Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6742
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Już nie zaleje ul. Wyczółkowskiego

Piątek, 5 marca 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Już nie zaleje ul. Wyczółkowskiego
Fot. TEJO
Wczoraj został ogłoszony przetarg na wykonanie kanalizacji deszczowej ulicy Wyczółkowskiego. Otwarcie ofert odbędzie się 19 marca, pierwsze roboty rozpoczną się trzy tygodnie później. Ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia br., a koszt szacowany to ponad mln zł.

Pierwotnie w planach była nie tylko budowa nowej kanalizacji deszczowej, ale również remont nawierzchni. Niestety, nie ma na to pieniędzy.

– Cała ulica Wyczółkowskiego wymaga remontu razem z kanalizacją deszczową. W związku z tym, że w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, a nie otrzymaliśmy ich również z tzw. schetynówek, zapadła decyzja, że w tym roku zrobimy tylko jeden element tej inwestycji czyli kanalizację deszczową i – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Jest to ważne, ponieważ przy większych opadach deszczu, komunikację i życie mieszkańcom utrudniały potężne kałuże. Obecna kanalizacja deszczowa ma za małą średnicę i kiedy znaczna ilość spływa również od dużego osiedla od strony Głowackiego, zatyka się i przy gwałtownych ulewach nie odbiera deszczówki i zalewa ulicę oraz okoliczne posesje z piwnicami.

Nowa kanalizacja pojawi się jeszcze w tym roku na odcinku od ulicy Hoffmana do Wolności. Na ten cel w budżecie miasta zapisano milion sto dwadzieścia tysięcy złotych. Długość kanalizacji to około 940 metrów rur, pojawi się tam również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych. W przyszłym roku ma zostać wykonana nawierzchnia drogi i chodników.

– W trakcie prac można spodziewać się utrudnień w postaci zamknięcia tej ulicy odcinkami. Front robót będzie przesuwany jednak tak, by ludzie mogli dojeżdżać do swoich posesji – mówi Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group