępu do naszych dzieci :( Sam lubię dzieci :) Są zabawne, pocieszne, i potrafią nawet twardego człowieka rozczulić :) Ale :) Ale wychowałem się wśród twardej bandytki gdzie niemile było widziane mówienie że się lubi dzieci :) A co dopiero o jakiejś zabawie z dzieckiem kolegi :( Krótka piłka zawsze była, jest Hmmm... za to czapa grozi :) W sumie nieformalnie jest dlatego p...lia z ludźmi nie sadzają :) To nie jest dyskryminacja mniejszości to jest prosty wyrok nieformalnej 5 władzy :)
~wer 29-03-2019 19:29
do: ~sajmon (15:35)
Masz racje. Dodam, że ze zwyrodnieniami jest jak z narkotykami, kradzieżami... Większość od marihuany zaczyna a część z nich kończy na herze... Nie wiem na pewno, ale ze zwyrodnieniami podobno jest tak samo. Najpierw homoseksualizm a potem to już z górki zoofilia, p...lia... Pewien żyd, soros, sprowadził do Europy islamistów i innych nierobów z Afryki. To nie przyjęło się w Polsce, więc tu "sponsoruje" organizacje promujące zwyrodnialców, których nieszkodliwie LGBT nazywją. Lecz kiedy pewnego dnia wasz pies przestanie reagować na komendę "siad", to znak że jakiemuś zwyrolowi z LGBT i "Aimals" jaja puchły...
~Nck 30-03-2019 7:45
do: ~sajmon (15:35)
Tak, a teraz mafiozo pietruszkowy mieszkasz przy poligonie i przeszkadza ci hałas samochodów? Weź zmień rurki na normalne spodnie, bo szew za bardzo ciśnie ci na mosznę, a to jak widać rzuca się na mózg.
~efendi 29-03-2019 8:55
Co to jest znaczek plus po czterech tęczowych słowach a to nic innego jak określenie pozostałych zdeformowanych mniejszości seksualnych, które według Natalki mają być legalne : zoofile,n...le,p...le, sodomici . To rzeczywiście jest postęp ! Kompetentni partyjni urzędnicy to już nie jest żart a jakaś przypadłość . Patrz Jelenia Góra i nasza trójka robotniczo-chłopska !
~heretyk 29-03-2019 13:00
do: ~efendi (8:55)
Piszesz o księdzach przecie to oni są tymi co opisujesz .
~efendi 29-03-2019 14:38
do: ~heretyk (13:00)
No nie masz niestety racji piszę o +umieszczonym po czterech tęczowych literach LBGT. Czyli przystawce , która jest częścią "europejskich rowerowych wartości ". Plus oznacza wszystkie inne dewiacje nieokreślone w części głównej !
~Widzę 29-03-2019 17:25
do: ~efendi (14:38)
+ to nie plus to krzyżyk ,taki znaczek jak zwierzęta oznaczają swój teren, masz 5,20 zł. to kup Fakty i Mity jedyna gazeta co się nie boi pisać prawdy o patologii kleru . Tak wszystko się zawali jak w Irlandii czy Australii. Mit świętego Wojtyły też minie i będzie wstyd, wieki wstyd.
komentarz usunięty
~Nck 30-03-2019 7:49
odpowiedź na usunięty komentarz
No to pasuje, bo ksiądz jako dobry pasterz pusuwa swoje owieczki :)
~były jg 29-03-2019 16:38
do: ~heretyk (13:00)
To Biedroń, Śmiszek czy ta zatka są księżmi? Nie oglądaj TVN bo całkiem głupie umrzesz.
~Do Heretyk 30-03-2019 5:39
do: ~heretyk (13:00)
Nie o księdzach, a o księżach. Szkoda, że pochopnie zlikwidowano podstawówki wieczorowe dla dorosłych.
~heretyk 30-03-2019 10:45
do: ~Do Heretyk (5:39)
Dobrze jest napisane ,buractwo poszło do seminarium i zostało ksiendzami .
~ 30-03-2019 14:22
do: ~heretyk (10:45)
Buractwo to pisze do siebie !!!
~Ich 29-03-2019 8:56
Tyle pięknych zainteresowań Pani pójdzie na marne ! Szanowna Pani, jeżeli wolno mi coś Pani doradzić; proszę nie iść tą drogą. Rozczaruje się Pani rozgrywkami partyjnymi i zmuszaniem do postępowania niezgodnego z wyznawaną hierarchią wartości. Poza tym wynicują panią z oszczędności do cna. Proszę mi wierzyć, że wiem co mówię.
~alfa-omega.. 29-03-2019 9:13
do: ~Ich (8:56)
No cóż,trzeba się przekonać na własnej skórze.Ale może tej pani to odpowiada....
~TPSA 29-03-2019 8:56
Robert, kurna - co Ty tam z nimi robisz?
~Widzę 29-03-2019 8:58
Może nie teraz ale na następne wybory to TAK. A patoll dlaczego nie krytykujesz klechów przecież to sami d...nci ,niebo piekło, a sami żyją na koszt państwa.
~efendi 29-03-2019 9:02
do: ~Widzę (8:58)
Następne wybory ogłosi Imam z meczetu . A tam jak wiesz za p...łowanie, pukanie psa czy kota jest tylko jedna kara - kara śmierci !
~Widzę 29-03-2019 11:18
do: ~efendi (9:02)
Nic nie wiesz na temat Islamu,jesteś tępy piślak. Czy chcesz czy nie to za parę dekad ludność w Polsce się zmieni .
~ 29-03-2019 13:17
do: ~Widzę (11:18)
Opowiedz więc nam coś na temat islamu, bo ... masz taaaaaaką wiedzę, tępy Plat-fonsie ? Oni nie zabijają homo, tylko uczą ich skakać z dużej wysokości bez spadochronu i na twarde podłoże ???
~ 29-03-2019 13:38
do: ~Widzę (11:18)
Ty taki d...l od urodzenia? Czy może cecha nabyta?
~Widzę 29-03-2019 14:29
do: ~ (13:38)
Wszystkiego uczyli na religii. Lepiej być "d...lem" niż piślakiem .
