Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5961
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jutro ruszy XIX Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują

Czwartek, 9 lutego 2012, 15:18
Aktualizacja: 15:25
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Jutro ruszy XIX Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują
Fot. Petr
Fantazje hiszpańskie na skrzypce i orkiestrę, perkusyjne fajerwerki, rondo brillante, sonaty i gitarowe impresje – oto, co czeka nas w ramach XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Gwiazdy Promują, który rozpocznie się jutro, 10 lutego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują to niewątpliwie jedna z najwspanialszych wizytówek naszego miasta. Od prawie dwóch dekad projekt ten stawia sobie za cel promocję wybitnych, młodych laureatów konkursów muzycznych lansowanych przez wytrawnych pedagogów oraz artystów o uznanym dorobku. Tym razem – „gwiazdy” będą promować m.in. profesorowie: Marcin Baranowski, Andrzej Gębski, Szymon Krzeszowiec, a także Wojciech Świtała – dzisiejsi wielcy mistrzowie, na pierwszych edycjach występujący u boku Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Mirosława Ławrynowicza czy Jadwigi Kaliszewskiej.

Uzupełnieniem grona tych wspaniałych nazwisk będą wybitni polscy dyrygenci, profesorowie UMFC: maestro Tomasz Bugaj oraz maestro Marek Pijarowski. Kierownictwo artystyczne nad imprezą jak zwykle będzie sprawował profesor Roman Lasocki. Pierwszy koncert odbędzie się już jutro, 10 lutego o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej. Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdą Państwo na stronie www.filharmonia.jgora.pl.

– Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, który odbędzie się już po raz dziewiętnasty to impreza, w której uczestniczą gwiazdy największego formatu. Autentyczne, i to zarówno estrady, jak i pedagogiki. Co najważniejsze, festiwal ten łączy dzisiejszych mistrzów muzycznych z młodymi, wybitnymi muzykami, którzy już wkrótce zajmą ich miejsce. Innymi słowy starych mistrzów z nowymi mistrzami, którym trzeba ustąpić – mówił nam profesor Roman Lasocki podczas konferencji prasowej w Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group