Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7025
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kandydaci odpowiadają! Gospodarka/Inwestycje, cz.1/4

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 listopada 2014, 1:37
Aktualizacja: 10:15
Autor: MT
Fot. Marek Tkacz
Publikujemy kolejną turę pytań do kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry. Tym razem pretendentów do rządzenia naszym miastem przywołali do tablicy mieszkańcy, zadając im pytania za naszym pośrednictwem. Te pytania przekazał kandydatom Marek Tkacz. Jakie uzyskał odpowiedzi?

Ponieważ pytań było wiele, pogrupowaliśmy je w bloki tematyczne. Dzisiaj pierwszy z nich. To:

A) Gospodarka/Inwestycje
1. Jak pan/pani zamierza przyciągnąć do Jeleniej Góry nowych inwestorów?

2. W co należy zainwestować pieniądze z dofinansowania Unii Europejskiej w pierwszej kolejności?

3. Jaki ma pan/pani pomysł na zatrzymanie młodych w mieście?

4. Co kandydaci mają do powiedzenia w sprawie pracy dla ludzi w wieku 55+. Niemal wszystkie zakłady pracy mają oferty dla młodych. A co ze starszymi?

5. Co Miasto powinno zrobić z ruderami, które grożą zawaleniem, a ruszyć ich nie można, bo to “zabytki”? Czy w końcu ktoś to wyburzy?

6. Jako mieszkaniec Alei Wojska Polskiego mam pytanie – czy i kiedy planowana jest rewitalizacja tego traktu?

7. Czy i w jakiej kolejności w planie remontów dróg znalazłaby się ul. Objazdowa (łącznik między dzielnicą przemysłową i Celwiskozą)?

