Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jezu! Jak się cieszyli!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 maja 2010, 10:11
Aktualizacja: 13:56
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Muzycznym akcentem zakończył się wczoraj Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA. O godzinie 20 w sali JCK zagrał wraz ze swoim zespołem Lech Janerka.

Tej postaci fanom przybliżać nie trzeba. Nazywany przez krytyków polskim Stingiem charyzmatyczny muzyk jest założycielem znanej formacji Klaus Mitffoch. Grał tam na basie, pisał piosenki, muzykę, a także śpiewał. Dzięki piosence „Rower” i „Ramydada” otrzymał Superjedynkę w kategorii – płyta alternatywna i kompozytor roku.

W sali przy ulicy Bankowej zaśpiewał swoje największe przeboje. Publiczność szalała. Nie było wolnych miejsc. Wszyscy zebrani podśpiewywali razem z artystą. Gdy zabrzmiały słowa „Jezu! Jak się cieszę…” ludzie wstali z miejsc i klaskali. Artysta zauważył, że jest to jego pierwszy koncert w Jeleniej Górze. Był w naszym mieście tylko raz około pięćdziesięciu lat temu ze swoim ojcem. Z tego wyjazdu pamięta kotleta schabowego, który był za mocno przyprawiony i to, że poszli potem do kina.

Wczorajszy koncert naładował zebranych dużą dawką energii. Każdy kto miał ochotę bliżej poznać piosenkarza i jego zespół mógł udać się na spotkanie z nim w Klubie Kwadrat. Gratulacje należą się organizatorom, którzy sprawili, że ostatnie cztery dni były pełne niezapomnianych wrażeń: teatralnych i muzycznych. Festiwal odbył się dzięki Programowi Operacyjnemu Współpracy Transgranicznej Polska –Saksonia 2007-2013, Miastu Jelenia Góra i Jeleniogórskiemu Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rumcajs54 31-05-2010 11:33
Nie, to jest jakaś PARANOJA!. Czy na widowni był choć jeden widz, bo z tego pożal się Boże "fotoreportażu niewiele wynika. Nawet tak do końca nie wiadomo co to za sala...
tracęgruntpodstopami 31-05-2010 16:32
Widzowie byli, nawet dużo. Co do sali - sala widowiskowa JCK. Koncert krótki, ale dobry.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group