~ 29-03-2019 17:31
do: ~Widzę (14:29)
No to masz " lepiej'. " Piślakiem" nie jesteś na pewno. Za głupiś.
~sajmon 29-03-2019 15:46
do: ~Widzę (11:18)
Nie wiem o czym mówisz ale muzułmanin na bank by świni od tyłu by nie wziął :(
~give chance a peace 29-03-2019 16:49
do: ~sajmon (15:46)
Ale owieczkę? Czemu nie?
~Triceratops 29-03-2019 8:59
ciekawe, czy byliby szczesliwi, gdyby ich matka/ojciec czy córka/syn zmieniliby orientacje seksualna.przy stole wielkanocnym matka przyprowadzilaby swoja partnerke...to wydaje sie wszystko takie sztuczne , sztywne,pchane na siłę...
~give chance a peace 29-03-2019 9:13
do: ~Triceratops (8:59)
Niewykluczone, że byliby na swój wynaturzony sposób szczęśliwi. W każdym społeczeństwie jest 3=5% d...ntów. p...le, n...le, zoofile, pederaści czy inne zboczenia. To trzeba leczyć, a nie afirmować. Piszę to dopóki można, bo niedługo Śmiszek będzie zamykał za takie teksty do więzienia, a wtedy nie będzie śmiszno.
~Anonim+ 29-03-2019 11:01
do: ~Triceratops (8:59)
Jakoś nie wyobrażam sobie, by można było w tak prosty sposób, zmienić heteroseksualną orientację w wyniku propagowania LGBT, a tym bardziej, jakie może być zagrożenie dla tradycyjnego małżeństwa?!!! Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie karać weganów, bo nie chcą jeść jajecznicy z boczkiem! Owszem, NIE PODOBA mi się przesadne afiszowanie się swoją odmienną orientacją (marsze i pochody), ale tak właściwie, to im się nie dziwię, byli tępieni i marginalizowani przez wieki, a teraz nareszcie chcą spokojnie żyć.
~sajmon 29-03-2019 15:53
do: ~Triceratops (8:59)
Zdefiniuj zmienił/zmienił nagle upodobania seksualne i ile razy w życiu tak można ? Mówicie że takie dzieci się rodzą to jestem w stanie zrozumieć :) Ale ojciec dwójki dzieci nie chcący płacić alimentów nagle mówi że lubi w dupę :) to przegięcie :)
~ 29-03-2019 9:30
A ja myślałem że Jelenia Góra jest rowerową stolicą Polski w pełnym słowa znaczeniu , a okazuje się że jest inaczej !
~rattlehead 29-03-2019 9:41
Nie mam nic przeciwko, ale nie oddam głosu
~Wiedzący 29-03-2019 10:07
Krzysiek, w d*pie mam Twoje komentarze, daj mi spać po nocce! Idź rób dobrze Biedrońkowi.
~nihilscire 29-03-2019 10:10
...piękna, wykształcona i mądra kobieta...całkowite przeciwieństwo polskich Grazyn, Januszy oraz dzbanów z pis...życzę powodzenia...
~ 29-03-2019 10:53
do: ~nihilscire (10:10)
Uważaj bo możesz obrazić tą kobietą.A może ona jest " gender" jakąś inną, np trzecią lub czwartą płcią. A może nie ma wcale żadnej płci? Dlaczego tak nienawistnie mówisz kobieta?
~? 29-03-2019 14:35
do: ~ (10:53)
Lo jej, lo jej. Kolejny patriota pisze , po polskiemu. Niedouku, jak już: tę kobietę !
~ 29-03-2019 15:22
do: ~? (14:35)
Jełopie z PO , " jewropejczyku", " patrioto UE. Obrazić określeniem " tą" " kobietą", a nie tę kobietę. Zdałeś z czytania ze zrozumieniem ? Wątpię !
~? 29-03-2019 19:16
do: ~ (15:22)
Ci panowie co tu tak zapalczywie tępią innych za ich odwagę do przyznania się,że podchodzą do życia Ze zdania nie wynikało, ELEKTORACIE. Wyjaśniłeś, ok. planktonie.
~ 29-03-2019 20:39
do: ~? (19:16)
Czy ty to jesteś ten, co to sobie pisze: " Jako przedstawiciel mniejszości, który jednak poprawnie dość pisze, ..." ? No to co znaczy bełkot: " Ci panowie co tu tak zapalczywie tępią innych za ich odwagę do przyznania się,że podchodzą do życia " ??????????? O co ci się " rozchodziło" bezmózgowcu z " ego " niemal Bolesława Wałęsy ???? A z tego mojego zdania wynikało, że co ? Napisałem błędnie " tą kabieTĘ ??? Jesteś funkcjonalnym wtórnym a...lfabetą, takim, który poprawia ludzi na stacji kolejowej, że poprawnie nie mówi się "pociąg, tylko " pociągnij". Zacznij myśleć, to nie boli. Tylko na początku będzie cię głowa boleć od nieznanego ci dotychczas wysiłku.
~ 30-03-2019 20:06
do: ~ (20:39)
Tego bełkotu nie da się czytać! Co za bełkot i o Bolku i o pani z pociągu , a nawet o ciągnięciu.... ? No ale damu ci szansę : To ostatnie może być ciekawe, może przybliżysz coś ze swego doświadczenia ? Choć ...rogacz pewnie niewiele wie i niewiele zaznał. Mętnie popisać może ...Ale schiza ! Objawy w pełni rozwinięte!
~ 29-03-2019 15:35
do: ~? (14:35)
Nie skumałeś " langusto", że później poddaję w ewentualną wątpliwość jej genderową płeć? Do nauki czytania maaaarsz!
~give chance a peace 29-03-2019 10:55
do: ~nihilscire (10:10)
Doktor Mengele z Oświęcimia też był wykształcony, ale przy tym był psychopatą.
~sajmon 29-03-2019 15:56
do: ~nihilscire (10:10)
Zakładam że ci za to zapłacili :) Albo ?
