Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8077
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: JPRD wyremontuje Powstańców Śląskich

Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:56
Aktualizacja: 13:05
Autor: Angela
Za dwa tygodnie ruszy przebudowa i modernizacja ulicy Powstańców Śląskich z budową łącznika do ulicy Waryńskiego.

W miniony poniedziałek wyłoniono wykonawcę zadania. Prace przeprowadzi Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych , które złożyło najkorzystniejszą ofertę w kwocie 3 mln 200 tys. zł, o 2 mln niższą od szacowanych kosztów.

Dziurawa, ze szczątkami chodników i kanalizacji oraz bez oświetlenia – tak wygląda dziś ulica Powstańców Śląskich. W najbliższym czasie zmieni ona jednak swoje oblicze. W ramach prac pojawi się przebudowa istniejącej nawierzchni, wzmocnienie jej i wykonanie nowych chodników.

Obecna jezdnia zostanie zerwana, położona zostanie podbudowa, a na niej 7444 m2 nowej nawierzchni. Powstanie też nowy chodnik z kostki brukowej, krawężniki i trawniki z zasianą trawą. Przy tak wyremontowanej jezdni staną nowe znaki pionowe oraz 46 sztuk lamp ulicznych. Przebudowany zostanie gazociąg i kanalizacja deszczowa.

– Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego wykonany zostanie łącznik, w ramach którego wykonane zostanie około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 metrów kwadratowych nowej nawierzchni i 750 metrów chodników – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zakończenie prac przewidziane jest na 15 października 2011 roku.1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta, a pozostała kwota z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
70
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group