Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 10416
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Jeżów ma nową szkołę

Niedziela, 2 września 2018, 6:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2018, 11:58
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Jeżów ma nową szkołę
Fot. KED
– To obiekt na miarę XXI wieku – zgodnie twierdzili uczestnicy wczorajszego (1.09) uroczystego otwarcia nowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul. Krętej w Jeżowie Sudeckim.

Uroczyste otwarcie wraz z poświęceniem nowego kompleksu, mieszczącego Szkołę Podstawową i Przedszkole w Jeżowie Sudeckim planowane było na placu przed budynkiem. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zostało jednak przeniesione do auli szkoły.

W uroczystości oprócz lokalnych samorządowców wzięli udział między innymi: marszałek Sejmiku Dolnośląskiego Cezary Przybylski, posłanka Zofia Czernow i senator Krzysztof Mróz. W trakcie imprezy podziękowano osobom, które szczególnie zasłużyły się w procesie powstania obiektu, w tym pracownikom Urzędu Gminy oraz firmie, która go wybudowała i zaprojektowała.

Jeżów na powstanie nowego obiektu szkolnego czekał wiele lat. Jak mówił wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek, w przeszłości aż siedem razy przymierzano się do rozpoczęcia budowy. Wygląd oraz wyposażenie kompleksu w pełni jednak wynagradza społeczności lokalnej tak długie oczekiwanie na nową szkołę. Budynek jest bardzo nowoczesny i przystosowany do przyjęcia uczniów niepełnosprawnych. W części szkolnej znajduje się dwanaście sal dydaktycznych, stołówka, sala komputerowa, mediateka oraz sale do terapii logopedycznej i pedagogicznej. Dla przedszkolaków przygotowano cztery kolorowe sale. Koszt wybudowania kompleksu to prawie 10 milionów złotych, z czego ponad 6 mln zł pochodziło z dotacji unijnej.

- To bardzo ważny dzień w życiu gminy oraz szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Anna Kędzierska. - Jako absolwentka szkoły, a teraz jej dyrektor jestem dumna, że mogę uczestniczyć w tej uroczystości. Nowa szkoła jest obiektem na miarę XXI wieku. W każdej sali są między innymi tablice interaktywne i mam nadzieję, że dzięki temu sprzętowi dzieci będą uzyskiwać lepsze wyniki w nauce i będą chętniej chodzić do szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

38
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
9
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
791
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group