~T*E*J*O 29-03-2019 10:36
Pani expret badaczka gender logistic sadistic,skąd sie biorą te lemingi????
~lklklk 29-03-2019 10:48
Szacun dla p. Natalii za zapał i odwagę występowania w sprawach, które dla znacznej części współobywateli są realnie istniejącym diabłem wcielonym. Z licznych kometarzy powyżej wynika, że mentalnie wielu z nas żyje wciąż gdzieś w mrokach średniowiecza, no może w XVII w., w sferze lęków, przesądów i niewiedzy wymieszanej z nienawiścią. Nie piszę tego z poczuciem wyższości, wręcz przeciwnie, z poczuciem smutku, tragicznej niemocy i żalu, że w perspektywie narodowej, zbiorowej, nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć tych lęków. Postęp technologiczny niewiele zmienia, to tylko fasada, narzędzia działania, a w sferze świadomości jest straszna beznadzieja, która obawiam się, niezależnie od woli politycznej, nie pozwoli Polsce przejść na trwałe w przestrzeni polityczno-kulturowej z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej. Geopolityka jest dla nas nieubłagana. Nie żyjemy w próżni, nie będziemy silni w izolacji. Długo nie przetrwamy w izolacji. Polska była najsilniejsza w czasach względnie powszechnej tolerancji: religijnej czy etnicznej. Nasza emigracja jest zarobkowa, ale coraz częściej przeobraża się w kulturową, gdy ludzie się dorabiają, ale zostają tam, bo "tam się lepiej żyje" . Dawniej byliśmy pod względem wolności przykładem dla innych. Dziś jako państwo staramy się tę tolerancję i otwartość na inność zdusić w Polsce a także tam gdzie jest ona silniejsza, czyli w Europie Zachodniej, ze strachu przed jej oddziaływaniem. To bardzo zły kierunek działania. Europa Zachodnia wciąż jest bogata, poradzi sobie bez nas. Ale szkoda Polski. Poza izolacją zostaje nam Rosja.
~sajmon 29-03-2019 16:04
do: ~lklklk (10:48)
Boże czytasz i nie grzmisz :) ściana tekstu to nie zawsze mądrość :) To zagmatwana głupota :)
~o_z 29-03-2019 10:49
Grupa wiekowa 0-4 lata: przekaż informacje na temat „radości i przyjemności dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”; pomóż dziecku rozwijać „świadomość, że związki są różnorodne”. Grupa wiekowa 4-6 lat: przekaż informacje na temat „różnych koncepcji rodziny”; „Związki osób tej samej płci”. Pomóż dziecku rozwijać postawę „moje ciało należy do mnie”. itd. Mając na uwadze przedewszystkim dobro dzieci trzeba trzymać to homotowarzystwo jak najdalej od szkół.Co ci ludzie mają tam do szukania? Jakichś p...lów latarników chcą do szkół wprowadzać. Szczyt bezczelności ,jawna kpina, może latarnik i latarenka ? Zboczeńcy.
~xiz 29-03-2019 12:33
do: ~o_z (10:49)
Bzdura. To są informacje ze standardów WHO w zakresie rozwoju dziecka, a nie wytyczne dla nauczycieli. Nie ma tam nic w zakresie "przekaż informacje", co najwyżej rodzicom. W tych standardach chodzi o to, że np. maluch w wieku 0-4 uczy się poznawać własne ciało i nie ma w tym nic złego. Po co manipulujesz i straszysz? PS. Co jest złego w koncepcji "moje ciało należy do mnie"? Coś się nie podoba w tym, że dziecko nauczy się bronić przed osobami, chcącymi naruszyć jego prywatność, nietykalność cielesną i wolność?
~xiz 29-03-2019 12:52
do: ~xiz (12:33)
Ale co poniektórym tyłki pękły, że wskazałem manipulację prawactwa. Nie mogą przeżyć, że ktoś może żyć inaczej niż na przaśno-kościółkową modłę. Coś chyba jest w żarciku, że gdy dwóch facetów uprawia seks, to największy ból zadu ma homofob.
~ 29-03-2019 13:18
do: ~xiz (12:52)
A jak dwóch facetów pcha dziecinny wózek, to na 100% są to złomiarze !
~give chance a peace 29-03-2019 16:54
do: ~ (13:18)
:) Miejmy nadzieję, że jeszcze długo nie będzie inaczej. Chociaż zboki POdnoszą głos.
~ 29-03-2019 13:41
do: ~xiz (12:52)
To idź i nadstaw im zad aż ci gały wyjdą z orbit, a nie pitol na jelonce.
~? 29-03-2019 14:29
do: ~xiz (12:52)
Też prawda, ale niezupełna , bo ... ministrant !
komentarz usunięty
~Nck 30-03-2019 8:00
odpowiedź na usunięty komentarz
Ty raczej tego małego flaczka nikomu nie podasz.
~ 29-03-2019 11:02
A co z P Obasem
~give chance a peace 29-03-2019 11:14
do: ~ (11:02)
Wychodzi za mąż.
~paradise 29-03-2019 11:16
Boję się lewactwa, patrząc na historię z tego zawsze tylko nieszczęścia i bieda....
~Aia 30-03-2019 0:15
do: ~paradise (11:16)
Oj. Ja się boję stygmatu, jak za II wojny światowej, że likwidujemy "innych". Trochę nauki, a lęki przed takimi, co rozumieją znikną. I zdecydowanie mniej TVP.
~xiz 29-03-2019 11:51
Tekst o kandydatce, a kandydatka z boku i na trzecim planie, z frontu zaś były radny przyklejony do nowego statku oraz ideolog - gach szefa. Widać, kto się naprawdę lansuje. Szkoda dziewczyny, stare wygi przejadą się po jej plecach.
~ 29-03-2019 12:06
Lgbt. Lepiej gdyby było taniej.
użytkownik facebook 29-03-2019 12:10
Natalia jest w porządku znam ją osobiście spokojnie można ją z czystym sumieniem poprzeć a nie zawiedzie
użytkownik facebook 29-03-2019 13:24
Paweł Maćkowski nie zawiedzie w czym? W oczekiwaniach prawnej grupy ludzi ,moich nie.
użytkownik facebook 29-03-2019 13:27
co to jest prawna grupa?
