Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5875
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze jeden market na Zabobrzu

Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W trzecim kwartale tego roku ma zostać otwarty skwer handlowy Viki na największym osiedlu w mieście – informują Nowiny Jeleniogórskie. Firma Rece Poland twierdzi, że ten termin będzie dotrzymany. W zeszłym roku protestowali przeciwko tej placówce okoliczni kupcy.

Na placu budowy między ulicami Bacewicz i Elsnera pojawiła się koparka i robotnicy. Na razie trwają prace przy wyrównywaniu gruntu. Rok temu przedstawiciel inwestora mówił, że centrum ruszy na święta Bożego Narodzenia.

- Budowa jednak nie ruszyła, bo prowadziliśmy jeszcze rozmowy na temat finansowania inwestycji. Wszystko przesunęło się w czasie. Roboty jednak już ruszyły, trwa organizowanie zaplecza budowy i przygotowywanie terenu pod wykopy - mówi Anna Różańska z Rece Poland z Warszawy.

Skwer handlowy Viki będzie miał powierzchnię 2 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz supermarketu znajdzie się tam także galeria z małymi sklepami i punktami usługowymi.

Przeciwko tej lokalizacji - na dawnym boisku w środku osiedla, protestowali w zeszłym roku kupcy z okolicznych sklepów i punktów usługowych oraz mieszkańcy. Obowiązujący kilka lat temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu dopuszczał jednak w tym miejscu lokalizację obiektu handlowo-usługowego o powierzchni do 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę w 2001 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group