Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9222
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowy wieczór Teatru "Maska" w ODK

Sobota, 7 listopada 2020, 8:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jubileuszowy wieczór Teatru "Maska" w ODK
Fot. WAC
Teatr „Maska” obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji wczoraj (6.11) w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbył się specjalny spektakl z akcentami muzycznymi.

W pierwszej części wieczoru wystąpił Krzysztof Rogacewicz, prezentując wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach teatralnych, monodram „Kontrabasista”. Po przerwie K. Rogacewicz oraz Honorata Magdeczko – Capote zabrali publiczność w muzyczną podróż, w której nie zabrakło akcentów lirycznych oraz satyrycznych. W repertuarze koncertu znalazły się między innymi: sonety Williama Szekspira, utwory Edith Piaf, Bułata Okudżawy i Ewy Demarczyk. Aktorom akompaniowali Marek Mikulski i Róża Wysocka. Dodatkową okazją do podróży w przeszłość była prezentacja filmu zawierającego fragmenty spektakli „Maski” z różnych okresów jego działalności.

Teatr „Maska” działający przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu powstał w 1995. W trakcie ćwierćwiecza swojej działalności stworzył kilkanaście spektakli o różnej tematyce. Również dla dzieci i młodzieży. Przez wiele lat przygotowywał także spektakle uliczne.
Jako jeden z pierwszych w Polsce stworzył cykl spektakli edukacyjnych („Rozprawa o średniowieczu”, „Renesans czyli jak Wam się podoba”, „Barock w trampkach”). Kolejne premiery teatru to: „W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera", „Nie kochać to grzech", „Jak zostać artystą", „Uwiedziony" czy „II część Dziadów". W ostatnich latach „Maska” zasłynęła przede wszystkim wielokrotnie nagradzanymi spektaklami, których reżyserem jest Krzysztof Pulkowski. To „Ławeczka” i „Kontrabasista”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group