~sajmon 29-03-2019 16:19
do: użytkownik facebook (13:27)
To taka grupa w mieście uwarunkowana priorytetem :) Co po za tym jest nielegalne :)
użytkownik facebook 29-03-2019 15:46
Kogo nie zawiedzie?! Ped...?!
użytkownik facebook 29-03-2019 18:30
Proszę, czy na hasło idzie"wiosna" trzeba się radować czy pośladki zaciskać?
~give chance a peace 29-03-2019 21:57
do: użytkownik facebook (18:30)
Idzie wiosna, Biedroń na czele, chronić tyłki i portfele.
użytkownik facebook 29-03-2019 18:36
Sebastian Borecki radować
użytkownik facebook 29-03-2019 18:37
Grzesiek Bogdański radować i zaciskać pośladki
użytkownik facebook 30-03-2019 7:39
Tomasz, straszny z ciebie, niewychowany cham.
użytkownik facebook 30-03-2019 12:23
Sebastian Borecki jak ktoś ma taką potrzebę to może zaciskać. Ja nie czuję
użytkownik facebook 30-03-2019 12:25
Grzesiek Bogdański i tak trzymaj. Pozdrawiam
użytkownik facebook 30-03-2019 12:26
Sebastian Borecki ja również
użytkownik facebook 30-03-2019 12:26
Anna Lubowińska Też Cię lubię :)
~wer 29-03-2019 12:22
Co gorsze? Zaprowadzić i zostawić dziecko w klubie dla p...li czy zagłosować na zwyrodnialców z partii Biedronia? chyba nie ma różnicy. Jedno i drugie skazuje dziecko na kontakt ze zwyrodnialcami.
~? 29-03-2019 14:26
do: ~wer (12:22)
Po co zaraz zaprowadzać dziecko do klubu p...lii.Szkoda twojego cennego czasu. Wystarczy w co w drugim domu, gdzie czysta perlista leje się strumieniem,lub inny mniej wyszukany trunek, zostawić pod opieką pijanego tatusia, wujka lub p.o . męża. Można zostawić tez niemowlaka. W pijanym widzie i ten się nada. Ale jeśli na stanie nie ma takiego pod ręką, to może na plebanię. Ostatnio w sąsiednim W. księdzuś , a jakże , smakosz młodych chłopaczków , foto swoich atutów im komórą, wysyłał. To pewnie w ramach jakiegoś szczególnego ,odpustu. Po co szukać czegoś wWiośnie, jak można u swojego spowiednika !
~sajmon 29-03-2019 16:40
do: ~? (14:26)
Proste tu masz 100% Sami się deklarują co państwa dzieci nauczymy :) Gwarantuję ci że jak by nawet znajomy typ czy typiara w moim domu by nauczała dla mnie molestowała moje dziecko by nie dychali długo i nawet palcem bym nie kiwną bo taki rzeczy dzieją się niezależnie :) No może to tylko moje środowisko ale ja nic nie poradzę ja jestem tolerancyjny :) Co mnie obchodzi czyjeś taplanie się w kale :) Ale za dzieci jest tylko jedna kara :)
~Nck 30-03-2019 8:03
do: ~sajmon (16:40)
Ale bełkot.
~wer 29-03-2019 19:38
do: ~? (14:26)
Nie wierzysz chyba, że ja w twojego boga wierzę. I że do spowiedzi chodzę. A zwyrodnialcy jak się promują to niech wiedzą że są postrzegani jak... ZWYRODNIALCY. Przy nich nawet kupa nie jest brzydka.
~? 30-03-2019 18:37
do: ~wer (19:38)
Masz rację. Tym bardziej ,że sam na stówę jesteś zwyrodnialcem. Stąd siła twej wypowiedzi.
~Śmieszek 29-03-2019 12:50
Jak ktoś śmiał napisać doktor zamiast doktorka! Doktorka dżender studies! Pewnie praca nt. czy Warnenczyk była kobietą! Jak do tego ma się doktorat z chemii, medycyny czy fizyki?
komentarz usunięty
~? 29-03-2019 18:57
odpowiedź na usunięty komentarz
No tak ....jak zwykle mam rację.... goooowno nie MOŻE świecić, błyszczeć , jego się nie wypoleruje. Jako przedstawiciel mniejszości, który jednak poprawnie dość pisze, radzę : MOŻE trzeba wziąć urlop i pojechać nad MORZE. MOZE jednak załapiesz z tym MORZEM i MOŻE. Większość tej wypowiedzi wyrażona jest zdaniami. Liczę ,że jednak załapiesz to MOŻE i morze. Ale chyba nie.... Biblia powiada : nie rzuca się pereł przed wieprze , bo stratują. Zakład, że nie załapiesz o co chodzi w tym wersecie !
~kogucik 29-03-2019 13:47
Pani Natalia ma parcie na politykę. Ok, 30 lat temu pracowałam z panem o innej orientacji i nigdy, powiadam nigdy nie usłyszał złego słowa od kolegów i koleżanek. To się nazywało tolerancja. Teraz szukają rozgłosu po co , przecież nikt im nie wytykał inności . Pani Natalio strzeliła sobie Pani w kolano.Smutne to
~wiara 29-03-2019 13:58
Przypominam obrońcom katolicyzmu ,że to katolicy wymordowali w imię swego Boga, rdzenną ludność kilku kontynentów.Dlatego ludzie o tym wiedzący i z sumieniem ,wierzĄ w Boga ,ale nie katolickiego.A gdybyśMy mieli protestantyzm ,jak zachodnIA Europa ,bylibyśmy i bogaci i mądrzy a nie głupi jak Polak po szkodzie.i przed szkodą.