8. Czy ma pan/pani pomysł na przywrócenie atrakcyjności "Majówce"?

9. W ostatnich kilku latach wykarczowano kilkaset drzew, nie tylko na Alei Wojska Polskiego, ale i w innych częściach Jeleniej Góry. Czy kandydat zajmie się odnową drzewostanu?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~widmo 11-11-2014 5:55
"wszyscy zgadzają się ze sobą... a będzie nadal tak jak jest... i co ja robię tu..." tak mi się jakoś przypomniał ten refren jak słuchałem tych wypowiedzi.
~nigdyPOlak 11-11-2014 7:06
Jaki Prezydent taka POlska, O takie POlskie walczymy L.Walesa .
~AD966 11-11-2014 7:08
PO wysłuchaniu krótkich planów kandydatów najspójniej i sensownie odpowiadali Panowie Paczóski i Obrębalski . Jak połączą siły to wygrają z obecnym .
~tuptuś 11-11-2014 7:34
wszyscy gadają "na okrągło" bez konkretów - może jeden Smoliński ale szału nie ma...
~wyborca SLD 11-11-2014 8:19
Grażyna, gdzie jedno jewro?
~podatnik 11-11-2014 8:23
Jak mozna zrobic ulice przemyslowa bez zatoczek lub parkingu dla duzych aut z toaleta ,prysznicem,itp
~Myslacy 11-11-2014 8:25
Wiecie co jeszcze sie nigdy tak nie usmialem kiedy przeczytalem na ulotkach wyborczych PO program dla JG.A szczytem jest to co obiecuja juz sami kandydaci.Program to same wizje , obiecanki takie jakimi karmil nas Tusk.Nic z realnosci i faktycznch mozliwosci jakie stac nasze miasto , to obiecuje sie nam to co caly czas dudnil Tusk. Wmawiac ludziom glupoty az w koncu uwierza, i te taktyke wdrozono u nas. To ze Obrebalski nie chce debatowac to wynika z tego ze nie ma nic do powiedzenia , gdyz nie jest naszym wybrancem lecz narzuconym z ukladu dla ktorego ma sluzyc. Dla mnie taki stan rzeczy to pokazanie ze ludzie sie nie licza tylko cele partyjne i wladza, oraz to ze nie lokalne spolecznosci maja decydowac o sobie lecz polityczni wybrancy. Koniec z partiami w samorzadach , wladza to mieszkanc
~Tera POlska 11-11-2014 8:34
Ilu POlaków ma POwiat ? Kto glosuje na POlaka ? Wygrywa POlska ! DonKomarek jeszcze bzyka Oj upierdliwy ten komar.
~kobieta 11-11-2014 8:34
Panie Paczóski brawooooo za chęć naprawienia ul.1 -go Maja .To dla kobiet duże utrudnienie aby przejść w szpilkach i nie zdzierać obcasów oraz nie skręcając kostek.BRAWO ma pan mój głos.
~Myslacy 11-11-2014 8:35
CD, to jest to samo z kandtdatem panem Wrotniewskim.Jaskrawy przyklad ze wmawia sie mieszkancom Zabobrza ze sie tu mieszka z dom ma sie w Dziwiszowie tam ma sie gospodarstwo domowe ale uparcie sie twierdzi ze jestem mieszkancem Jeleniej Gory.Celowo nie wspominam bylego radnego z Jezowa.Pytam czy na tym polegac ma fenomen popularnosci PO.Czy PO to wynika z nazwy Partia Obiecywaczy lub .....???!!!
~soc-lib 11-11-2014 9:18
Dziś wielkie święto,dzień wolny świętują nieliczni którzy się obłowili /myśmy ich wybrali / ..Dziś rano piękny widok młody tata z wiaderkiem,wiertarką z synkiem maluszkiem w ręce niesie wasewage i idą na fuche aby przeżyć .Politycy wszelkich opcji będą spijać trunki ,żonki rozrabiać a lud liczyć jak przeżyć zimę .Czym nas zaskoczy Nowy Rok .?
~fan sekty po 11-11-2014 9:43
Jak wybierzecie złodziei… Łupić was będą i od góry, i od dołu. Mija okrągła rocznica zdefraudowania 70 000 000 zł przez małżeństwo Tomczykiewiczów. Podobno o sprawie poinformowano niezależną prokuraturę. Tak, z całą stanowczością, zapewniał w publikatorach poseł Rozenek. Ale czy można wierzyć zaufanemu współpracownikowi J. Urbana?..nikt wam tyle nie obieca co platfusy ale heca ..67 lat pamiętajcie kto wam zgotował ten los.....
~KaziuK 11-11-2014 9:48
– Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę. – No, ubierasz się pan. – W płaszcz – jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? – Fakt! – Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS. – I zdążasz pan? – Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, widzi pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do Stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak… w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to zn
~KaziuK 11-11-2014 9:51
to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.
~KaziuK 11-11-2014 9:53
to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.
~ocena 11-11-2014 10:16
Najsłabiej wypadł Obrębalski. Widać jak uczone teorie rozmijają się z praktyką codziennego działania i bieżących problemów mieszkańców.
~ 11-11-2014 10:34
