Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Juniorzy młodsi nie mają sobie równych

Piątek, 30 kwietnia 2021, 19:08
Aktualizacja: Niedziela, 2 maja 2021, 10:11
Po niespodziewanym spadku z II ligi wojewódzkiej, juniorzy młodsi Karkonoszy muszą spędzić rundę wiosenną w III lidze okręgowej, gdzie od początku zdecydowanie przeważają nad rywalami. W trzecim swoim spotkaniu ekipa Jarosława Wichowskiego pokonała Lotnika Jeżów Sudecki 6:0.

Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Mikołaja Lewkowicza. W 18. minucie było 2:0, a do bramki gości trafił Jakub Zielonka. Do przerwy więcej goli nie padło, ale po zmianie stron biało-niebiescy zaprezentowali się jeszcze lepiej. W 56. minucie na 3:0 strzelił Jakub Sztac, W 67. minucie podwyższył Oliwier Jonkisz, a w 75. do bramki Lotnika trafił Mikołaj Lewkowicz. Wynik na 6:0 ustalił w 88. minucie Jakub Sztac.

Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów Sudecki 6:0 (2:0)

Karkonosze: Ślaz – Karmelita (46' Szłapak), Szkutnicki, Zielonka (46' Jarosz), Furman, Białek (46' Hordyniak), M. Lewkowicz (46' K. Lewkowicz), Sztac, Kossowski, Najda (46' Jonkisz), Gwaj (65' Kraiński).
Lotnik: Pleban – Świesulski, Walec, Mela, Łyżwa, Kuciński (70' Murawski), Ilnicki (46' Lebiedziejewski), Gojdka, Gerus (67' Danielski), Durka (82' Polaczyk).

Karkonosze z kompletem 9 punktów (bilans bramek 17:1) prowadzą w tabeli, a kolejny mecz rozegrają 2 maja (godz. 11:00) na stadionie rpzy ul. Złotniczej - ich rywalem będzie Granica Bogatynia, która do tej pory również wygrała 3 mecze (bilans bramek 16:6).