~give chance a peace 29-03-2019 17:00
do: ~wiara (13:58)
Powiedz gościu na jakich to kontynentach została wymordowana ta rdzenna ludność. I miej świadomość, że ewangelicy spalili na stosach ok 200 000 ludzi w czasach gdy populacja Europy wynosiła kilka milionów ludzi. A może POdasz ilu spalono w Polsce? Czy Urban tego nie publikował?
~Nck 30-03-2019 8:05
do: ~give chance a peace (17:00)
Ameryka, Australia, Afryka, Azja. Wystarczy?
~ 30-03-2019 8:28
do: ~Nck (8:05)
A co z Antarktydą, o Atlantydzie już nie wspominając ?
~ 29-03-2019 14:34
A może jednak ktoś z partii Wiosna lub z Magistratu W-wy ?
~do śmieszek -obiektywna 29-03-2019 15:14
Zupełnie nijak, w sensie ŻADNE lepsze! W medycynie wklepiesz parę danych i doktoracik też leci. Słyszałeś, żeby ktoś 'proch wymyślił' w tych uznanych przez Ciebie doktoratach??? Szpan tylko potem niezły, nosa zadziera, to się zgodzę! ZEBRAĆ DANE PO SZPITALACH, KLINIKACH, WKLEPAć DANE, PORÓWNAĆ I JEST! OT,CO!
~Janosik 29-03-2019 15:21
To wszystko jest straszne i trudne do skomentowania.....dla kogo ta pora roku ?
~123000543 29-03-2019 15:29
Kolejny skoczek... z nowoczesnej do sld, z sld do wiosny i tak... cały rok.
~peło 29-03-2019 15:34
Kariera godna Miedzinskiego
~Jeleniogórek 29-03-2019 16:47
Pani Zatka to nasz regionalny Obatel Czarnecki,startuje z każdej partii, nie patrząc na jej program. Jesienią pewnie wystartuje z Pisu.
~18 sqandal 29-03-2019 16:50
.... wiosna , Jaka to wiosna to bagno które tylko przed wyborami sobi9e pobulgocze a po wyborach zniknie i tyle …….. i ta pani natalka to taka kaljerowiczka < przeskakuje > z kwiatka ( czytaj partii ) na kwiatek , załosna a niby taka wykształcona ( za kase podatników ) szkoda jej , cóż ……… i KROPKA !
~Przedwiośnie 29-03-2019 17:29
Natalia należy do nielicznego grona osób w naszym mieście, która nie przyjęła stanowiska od PO, w zamian za "bycie z nami" i nierobienie nic wbrew nam. Obecna władza takich stanowisk w ostatnim czasie trochę porozdawała. Dlatego relatywnie młodych ludzi w polityce naszego miasta prawie nie ma. Dla jednych liczą się zasady i dobro innych, dla innych własna kariera. Jest zasada w polityce: nie ważne co o polityku się pisze. Nieważne czy dobrze czy źle. Ważne, że w ogóle się pisze. Z tego wynika, że komentujący negatywnymi komentarzami promują Natalię. Dlaczego to robią? Zamiast zająć się czymś bardziej dla nich pożytecznym. Idzie Wiosna. Lepiej zrobić porządki w swoim ogródku. I posprzątać cały ten bałagan. Polecam...
~gosciu2 29-03-2019 20:15
do: ~Przedwiośnie (17:29)
Nie wiesz, to nie gadaj... Pani Zatka stawiał sprawę "na ostrzu noża" była zachłanna, i .N jej powiedziało papa....ot cała prawda o Pani Zatce...
~Przedwiośnie 29-03-2019 20:37
do: ~gosciu2 (20:15)
Zachłanna na co? I czemu N. powiedziała papa?
~wiara 29-03-2019 17:36
Luter ogłosił poglądy na początku 16 wieku.Hiszpanie i Portugalczycy buszowali po Ameryce ,jako katolicy, mordując Azteków i Majów.i wcześniej i potem.W Europie Święta Inkwizycja katolicka, mordowała swoje czarownice ,uczonych ,a Kopernikowi się udało ,bo wziął i umarł.pISIAKI FAŁSZUJĄ HISTORIĘ I Tamtą i dzisiejszą.
~ 29-03-2019 18:00
do: ~wiara (17:36)
Człowieku, czy ty nie rozumiesz, że tamte czasy były trochę inne niż obecne? Że nie można ich oceniać według współczesnych standardów. Niemieccy i sowieccy ateiści też mordowali, niemieccy metodami przemysłowymi, w imię postępu, sprawiedliwości społecznej,narodu panów itd. itp. A Rewolucja Francuska w imię Wolności, Równości i Braterstwa. I co z tego dla ciebie, antyklerykale wynika? Wynika coś, oprócz twojej ślepej fobii?
komentarz usunięty
~? 30-03-2019 14:56
odpowiedź na usunięty komentarz
HA,ha, ha.... Ciekawość mnie naprawdę zżera ile jest tutaj " kopiących glinę". Zaryzykowałoby się zakład, że blisko 100 proc. przedstawicieli plci m. próbowało a...la. Z żoną lub kimś takim p.o. żony. A skoro kobitki nie bardzo chcą, to homusiowa część mena zazdrości radochy gejom. Ot zakłamańcy, ot kryptogeje.
~ 30-03-2019 16:24
do: ~? (14:56)
A jednak , czyżbyś był żywym dowodem, że stułbie potrafią pisać posty???
~? 30-03-2019 18:41
do: ~ (16:24)
A tam stułbie! Ty jesteś przykładem,że owsiki i jakieś inne płazińce ,też się nauczyły !
faraon 29-03-2019 19:47
"Badaczka gender" - ręce opadają
użytkownik facebook 29-03-2019 20:07
Też uposledzona seksualnie ?
użytkownik facebook 29-03-2019 20:46
Co pan przez to rozumie?
użytkownik facebook 30-03-2019 6:32
Bogdan Biegus Taki wpis? brzydko!!
użytkownik facebook 30-03-2019 7:37
Nie ma takiego pojęcia "seksualnie upośledzona". No ale jeśli ktoś wiedzę o świecie czerpie z Biblii.... Proszę tylko na siebie uważać bo to ze wstawieniem z grobu to żarty.