Najsłabiej wypadli najmłodsi, i jeden i drugi... i najstarsi... Odnośnie oferty dla 55+ wszyscy wypadli blado... Odnośnie wykorzystania funduszy unijnych dobrze wypadł kandydat, który powiedział o bardzo ważnym znaczeniu skomunikowania miasta z Wrocławiem. Również kolejowego. To ważne zwłaszcza dla przemysłu, a co za tym idzie, dla powstania nowych miejsc pracy. A to właśnie najważniejsze dla Jeleniej Góry. Oferty infrastruktury sportowej i rekreacyjnej nie mają takiego znaczenia, bo na sport i rekreację trzeba mieć pieniądze, a skąd je wziąć, gdy nie ma pracy? I co nam z dofinansowania infrastruktury ochrony zdrowia, jeśli NFZ nie da pieniędzy na finansowanie leczenia? A w przychodniach i tak nie ma specjalistów...
~Ludek 11-11-2014 10:54
Sami maruderzy z was tylko krytykować negować narzekać typowy zaścianek polski ludzie jak nie my to kto ich wybierze podstawa to komunikacja jg ze światem jeżeli tego nie będzie to nasza dolinka nic nie zrobi choćby zarządzał nią sam bóg droga to podstawa zima żaden transport tu nie dojedzie ! A firmy bez dostaw i odbiorow wola miejscówki w Legnicy przy a4 albo nawet w wichurach ale przy a4
~ 11-11-2014 10:57
A na pieniądze na odnowienie fasad zabytkowych kamienic na Wojska Polskiego, które wymagają ręki artystów, gdyż są na nich resztki dawnych rzeźb, figur i reliefów, nie ma co liczyć... Nie wiem, kto w nich mieszka, ale pewnie niebogaci ludzie, których nie stać na zapłacenie za odrestaurowanie ścian zewnętrznych tych budynków...
~Stefania 11-11-2014 11:57
Drodzy Jeleniogorzanie to co teraz sie dokonuje zapawa na obrzydzenie. Kto juz sie pcha do struktor wlodarzy miasta. Zobaczcie na plakaty kto na nich jest - Milosnicy Cieplic grupka nieudacznikow kombinatorow Plotkarek i marzycieli. Byla nauczycielka i najwiekszy plociuch ul Staromiejskiej 10 to sa gwiazdy ktore teraz pchaja sie jak muchy do kupy gnoju. Malymi krokami czynia sobie scieszke aby pozniej oszwabic wszystkich jak to juz ma miejsce w tej skorumpowanej do potegi PO. Mysle ze Mieszkancy dokonaja weryfikacji i nie dadza sie poniesc fantazji tym wszystkim bajkom o ktorych mowa w Ich obiecankach.
~obran 11-11-2014 12:33
Panie Paczóski to już kolejny raz kiedy mówi Pan z sensem. Życzę powodzenia w wyborach.
~wyborca SLD 11-11-2014 12:54
a jedno jewro gdzie? GRAŻYYYYNNAAAAAA! jedno jewro chcę!
~Potas 11-11-2014 13:13
Dziś Dzień Niepodległości ...16.11. Idźcie na wybory to Wasze prawo i obowiązek i pomyślcie o tej wolności.... Wolny człowiek nie pozwala sie okradać przez mafie partyjne i urzędnicze. Wolny człowiek nigdy nie bedzie niewolnikiem systemu
~ 11-11-2014 14:02
Pytanie dla wszystkich pretendentow i zarazem obywatelska propozycja - Czy zgodza sie panstwo, z uwagi na problemy finansowe kraju na dzialanie w wypadku wyboru za 3 500 zl miesiecznie sprawowac funkcje ? Jest to kwota za ktora ponoc mozna zyc, wiec przy okazji pokaza panstwo jak tym dysponowac by egzysytowac z rodzina caly miesiac ,placac rachunki, potrzeby szkolnictwa i jeszcze odlozyc na wakacyjny wypoczynek. Jesli ktos z panstwa sie zdeklaruje, chetnie ja i rzesza znajomych bedzie pana (pani) elektoratem. Dziekuje. Czekam wiec na wyniki.
~Abc 11-11-2014 14:18
Gdy zostanę prezydentem, to przydzielę wszystkim ręntę. Zbudujemy jeszcze jeden nowy dom. Zbudeujemy autostrady, polskie drogi i układy. Będzie praca dla was i dla waszych żon. Tak się w życiu już układa, że wygrywa ten, kto głupio gada i tak zwany image ma. Kto też bzdury obiecuje, słowem zwodzi i maluje, kto najpiekniej pod publikę gra. Gdy zostanę prezydentem, to każdemu podam rękę. W trzy miesiące zbudujemy w Polsce raj. I powrócą PGRy i furmanki i rowery. W kalendarzu będzie tylko miesiąc maj. Ludzie bajek sa spragnieni, chłopi, kupcy, bizmesmeni, gospodynie, wojsko oraz także ja.
~głos na skromnego 11-11-2014 14:27
Największym zaufaniem cieszy się ten, który nie marnuje kasy na bilbordy i reklamy wielkopowierzchniowe, bo jest coś wart i nie musi się eksponować. Oddam głos na skromnego i nie rozrzutnego.
~róza2 11-11-2014 14:57
Zaufanie dla Kobiety, bo sie nie rklamuje na bilbordach i innych fotkach ona zna swoja wartosc!!!Szkoda,kasy i drzew.jestem Ciekawa czy Ci wszyscy kandydaci posporzątaja po sobie???
~wybory 2014 11-11-2014 17:12
rzeczowo , fachowo Marcin Zawiła
~jewro 11-11-2014 17:56
Jedno jewro? O co chodzi
~ 11-11-2014 17:59
Niech spadają cwaniaki
~ 11-11-2014 19:02
do Abc. To u was też są wybory? Tylko jak chcesz wejść do Polski, żeby Nam zbudować raj? Tak jak w 1939?
~fan sekty po 11-11-2014 19:26
