Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2765
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jutro wielkie derby Sudetów w dolnośląskiej IV lidze

Piątek, 26 września 2008, 19:09
Aktualizacja: Niedziela, 28 września 2008, 18:34
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Jutro wielkie derby Sudetów w dolnośląskiej IV lidze
Czy Leszek Dulat poprowadzi swoich podopiecznych do kolejnego zwycięatwa w ciężkim meczu z Górnikiem Wałbrzych?
Fot. Archiwum
W sobotę (27 września) o godz. 16. rozpocznie się mecz na stadionie przy ul. Złotniczej pomiędzy Karkonoszami a Górnikiem Wałbrzych. Szykują się do tego szlagieru jesiennej rundy dolnośląskiej IV ligi nie tylko drużyny, ale również, kibice obydwu zespołów.

Zbiórkę na mecz do Jeleniej Góry wałbrzyscy fani wyznaczyli na dworcu Wałbrzych Miasto. Odjazd pociągu 13:14, przyjazd po 15. Powrót po meczu 18:09. Na internetowych stronach portalu wałbrzyskich kiboli roi się od wulgaryzmów i nawoływania do masowego udziału wałbrzyszan na wspomnianym meczu. Wałbrzych oplakatowany jest też podobnym w treści nawoływaniem do wyjazdu do Jeleniej Góry. Przypomina się tam, że w tamtym roku było 300 wałbrzyszan. W tym roku, zachęcają autorzy plakatów: zabierz ze sobą kolegę!

W spokojniejszym tonie są w treści plakaty KSK Karkonosze, które nawołują do licznego udziału fanów naszego klubu w supermeczu jesiennej rundy.

Oby ten niewątpliwy szlagier jesiennej rundy obył się bez ekscesów, bo przecież gdy się wydarzą, mogą tylko zaszkodzić ukochanym klubom kiboli obydwu drużyn. Może to wezmą pod uwagę i będą tylko dopingować swoje zespoły.

Apelujemy: kibice obydwu drużyn: Bez zadymy! Nie bądźcie dziećmi!

Z informacji jeleniogórskiej policji wynika, że nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miastai regionu Sudetów czuwać będą miejscowi policjanci, którym pomagać będą policjanci z Legnicy. W mieście i powiecie działać będą posterunki ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczą trasę przejazdu pociągu, którym przyjadą kibice z Wałbrzycha
Od 16. do 18. mogą wystąpić zakłócenia w ruchu drogowym na ul. Złotniczej i Powstańców Śląskich. Dlatego zaleca się kierowcom objazd przez Aleję Jana Pawła II, a na ulicę Powstańców Śląskich przez ul. Wincentego Pola i Waryńskiego.
Kibice muszą mieć przy sobie dowód tożsamości, a nieletni legitymację szkolną. Ponadto osoby nieletnie mogą wejść na stadion tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych.

Jeśli chodzi o stronę sportową, to goście są w lepszej sytuacji. Górnik jest mieszaniną doświadczony rutynowanych futbolistów z ligową nawet przeszłością i młodych zawodników, żądnych sukcesów.

Podajemy pełny skład zespołu:

Bramkarze: Rafał Wodzyński (1971), Damian Jaroszewski (1982)

Obrońcy: Piotr Przerywcz (1972), Marcin Masiel (1979), Szczepan Mączyński (1983), Dariusz Michalak (1990), Michał Nadzieja (1982), Rafał Majka (1977)

Pomocnicy: Grzegorz Michalak (1983), Marcin Udod (1985), Marcin Morawski (1980), Paweł Tobiasz (1987), Tomasz Wepa (1987), Jan Rytko (1991), Marcin Smoczyk (1983), Robert Borkowski (1982), Grzegorz Rola (1986)

Napastnicy: Marek Wojtarowicz (1977), Adrian Moszyk (1988), Dominik Janik (1988), Paweł Fraś (1988), Bartosz Konarski (1983)

Trener: Robert Bubnowicz, asystent trenera: Piotr Przerywacz

Natomiast trener Leszek Dulat z powodu kontuzji czterech podstawowych zawodników: Marka Wawrzyniaka, Mateusza Durlaka, Jarosława Adamczyka i Konrada Koguta sięgnął po najzdolniejszych juniorów, którzy całe szczęście spisują się całkiem nieźle, choćby w wygranym 4:1 pucharowym meczu z Woskarem Szklarska Poręba. Woskar jednak to nie Górnik i w sobotnim meczu Karkonosze wystąpią w najsilniejszym optymalnie składzie.

W Karkonoszach można się spodziewać takich zawodników:

Tomasz Ciepiela (Michał Dubiel) – Robert Rodziewicz, Wojciech Bijan, Marek Siatrak, Krzysztof Smoliński - Leszek Kurzelewski, Daniel Kotarba, Maciej Wojtas, - Marcin Krupa, Łukasz Kowalski, Jacek Gryka.

Ławka: Paweł Walczak, Piotr Kochan, Dominik Kik, Tomasz Biskupski, Jacek Kołodziejczyk i Bartosz Gęca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group