Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7757
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Józef Pawłowski asystentem Elżbiety Zakrzewskiej

Środa, 7 lipca 2010, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Józef Pawłowski asystentem Elżbiety Zakrzewskiej
Elżbieta Zakrzewska z Józefem Pawłowskim – 1 maja 2010.
Fot. TEJO
Były członek zarządu miasta, ex–radny i społecznik działający na rzecz dzieci jest od niedawna asystentem posłanki Unii Pracy Elżbiety Zakrzewskiej.

Mowa o Józefie Pawłowskim, oficerze Wojska Polskiego w stanie spoczynku, który w latach 1998 – 2002 był etatowym członkiem istniejącego jeszcze wtedy zarządu miasta Jelenia Góra. J. Pawłowskiego nazywano wówczas trzecim wiceprezydentem, choć takiej funkcji nominalnie nie było.

W pamięci zapisał się, między innymi, jako pomysłodawca likwidacji Targowiska Miejskiego „Kiliński”. Kiedy w 2002 roku zmienił się skład rady miasta i J. Pawłowski przegrał wybory, został poproszony przez ówczesnego prezydenta Józefa Kusiaka o opracowanie reformy Zakładów Gospodarki Mieszkaniowej. W miejsce pięciu takich instytucji powstały wtedy działające do dziś dwa zakłady gospodarki lokalowej.

Józef Pawłowski jest czołowym działaczem Komitetu Ochrony Praw Dziecka, a od niedawna – asystuje pani poseł Elżbiecie Zakrzewskiej, która zajęła miejsce w Sejmie po tragicznie zmarłym wicemarszałku Jerzym Szmajdzińskim. Nowy asystent nagłaśnia bardzo aktywnie działalność posłanki.

Ostatnio parlamentarzystka wyraziła sprzeciw wobec planów wprowadzenia odpłatności za przejazd niektórymi obwodnicami dużych miast. Przypomnijmy, że rząd najpewniej odstąpi od zamiaru wprowadzenia w życie tego pomysłu. – Z ujawnionych przez Ministra Infrastruktury szczegółów wiem, że …samochody osobowe do 3,5 tony oraz motocykle mają być zwolnione z obowiązku płacenia za przejazd odcinkami autostrad, finansowanymi z budżetu państwa, a przebiegającymi w pobliżu miast. I że dotyczyć to też autostradowej obwodnicy Wrocławia – czytamy w komunikacie nadesłanym przez poselskiego asystenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
194
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group