~? 30-03-2019 15:11
do: użytkownik facebook (7:37)
Otóż wiedza czerpana z Biblii ma i dziś konkretne znaczenie. Ot chocby dot.żywienia. Radzi np. nie mieszać pewnych pokarmów, do czego dochodzą po żmudnych badaniach różni naukowcy. Nie szargajmy jej , bo posiada pewną mądrość, choćby taką,że wieprzom pod nogi pereł się nie rzuca. I tutaj można zrozumieć to dosłownie lub w przenośni. Głupim wiedzy się nie przekazuje. Albo oględniej, konkretna wiedza dla osób konkretnie do tego przygotowanych.Inaczej jeszcze ,Biblię pojmować należy wielopoziomowo. Coś w niej jest, skoro przetrwała , niestety z wieloma zmianami, ale jednak.
~ 30-03-2019 16:19
do: ~? (15:11)
Taaak, głupim wiedzy się nie przekazuje. Jesteś tego przykładem i dowodem. Tylko dlaczego katujesz nas swoimi " mądrotami",sadysto???
~? 30-03-2019 18:57
do: ~ (16:19)
No i widzisz , głupku ... hm,hm... Nie odpowiem, bo idiotom wiedzy, z definicji się nie przekazuje. Tak domyślam się tylko , nie pytam : Masochista ? Ooooooooooo ! O ooooo! Przypadkiem zrobiono ci DOBRZE ?Na miły Bóg , tego nie planowano!
~heretyk 31-03-2019 7:44
do: użytkownik facebook (7:37)
Jak by ludzie ,wierni KRK czytali BIBLIĘ to by nie powstała sekta Rydzyka.!
użytkownik facebook 1-04-2019 15:46
Bogdan Biegus to tak uczą na mszy? Wstyd tak o kimś mówić jak Pan o tej kobiecie...
użytkownik facebook 1-04-2019 20:29
Alicja Majerska brzydze się d...ntami i tymi co ich popierają
~Ann 29-03-2019 20:09
Jeny... Żal czytać. Komukolwiek się podoba, lub nie, w Polsce (i nie tylko) żyją ludzie z różną orientacją seksualną. Ja jestem hetero, mam męża, dzieci i b. dobrze mi z tym. Ale po co obrażać innych?! Tego nie rozumiem.
~unijny kapeć 29-03-2019 20:43
Sodomitom stanowcze nie !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Ann 29-03-2019 20:57
do: ~unijny kapeć (20:43)
Hm... Masz z tym problem, widzę, ciekawe komu musisz to udowodnić? Hm
~ 29-03-2019 21:19
do: ~Ann (20:57)
A ty problemów z sodomią nie masz. Lubisz to i robisz codziennie? Ile razy ?
~Ann 29-03-2019 21:50
do: ~ (21:19)
A z mężem to sodomia? No tak, tylko ze strony tych "świętych" z dzieckiem na plebanii po bożemu. Ech. Co mam pisać, jak wiedzy brak. Piszesz do matki, żony, a nie do runa leśnego. Trochę szacunku dla ludzi i mniej alkoholu.
~ 29-03-2019 22:28
do: ~Ann (21:50)
Na szacunek to sobie paprotko musisz zasłużyć. Cz to nie ty napisałaś do "unijnego kapcia " coś mu imputując? Skąd wiesz czy on nie ma żony i dzieci" Jesteś infantylna bardziej niż moje dzieci. Nie wiem co wciągasz, ale patrząc na spustoszenia w twoim mózgu, zmień dilera.
~Ann 29-03-2019 23:20
do: ~ (22:28)
Nie imputuję, jak to nazywasz, a pytam, to po pierwsze, nie obrażam, po drugie, a Pana wpis zaliczam do obrażających, co, chyba nikt z czytających nie ma wątpliwości. Mniej alkoholu kolego. Mniej.
~ 30-03-2019 7:55
do: ~Ann (23:20)
Zmieniłaś dilera ? Też tylko PYTAM !
~Ann 29-03-2019 23:25
do: ~ (22:28)
Oj kusisz, kusisz... bym Ci udowodniła, żem nie "paprotka". Różnica zdań, poglądów to jedno, ale obrażanie to jednak nie to samo i niegodne. To tak "lajcikowo" ku przemyśleniu, bo ani Ty, ani ja nie jesteśmy tu anonimowo w świetle prawa.
~Ann 29-03-2019 23:48
do: ~ (22:28)
I co? Brak odwagi? No proszę, przecież jestem "paprotką" i ba... nikim. Ot odwaga na necie, a w przypadku konieczności konfiguracji...myk. Następnym razem pomyśl, zanim wypijesz i napiszesz coś, czego nie jesteś w stanie w realu skonfrontować. Chyba, że jesteś.
~ 30-03-2019 7:42
do: ~Ann (23:48)
Hm... Masz z tym problem, widzę, ciekawe komu musisz to udowodnić? Hm
~? 30-03-2019 15:47
do: ~ (22:28)
90 procent pięćdziesięcioletnich homoseksualistów w Polsce było lub jest w związku z kobietą – to dane z badań przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, seksuologa.
~? 30-03-2019 15:41
do: ~Ann (21:50)
Jasne,że sodomia, chyba,że po każdym akcie jest trafionko. Ale,ale... jak jest już trafione, to każdy akt posuwisto-zwrotny w relacjach mąż-żona, to już sodomia. Żródło: w trwamie , jakiś tam czas temu, pewien wysuszony jezuita prawił.
