Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydaci o nieobecności konkurenta

Czwartek, 18 października 2018, 16:33
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 5:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kandydaci o nieobecności konkurenta
Fot. Przemek Kaczałko
Na kampanię wyborczą w Jeleniej Górze było dużo czasu... kandydaci do urzędu prezydenta z różną intensywnością spotykali się z mieszkańcami, organizowali konferencje prasowe, a niektórzy postawili na znaczną ilość plakatów i billboardów. Jedyną okazją do bezpośredniego starcia na argumenty była publiczna debata "Masz głos, masz wybór", która odbyła się wczoraj (17.10) w Książnicy Karkonoskiej. Przybyło czterech kandydatów, zabrakło jednego.

Na spotkanie z mieszkańcami, które było też okazją do starcia na argumenty w bezpośredniej rozmowie - zjawili się: Krzysztof Mróz (41 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość), Hubert Papaj (44 lata, KWW Zadbajmy o miasto), Paweł Gluza (29 lat, KWW Jeleniogórzanie Eksperci Społecznicy) i Grzegorz Niedźwiecki (57 lat, KW Demokracja i Sprawiedliwość). Nie przyszedł Jerzy Łużniak (63 lata, KKW Koalicja Obywatelska). Powodem nieobecności aktualnego zastępcy prezydenta Jeleniej Góry miało być nagranie w Telewizji Polskiej, choć zaproszenia na debatę organizowaną przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych było wystosowane z dużym wyprzedzeniem. Przedstawiamy opinię kandydatów, którzy byli zawiedzeni nieobecnością kontrkandydata.

Krzysztof Mróz:

Szkoda, że nie było pana Łużniaka. Myślę, że wiele pytań byłoby do niego, gdyż ma wpływ na to, co się dzieje w Jeleniej Górze. Dla mnie podana przyczyna jest mało wiarygodna, gdyż wszyscy kandydaci są zapraszani na nagranie do TVP we Wrocławiu i można było te terminy bardzo elastycznie ustawiać. Jerzy Łużniak pokazał, że boi się dyskusji z mieszkańcami, kontrkandydatami na prezydenta Jeleniej Góry. Zapraszam Jerzego Łużniaka na debatę w dogodnym miejscu i terminie.

Paweł Gluza:
Byłem moderatorem takich debat przez ostatnie lata. Mają one nadrzędną ideę, aby mieszkańcy mogli się dowiedzieć jakie pomysły mają kandydaci i mogli je ze sobą porównać. Obecny zastępca prezydenta nie przychodząc, nie daje szansy mieszkańcom, aby zapoznali się z jego programem w zderzeniu z programami konkurentów. Określiłbym to zagranie jako nieszanowanie wyborców, mieszkańców i trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby być na takich spotkaniach. To była jedna - jedyna debata i można było sobie zaplanować czas.

Grzegorz Niedźwiecki:
Pan Łużniak nieźle się okleił po mieście, ma władzę i być może wybrał nośniejszą telewizję i tam zaistniał.

Hubert Papaj:
Zaproszenie na debatę było wysłane dużo wcześniej i każdy z nas musiał zmienić swoje plany zawodowe i wyborcze, żeby dzisiaj być i spotkać się z mieszkańcami. Jeżeli ktoś lekceważy mieszkańców, to jest jedno powiedzenie: pycha kroczy przed upadkiem. Nie życzę tego nikomu, ale jak chce się być prezydentem dla mieszkańców, trzeba być ponad to. My uważamy, że trzeba się spotykać, rozmawiać i szanować mieszkańców Jeleniej Góry.

Wybory samorządowe już 21 października, a jutro (19.10) ostatni dzień przed ciszą wyborczą.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
16%
Nudzi
2
8%
Smuci
0
0%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group