Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10693
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jutro ruszają „Bezpieczne wakacje”!

Wtorek, 7 lipca 2009, 15:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jutro ruszają „Bezpieczne wakacje”!
Ubiegłoroczne pożegnanie "Bezpiecznych wakacji".
Fot. TEJO
Znakowanie rowerów, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych atrakcji, w tym występ gości z Ukrainy: to wszystko jutro od godz. 11 na placu Ratuszowym z okazji inauguracji cyklicznych działań prewencyjnych służb mundurowych.

Spotkania te odbywają się w ramach realizowanego programu prewencyjnego „Bezpieczne Wakacje 2009”, a skierowane są do dzieci i młodzieży spędzającymi letni wypoczynek w regionie jeleniogórskim, jak również do tych, które w tym roku pozostają w domach. W działaniach uczestniczą jeleniogórscy policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Strażnicy Miejscy, ratownicy GOPR , pracownicy PCK i inni.

Policjanci zapraszają wszystkich chętnych, nie tylko dzieci i młodzież, do oznakowania swojego roweru. Dzielnicowi oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze od godziny 11.00 będą znakować rowery w ramach programu prewencyjnego „STOP- rower oznakowany”.

Będzie też konkurs dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Atrakcją będzie również dla najmłodszych „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Podczas cyklicznych spotkań w okresie wakacyjnym mundurowi zwrócą szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, w górach, w mieście oraz przypomną zasady bezpiecznego zachowania się w przypadku kontaktu z agresywnym psem.

Jutrzejsza impreza jednocześnie rozpoczyna cykl wakacyjnych spotkań, które zakończą się 28 sierpnia 2009 roku w Parku Zdrojowym w Muszli Koncertowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group