~? 30-03-2019 15:23
do: ~unijny kapeć (20:43)
No to kapciu, poooooooost ! Seksualny. Nie wiesz co to sodomita. To nie tylko ten od zwierzątek co tam z nimi to i owo. To nie homuś tylko, wg kleru to też i ten, który uprawia seks po bożemu, nawet tylko z żoną i to po ciemku, ale bez trafienia. Ale wszystko jasne, kapeć. Na kapcia to i braveran nie teges. Kapeć to kapeć. Ot kapeć sodomita i to jeszcze zazdrośnik,że inni mogą kopulować z kimś, z czyms, z sobą a on nie. A fe! Co za zawistnik ! Chciałby,ale kapeć! I wiesz, żródło wiedzy pewne, bo to w trwamie pewien jezuita , surowo ganił sodomitów tj. 100 proc. populacji męskiej.
użytkownik facebook 29-03-2019 21:02
Won z JG sk...ysyny
użytkownik facebook 30-03-2019 6:31
Bartek Glogowski Ma tym polega wolnosc ale nie upowaznia do wulgaryzmow, wiec osoby ktore uzywaja ich sa na poziomie zera.
użytkownik facebook 30-03-2019 7:38
Bartek Glogowski- Niemcy tak do Ciebie mówią w Bonn i się nauczyłeś?
użytkownik facebook 30-03-2019 15:50
Izabela Zobel osoby które używają wulgaryzmów są inteligentne badania dowodzą
użytkownik facebook 30-03-2019 17:11
Bartek Glogowski Chyba Polskie badania
użytkownik facebook 1-04-2019 15:40
Bartek Glogowski przesadnie wulgarny komentarz... Każdy ma prawo głosować na kogo chce...
Warszawiak 29-03-2019 21:11
Jestem dumny z takie reprezentanta! Brawo!
~ 30-03-2019 16:25
do: Warszawiak (21:11)
Dumny czy durny, bo nie mam okularów ???
Warszawiak 30-03-2019 20:39
do: ~ (16:25)
Na nfz okularki za 3 lata i nie stać Cię, żeby kupić za swoje? Odezwij się to może Ci rzucę te śmieszne 500/600zł
~Ona 29-03-2019 21:56
Szefowa trzyosobowych struktur Nowoczesnej po odejsciu większości działaczy? Wywalona z Nowoczesnej po starcie z list SLD? Wywalona z negocjacji z Koalicją Obywatelską? Nielubiana, leniwa karierowiczka? Wystarczy pogrzebać w necie tu nic nie ginie
~efendi 29-03-2019 22:11
Jest tylko jedno cudowne dziecko dwóch p...łów ! Bohdan Tomaszewski
~Widzę 30-03-2019 8:29
do: ~efendi (22:11)
Piszesz coś i w dodatku nierzetelnie ,obrażasz Tomaszewskiego . Tak się wypowiedział o Szurkowskim . Co można się spodziewać po piślaczku?
~analityk 29-03-2019 23:21
W zasadzie żadna partia nie ma szans na wygraną z pisiornią. Skoro więc nie chce się zjednoczyć i pokonać tych kościelnych nygusów, to spokojnie mogę głosować na Biedronia. To jeden z nielicznych polityków z głową, uczciwością i odpowiedzialnego za swoje słowa. Pozostałe podteksty - tak niby istotne dla "tolerancyjnych i miłosiernych katolików" - nie mają nic do rzeczy. Pora Biedroniowi dać pokaz poparcia i zapewnienia, że może w tym kraju spokojnie żyć i robić co uważa za słuszne. Te całe "elity" pisiorskie niewarte są jednego pierdnięcia Biedronia.
~Jupiler 30-03-2019 1:26
9 miejsce na takiej liście wróży sukces.
użytkownik facebook 30-03-2019 6:31
Ma tym polega wolnosc ale nie upowaznia do wulgaryzmow, wiec osoby ktore uzywaja ich sa na poziomie zera.
~ 30-03-2019 8:07
do: użytkownik facebook (6:31)
Masz rację. Najlepiej było ich posłuchać w Sowie & Przyjaciołach.
~wiara 30-03-2019 14:42
Ludzie.hISTORIA JEDNA.wIĘKSZOŚĆ WOJEN TO WOjNY RELIGIJNE.Ludobójcy Hitlera na pasach nosili imię Boga.Czy krzyż ,nie jest narzędziem zbrodni?Jeżeli tak ,to czyW obronie narzędzia zbrodni ,nie mordowano podludzi w Ameryce i Afryce?I czy to da się zapomnieć,tak ,jak zapomnieć ,że komuniści ateiści ,mordowali przeważnie swoich.A ja jestem za tym ,aby religja i wiara kwitła ,bez wojen religijnych ,p...lI BISKUPÓW I BIZNESMENÓW MNICHÓW ,,KTÓRZY KPIĄ SWOIMI CZYNAMI Z NAUKI CHRYSTUSA.i DO KTÓRYCH MODLĄ SIE CHCĄCY MIEĆ WŁADZĘ.
~ 30-03-2019 16:03
do: ~wiara (14:42)
Czy wziąłeś dzisiaj te psychotropowe lekarstwa, które zapisał ci twój psychiatra ?
~? 30-03-2019 18:59
do: ~ (16:03)
A ty ? Powinieneś ! Znowu ci się od przerostu prostaty krewka w moczu ,pokaże ! Nie przeginaj flaka ! Zaszkodzi ! I kancer tup, tup...
~ 30-03-2019 19:28
do: ~? (18:59)
POwinieneś być wzorcem idioty w mieście Sevres pod Paryżem. Albo na Oxfordzie,. W słoiku. W formalinie. To byłaby dla ciebie odpowiednia rola , a nawet kariera.
~ 30-03-2019 20:20
do: ~ (19:28)
Och nie! Nie teraz ! Tyle mam czasu przed sobą ! Twoja stara prima sort ! Ty to jesteś dopiero okaz. Masz pierwszeństwo. Stary już jesteś , sflaczały.... Starsi idą przodem i głupsi przy tym. Do słoika w mieście S.A twój kapeć , prostata to zrobi karierę w takim mieście nawet jak.. doczytaj sobie to co nabredziłeś. Ja zlewam to.
