Luboń: Judocy J.S.S. Gwardii Jelenia Góra na Memoriale im. Jigoro Kano

Środa, 24 marca 2010, 12:53
Aktualizacja: Czwartek, 25 marca 2010, 14:07
Autor: Adam Finster/Kazimierz Piecuch
W ubiegły weekend w Luboniu koło Poznania odbył się II Memoriał im. Jigoro Kano. Dobrze spisali się młodzi judocy Gwardii Jelenia Góra.

Młodzik Dawid Bil w kategorii wagowej 73 kilogramów zajął pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie walki, w tym trzy przez IPPON (przed czasem). Startujący w kategorii juniorów młodszych +90 kilogramów Michał Siedlecki był trzeci. Również trzecie miejsce zajął Mikołaj Dwojak, rywalizujący w kategorii dziecko. Młody judoka z Jeleniej Góry, startujący w kategorii wagowej 25 kilogramów, wygrał cztery walki, w tym trzy przez IPPON.

W zawodach wzięło udział 500 zawodników i zawodniczek z 30 klubów, w tym goście z Czech i Niemiec. Zawody stały na wysokim poziomie, wlaki odbywały się na sześciu matach „Tatami”. Honorowym gościem Memoriału była srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie Aneta Szczepańska.