Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 12738
Zalogowanych: 105
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze jeden market na Zabobrzu

Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W trzecim kwartale tego roku ma zostać otwarty skwer handlowy Viki na największym osiedlu w mieście – informują Nowiny Jeleniogórskie. Firma Rece Poland twierdzi, że ten termin będzie dotrzymany. W zeszłym roku protestowali przeciwko tej placówce okoliczni kupcy.

Na placu budowy między ulicami Bacewicz i Elsnera pojawiła się koparka i robotnicy. Na razie trwają prace przy wyrównywaniu gruntu. Rok temu przedstawiciel inwestora mówił, że centrum ruszy na święta Bożego Narodzenia.

- Budowa jednak nie ruszyła, bo prowadziliśmy jeszcze rozmowy na temat finansowania inwestycji. Wszystko przesunęło się w czasie. Roboty jednak już ruszyły, trwa organizowanie zaplecza budowy i przygotowywanie terenu pod wykopy - mówi Anna Różańska z Rece Poland z Warszawy.

Skwer handlowy Viki będzie miał powierzchnię 2 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz supermarketu znajdzie się tam także galeria z małymi sklepami i punktami usługowymi.

Przeciwko tej lokalizacji - na dawnym boisku w środku osiedla, protestowali w zeszłym roku kupcy z okolicznych sklepów i punktów usługowych oraz mieszkańcy. Obowiązujący kilka lat temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu dopuszczał jednak w tym miejscu lokalizację obiektu handlowo-usługowego o powierzchni do 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę w 2001 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
592
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group