~? 30-03-2019 15:36
Ale jaja! Ale jaja ! Ile tutaj kryptobadaczy jelita grubego innych. Nie mówcie,że a...lu nie próbowaliście ! A! Baba nie dała ?Stąd zazdrość,że gej pcha a ty nie !A ile p...li ! No bo skąd żądania ,żeby 30 letnia c... goła była jak u 5 latki ? A wiecie,że nikt tak homusia nie rozpozna jak inny homuś ? Że żonaci jesteście to niby nie ? Sciema: bowiem "90 procent pięćdziesięcioletnich homoseksualistów w Polsce było lub jest w związku z kobietą '– to dane z badań przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, seksuologa. No TO TERAZ START ! MINUSY. Dowiemy się ilu tu jest "kopaczy gliny". No bo kto krzyczy najgłośniej : "łapać złodzieja ?" PRAWIDŁOWA ODP. SAM ZŁODZIEJ !
~? 30-03-2019 19:16
do: ~? (15:36)
GłOŚNO ? Nie ! Ja tylko szeptem : kapeć, homuś i do tego rogacz ! Hi,Hi!/ To nie ja, sąsiedzi tak mówią/
~ 30-03-2019 16:09
Jeżeli jesteś taki " znafca" badań naukowych prof. Izdebskiego, to poszukaj w necie,że uznanie " homo" za inne preferencje, a nie zboczenie, to NIE WYNIK BABAŃ NAUKOWYCH, tylko wynik ankiety wśród takich badaczy, jak Izdebski!!!! No to teraz krzycz GŁOŚNO ZŁODZIEJU !!!!
~? 30-03-2019 18:49
do: ~ (16:09)
Właścicielu kapcia, który już nawet po braveranie nie możesz liczyć na jego cudowne zmartwychwstanie,ponieważ masz czas, zaoszczędzony po bezskutecznych próbach ręcznej resuscytacji rzeczonego kapcia, rzuć stosowne linki, bo mi się nie chce szukać tego, o czym bredzisz. Mam ciekawsze zajęcia. Udane, co najważniejsze.
komentarz usunięty
~ 30-03-2019 20:08
odpowiedź na usunięty komentarz
ona przyszła. Twoja stara. Ty z jednej strony ulicy, ja z drugiej ... z nią ha,ha,ha
~ 30-03-2019 20:12
odpowiedź na usunięty komentarz
A rozszyfrujesz mi te skróciki ? Bo wiesz ja tylko Trwam ,i trwam i goszczę się. Gościem niedzielnym , jestem. Co tydzień.
~ 30-03-2019 19:53
do: ~? (18:49)
I jeszcze jedno. Policz ile razy prymitywie, buraku żałosny, użyłeś dzisiaj określenia: " kapeć". A ile razy " flak"? Znasz prymitywie coś oprócz, czy ty się tymi słówkami o...zujesz i dlatego kobiety ci niepotrzebne?
~ 30-03-2019 20:09
do: ~ (19:53)
Policzyłeś mątwo ? Powiedz, no, powiedz , ile razy ? NIe ma się czasu na te sprawy, gdy inne są.
~ 30-03-2019 20:22
do: ~ (19:53)
Och gdyby tymi słióówkami tak można było, to bym ach ... A jak ty to robisz,tymi słówkami ? Wszystkie złoto za taką wiedzę !
~ 30-03-2019 20:29
do: ~ (20:22)
Ależ ty jesteś prymityw. WOW !!! Widzę , że teraz dopadła cie biegunka słowna, w twoim przypadku śr.czka. Chciałeś być dowcipny? Nie wyszło. Chciałeś być złośliwy? Nie wyszło. Chciałeś się ośmieszyć? Nie chciałeś, ale to akurat wyszło ci najlepiej.
~ 30-03-2019 20:34
do: ~ (20:29)
Naprawdę mistrzu ? Nie bądż taki skromny. Tobie TO DOKLADNIE lepiej wyszło. Jak .... przepuklina .Dobraaaaaa , si,egnąłeś dna od spodu. Niżej się nie da. Bra noc !
~ 30-03-2019 21:05
do: ~ (20:34)
Prymitywie , napnij się i odpowiadaj swoimi tekstami, nie moimi. Ach, przecież ty gimnazjum ... nie ten ...teges ? IQ< 0000000,1 ?
~Ha 30-03-2019 17:43
Nie ważne z jakiej partii byle wejsc
~Klarnet 30-03-2019 19:19
Ciekawe jakie upodobania ma Główny Deweloper Kraju ze Srebrnej.
~ 30-03-2019 20:31
do: ~Klarnet (19:19)
Kota. Raz od pys ka, raz od ...... ci cho sza to tajemnica.
~wieszcz150@poczta.fm 31-03-2019 7:40
Przerażające jest to, że różnego typu d...nci tak przyzwyczaili opinię społeczna do tego, że dewiacje to coś zwykłego,normalnego,że to orientacja,a nie zboczenia. Już nie słyszymy,że homoseksualizm nie jest prawidłowością w funkcjonowaniu seksualnym człowieka/nie ma potomstwa z takich związków/, że przecież to heteroseksualni ludzie to większość społeczeństwa, teraz ta większość hetero ma się nawet wstydzić tego,że jest nie zboczona,to absurd.Samo upublicznianie i tworzenie programu w walce o władzę ze swoich dewiacji powinno wzbudzać w społeczeństwie i sprzeciw i reakcje obronne-dość dyktatury d...ntów-od leczenia zboczeń są zakłady psychiatryczne,a nie trybuna sejmowa.
~ 4-04-2019 0:27
do: ~wieszcz150@poczta.fm (7:40)
No koleżko przeszarżowałeś i to sporo ! Zakłady psychisatryczne dla kopiących glinę ?A finanse na to ? Są ! Program pinceta plusa się zamknie!
~Spec 5-04-2019 16:09
Nie chce być dyskryminowana ze względu na wiek (sic), dlatego podziela pogląd swojego szefa ośmieszającego politycznych dinozaurów. Brawo, brawo.
~Xvz 6-04-2019 6:58
Pani Natalia mierzy wysoko ale za wysoko sa te progi... Chce walczyc ze smogiem itp ale jak? Ma czarodziejska rozdzke?
~ika 8-04-2019 19:23
Głosuję na Konfederację.Dajcie im głos .Musimy zmienić te układy i układziki.
~ 11-04-2019 18:02
Nie znam tej Pani , ale może być ona , byle nikt z Pisu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group