Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5861
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze jeden market na Zabobrzu

Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W trzecim kwartale tego roku ma zostać otwarty skwer handlowy Viki na największym osiedlu w mieście – informują Nowiny Jeleniogórskie. Firma Rece Poland twierdzi, że ten termin będzie dotrzymany. W zeszłym roku protestowali przeciwko tej placówce okoliczni kupcy.

Na placu budowy między ulicami Bacewicz i Elsnera pojawiła się koparka i robotnicy. Na razie trwają prace przy wyrównywaniu gruntu. Rok temu przedstawiciel inwestora mówił, że centrum ruszy na święta Bożego Narodzenia.

- Budowa jednak nie ruszyła, bo prowadziliśmy jeszcze rozmowy na temat finansowania inwestycji. Wszystko przesunęło się w czasie. Roboty jednak już ruszyły, trwa organizowanie zaplecza budowy i przygotowywanie terenu pod wykopy - mówi Anna Różańska z Rece Poland z Warszawy.

Skwer handlowy Viki będzie miał powierzchnię 2 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz supermarketu znajdzie się tam także galeria z małymi sklepami i punktami usługowymi.

Przeciwko tej lokalizacji - na dawnym boisku w środku osiedla, protestowali w zeszłym roku kupcy z okolicznych sklepów i punktów usługowych oraz mieszkańcy. Obowiązujący kilka lat temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu dopuszczał jednak w tym miejscu lokalizację obiektu handlowo-usługowego o powierzchni do 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę w 2001 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group