Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5864
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Już wkrótce Kongres Świadków Jehowy

Sobota, 17 czerwca 2017, 8:35
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Zgorzelec: Już wkrótce Kongres Świadków Jehowy
Fot. organizator
Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich do bezpłatnego skorzystania z trzydniowego kongresu pod hasłem „Nie poddawaj się!”.

Świadkowie Jehowy w Polsce planują w tym roku zorganizować w całej Polsce 26 takich kongresów w języku polskim i 4 w innych językach, m.in. w języku migowym. - Mieszkańców Jeleniej Góry, Zgorzelca i okolic zapraszamy na kongres, który – tak, jak w minionych dwóch latach - odbędzie się w Zgorzelcu, w Hali widowiskowo-sportowej PGE Turów Arena. Spodziewamy się, że przybędzie ok. 3000 osób. Program rozpocznie się w piątek, 23 czerwca o godzinie 9.20, a zakończy w niedzielę, 25 czerwca ok. godz. 15.40 - informują organizatorzy.

Program składa się z 52 części, które mają różną formę: krótkich przemówień, wywiadów lub krótkich filmów. Oprócz tego każdego popołudnia zostanie wyświetlony fragment trzyczęściowego filmu pełnometrażowego pod tytułem „Pamiętaj o żonie Lota”. Każda sesja rozpocznie się filmowym programem muzycznym. Wstęp jest bezpłatny, nie będzie też żadnych zbiórek pieniędzy.
- „Wyzwania, jakie przynosi życie, mogą nas przytłaczać, a niektórym nawet podsunąć myśl, żeby się poddać” — mówi Dariusz Ryl, rzecznik prasowy kongresu. „Z naszego kongresu odniosą korzyść zarówno Świadkowie, jak i osoby, które nie są Świadkami, ponieważ przygotowany program doda każdemu sił potrzebnych do tego, żeby nie tylko przetrwać, ale też skutecznie radzić sobie z trudnościami”.

Miejscowi Świadkowie Jehowy osobiście wręczają zaproszenia na kongres wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic oraz prezentują krótki film zapowiadający jego program. W tej kampanii, trwającej 3 tygodnie, weźmie udział 26 zborów Świadków Jehowy uczestniczących w zgorzeleckim kongresie.

Organizatory szczególnie polecają:
Piątek, godz. 13.40: SYMPOZJUM: „Wytrwałość pomimo...”: Niesprawiedliwego traktowania, Podeszłego wieku, Długotrwałej choroby, Utraty bliskiej osoby.
Sobota, godz. 11.45: Przemówienie okolicznościowe i uroczystość chrztu o godz. 12.15.
Sobota, godz. 15.15: Sympozjum: „Uczmy się wytrwałości od dzieła stwórczego”.
Niedziela, godz. 11.20: PUBLICZNY WYKŁAD BIBLIJNY: „Nigdy nie trać nadziei!”
Film pełnometrażowy „Pamiętaj o żonie Lota”:
cz. 1 - piątek, godz. 15.05; cz. 2 - sobota, godz. 14.35; cz. 3 - niedziela godz. 13.50.

Zaproszenie na kongres:
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/
Film prezentujący program:
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/film-kampania-kongresowa-2017/
Program kongresu:
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/program-kongresu-2017/
Informacje na temat organizacji tegorocznych kongresów na całym świecie dostępne są pod adresem:
https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/%C5%9Bwiat/rozpoczynaja-sie-kongresy-swiadkow-jehowy-2017/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group