Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 6555
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plattling: Kajakarze zdominowali Otwarte Mistrzostwa Niemiec

Środa, 21 czerwca 2017, 16:54
Aktualizacja: 16:58
Autor: MDvR
Plattling: Kajakarze zdominowali Otwarte Mistrzostwa Niemiec
Fot. użyczone
Sezon startów we freestyle’u kajakowym polscy kajakarze – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki (KKK Jelenia Góra) rozpoczęli od Otwartych Mistrzostw Niemiec. Obyły się one w miejscowości Plattling, gdzie w poprzednich latach rozegrano między innymi Mistrzostwa Europy, Puchary Europy i Mistrzostwa Świata.

- Rok temu również startowaliśmy w Plattlingu. Odbyły się wtedy Mistrzostwa Europy, w których Tomek zdobył srebrny medal. Mi się niestety nie poszczęściło. Było to dla mnie pechowe miejsce, ani w Mistrzostwach Europy ani w Pucharach Europy we wcześniejszych latach nie udało mi się wejść do finału. Cieszę się, że tym startem udało mi się „odczarować” dla siebie to
miejsce -
powiedziała Zofia Tuła.

W rozegranych zawodach poza zawodnikami z Niemiec wzięli udział kajakarze z Wielkiej Brytanii, Austrii i Polski. W sobotę rano przeprowadzono eliminacje, a wieczorem po półfinałach mężczyzn i juniorów odbyły się finały. Polscy kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki prowadzili w punktacji od samego początku i we wszystkich rozgrywanych etapach.

- Plattling jest dość trudnym miejscem do startów w zawodach. W przeciągu dnia poziom wody w rzece potrafi się zmieniać nawet o parędziesiąt centymetrów. A przy różnych poziomach wody trochę inaczej wykonuje się figury. Trzeba się szybko adoptować do warunków, co nie jest łatwe, gdy się już startuje i ma się tylko 45 sekundowe przejazdy - dodaje Zofia Tuła.

- W ostatnich latach, gdy startowałem w Plattlingu dużo razy byłem bliski pierwszego miejsca. Cieszę się, że w końcu udało mi się je zdobyć. Fajnie jest jak ciężka praca przynosi efekty. Widać było to też w kobietach na przykładzie Zosi, która w tym roku zostawiła swoje rywalki mocno w tyle - tłumaczy Tomasz Czaplicki.

Kategorię kobiet zwyciężyła Zofia Tuła zdobywając 618 pkt, drugie miejsce i tytuł mistrzyni Niemiec wywalczyła Anna Hubner z 290 pkt. Brąz zdobyła mistrzyni Europy kategorii juniorek, która w tym roku zadebiutowała w kategorii seniorskiej z 243 pkt – Emma Schuck. Tomasz Czaplicki zwyciężył w kategorii mężczyzn z 1046 pkt. Na drugim miejscu zdobywając równocześnie tytuł mistrza Niemiec uplasował się Martin Koll, a trzeci miejsce przypadło mistrzowi Austrii Marcelowi Bloderowi z 833 pkt.

Po zwycięstwie w Niemczech nasi kajakarze wybierają się do Francji, gdzie wystartują w Otwartych Mistrzostwach Francji (Miakinito Contest) oraz w pierwszej edycji Pucharu Europy na festiwalu outdooru i Muzyki – Natural Games w miejscowości Millau.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group