Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9712
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kabaretowa beczka śmiechu na placu Ratuszowym

Niedziela, 21 września 2008, 0:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 września 2008, 8:12
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Kabaretowa beczka śmiechu na placu Ratuszowym
Fot. JSL
Czołowe polskie grupy kabaretowe rozśmieszały w sobotę jeleniogórzan i turystów przybyłych pod ratusz. Wielkiemu Rykowisku towarzyszyły obchody dwudziestolecia kabaretu PAKA.

Tuż po godz. 16 na Placu Ratuszowym wybuchły pierwsze salwy śmiechu. Licznie przybyłych jeleniogórzan nie wystraszyła nawet niska, jak na wrzesień, temperatura. Skutecznie rozgrzewały ich występy dobrze znanych ze szklanego ekranu kabaretów.

Imprezę prowadził znany satyryk – Artur Andrus. Z okazji 900-lecia Jeleniej Góry Artysta obdarował mieszkańców naszego miasta ułożonymi przez siebie piosenkami o grodzie Krzywoustego. Z wieży ratusza popłynęła też złożona z dziewięciu nut melodia „nowego” hejnału. Całości towarzyszyła muzyka w wykonaniu Big Bandu z Bogatyni.

Galę, zorganizowaną w formie plebiscytu, otworzył występ Jerzego Kryszaka. Kapituła, której przewodniczącym był znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel, przyznała satyrykowi „Złote Rogi” za pierwsze miejsce w kategorii „Osobowość 900-lecia”. Jerzy Kryszak pokonał innych nominowanych, w tym między innymi popularną piosenkarkę Dodę,

W kategorii „Cud 900-lecia”, pokonując Janosika i Andrzeja Leppera, nagrodę uzyskał Ivan Mladek i Banjo Band z Czech. Artyści, którzy w zeszłym roku zyskali dużą popularność w naszym kraju, wykonali kilka swoich utworów. Na koniec występu grupy prawdziwą euforię wśród publiczności wzbudził utwór Jozin z Bazin. Banjo Band nagrodzono gromkimi brawami.

Kolejnym laureatem „złotych rogów” był Tadeusz Drozda, który nie omieszkał w swoim programie nawiązać do afery z ubiegłego roku, gdy mieszkańcy placu ratuszowego wezwali policję podczas koncertu z okazji juwenaliów. Jelenia Góra to miasto czołowe – pół żartem mówił Drozda – nie wypada, żeby tu była wiocha – dodał. Następnie na scenie zaprezentował się teatr Cinema, a po nim Jacek Ziobro – zwycięzca w kategorii „Zjawisko 900-lecia”.

Kluczowym punktem programu był występ Kabaretu Paka, który obchodził 20-lecie istnienia. Z tej okazji kabaret został nagrodzony gorącymi brawami publiczności oraz wierszem ułożonym na jego cześć, przez Kazimierza Pichlaka – jeleniogórskiego chirurga i poetę a równocześnie członka kapituły.

Wielkie owacje przypały również Kabaretowi pod Wyrwigroszem, uznanemu za „wpadkę 900-lecia”. - Nie wiem czy jest się z czego cieszyć – mówił o zwycięstwie w dwuznacznej kategorii lider grupy. Euforię i okrzyki wśród jeleniogórzan wzbudziło także pojawienie się na scenie kabaretów Ani Mru-Mru oraz wrocławskiej Neonówki, zwycięzców kategorii „sukces” i „odkrycie 900-lecia”. Imprezę zakończył występ formacji „Paranienormalni”.

Widowisko na długo pozostanie w pamięci miłośników kabaretu. Na placu Ratuszowym jednak nie wszystkim było do śmiechu. Policja odebrała po godz. 22 kilka telefonów mieszkańców Rynku skarżących się na zakłócenie ciszy nocnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1029
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group