Janusz Szewczak „ Polska krajem pracujących nędzarzy. Mamy tyrać na nasza sitwę i to bez szemrania ”....” Belgowie jak widać, nie chcą tyrać na swoją sitwę do 67 lat, w Polsce coraz wyraźniej zaczyna się mówić i to całkiem głośno, że o 67-cio letnim wieku emerytalnym trzeba pomału zapomnieć na rzecz jego dalszego podniesienia. Niewykluczone więc, że po wyborach, zwłaszcza parlamentarnych, jeśli wygra je obecna koalicja, PO-PSL, może pojawić się propozycja podniesienia wieku emerytalnego, np. do 71 lat
~soc-lib 11-11-2014 20:13
Jak wiewiórki dziś mówiły to podopieczni Caritasu będą głosować na Zawiłę .Parafianie Cieplic tysz.Złota Jesień dostaje dotacje na ocieplenie ,pensjonariusze to elektorat pewny . Metody stare jak IIIRP.
~ 11-11-2014 20:53
Pan Paczóski widzę i słyszę że ma orientację co w "mieście" i będę na niego głosował.
~anonim753 11-11-2014 20:59
Ja mam ważne pytanie do Rafała Mazura z Piechowic, który kandyduje na radnego. Dlaczego Mazur na plakatach i bilbordach (strasznie tego dużo jest) reklamuje Karpacz ??? Czyżby światowy Mazur zaczął wstydzić się już Piechowic ????
~do 20:59 11-11-2014 21:33
Kotek, pomyliły ci się artykuły. Co ma Rafał Mazur z Piechowic do tematu? Siedź w swojej norze w Szklarskiej Porębie i pisz peany na temat Sokolińskiego, bo już niedługo będziesz łapał myszy... w więzieniu.
~ 12-11-2014 14:40
Prezydent pierdziszewa (Jeleniej Góry) a pomysły na miarę Tuska.
~ 12-11-2014 16:22
Do 12-11-2014 14:40: Pewnie jesteś z jeszcze większego pierdziszewa, np. Wrocka.
Leaf 12-11-2014 21:37
Sam w tym pierdziszewie mieszkasz i narzekać umiesz. Wypraszam sobie.
~... 13-11-2014 12:10
Pod tekstem sponosowanymna jelonce o Marku Obrębalskim nie można komentować, ale tu tak więc: pani Machałek skazując swego kandydata z PiS na przegraną parę tygodni temu zadeklarowała, że w II turze... Czytając wypowiedź pana Marka w "tekście sponsorowanym" można się dowiedzieć, że na Dolnym Śląsku żadne ugrupowanie się nie lliczy tylko kadłubowa grupa pana Dutkiewicza no i PO. Czyli PiS, SLD, PSL w skali całego Dolnego Śląska to pikuś na tle ODŚ pana Dutkiewicza! Ciekawe? Wyborcy za trzy dni pokażą gdzie kogo miejsce.
~jgjgjg 13-11-2014 18:50
nikt nie odpowiedział poprawnie na pytanie nr 7. Autorowi pytania zapewne nie chodziło o ul. Wojewódzką, na której remont już został rozpisany przetarg, a o planowany kilka lat temu łącznik ul. Spółdzielczej z ul. K. Miarki i dalej ul. Wolności z estakada nad torami.
~goga 13-11-2014 19:26
Ludzie nie wierzcie tym co już byli - radnym i prezydentom. Oni nic nie zrobili - o przepraszam w moim przypadku zarówno radni i jak i Zawiła to zrobili ale wielkie nic. Tak już olewają ludzi, że nawet nie odpowiedaja na pisma , ci co odchodzą mają nas głęboko gdzieś . Traktują nas jak konieczne zło . Teraz nam tyłki liżą a jak znów się dorwą do władzy no to dalej hulaj dusza piekła nie ma. Bo co nam zafundowali odchodzący radni - wyższe czynsze, mniej miejsc pracy no i gdzieś mają biednych, niepełnosprawnych i starych ludzi. Możemy jedynie stawiać na nowych może oni coś zmienią , no i koniecznie bezpartyjnych. Czas pożegnać się ze starą gwardią i tymi partyjnymi oszustami
~goga 13-11-2014 19:35
Acha Panie Wrotniewski a z Pana to na prawdę niezły numer. Miej Pan chociaż odrobinę honoru i spadaj. Pytanie czy Pan masz honor? HA HA o co ja pytam, przecież Pan nawet nie zna takiego słowa jak honor. Gdzie ci mężczyźni prawdziwi tacy - chyba wyginęli na wojnie albo siedzą w domu bo nie potrafią ubabrać się w tym bagnie.
~ja 14-11-2014 0:05
byłam wczoraj z mężem w kino Lot zaproszenie podsumowanie ,, my idziemy PIĆ do Bosmana a ty LUDU ROBOCZY wyczeszczaj oczy na ......film dokumentalny......mieliśmy głosować na Obrembalskiego ale teraz NIE!!!!!! dodam wiele miejsc wolnych .......wszyscy wychodzili i co PO?
~ 14-11-2014 9:17
Wyscigi szczurow zdominowaly media, sciany i nawet jadace auta. Jak co roku pozostanie powyborczy bajzel. Plakaty, bilbordy i wybrana nieudolna wladza obdazona grabiami -DO SIEBIE.
~Mamona 14-11-2014 10:45
Oczywiście:-))) żeby spełnić obiecanki jeszcze bardziej nas skroją, jak nie czynszami to podatkami i jeszcze bardziej wydłużonym wiekiem emerytalnym i obniżką świadczeń.Tylko sami będą się puszyć jak pawie i napychać kieszenie.
~Lala 14-11-2014 23:10
Tylko Obrębalski!!!
~Do 21:37 15-11-2014 21:53
Wracaj do swojej wioski i nie marudź, pajacu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group