Czwartek, 1 maja
Imieniny: Filipa, Józefa
Czytających: 5752
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Justyna Kowalczyk pobiegnie w Biegu Piastów

Piątek, 11 lutego 2022, 6:58
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Justyna Kowalczyk pobiegnie w Biegu Piastów
Fot. Stowarzyszenie Biegu Piastów/Marcin Oliva Soto
Mistrzyni olimpijska i świata, zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk wystartuje w 46. Biegu Piastów.

Justyna Kowalczyk w Jakuszycach czuje się niemal jak u siebie w domu. Dwa razy już wygrała Bieg Piastów na dystansie 50 km w 2017 i 2019. W 2020 r. była druga na 25 km. Wcześniej nasza mistrzyni dwa razy w 2012 i 2014 r startowała u nas w zawodach Pucharu Świata triumfując w biegu na 10 km stylem klasycznym. Szczególnie pamiętany jest jej pojedynek z 2012 r. kiedy to pokonała znakomitą Norweżkę Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk jest u nas mocno zakotwiczona, bo nigdzie na Dolnym Śląsku nie bywa tak często - mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. - Wielokrotnie brała tu udział w mistrzostwach Polski i była na zgrupowaniach kadry narodowej. Co ciekawe w tym roku przyjedzie z mężem Kacprem Tekielim, który również pobiegnie na 50 km klasykiem. Nie zabraknie też jej brata Stefana Tomasza oraz rodziców, którzy gdy Justyna wystartuje będą się opiekować jej dzieckiem.

Twoja reakcja na artykuł?

76
84%
Cieszy
3
3%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
8
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
303
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
35%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
15%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
25%
Różnie, to zależy od pory dnia
25%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Inne wydarzenia
Szalona walka z czasem "historyków"
 
Aktualności
Otwarcie Parku Rowerowego na osiedlu Czarne
 
Aktualności
Fontanna w Parku Norweskim jak nowa
 
Kultura
Maja Bogucka w jeleniogórskiej filharmonii
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group