Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5664
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest szansa na parking przy PKP

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 lipca 2017, 14:43
Aktualizacja: 14:44
Autor: tvdami
Pojawiła się szansa, że planowana przez władze miasta inwestycja budowy dużego parkingu przy jeleniogórskim dworcu kolejowym dojdzie do skutku. Komunikat w tej sprawie wysłało do naszej redakcji biuro prasowe PKP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ferdasz 11-07-2017 15:32
A kiedy Zabobrze 1,2,3 doczeka sie nowych miejsc parkingowych ? Zabobrze 1 miedzy Promedem a Rożyckiego 10 rownolegle i tuż do ich parkingu. Kto popiera ???
~turysta 11-07-2017 15:33
Obecny parking przy Dworcu PKP zajmują wyłącznie w 100% pracownicy PKP (kolejarze) i blokują parking przez 24 godz./na dobę, wyjeżdzając w tym czasie do pracy we Wrocławiu i nie tylko. Nie chcą udostępnić terenu na parking, zakazać im korzystania z obecnego wyremontowanego parkingu miasta. Postawić przy istniejącym parkingu znak drogowy zezwalający na postój do 1 godziny, i sprawa braku miejsc parkingowych przy Dworcu PKP rozwiązana.
~ajsb 11-07-2017 22:49
A czy władze miasta oczywiście w porozumieniu z PKP nie mogłyby rozważyć lokalizacji dworca autobusowego w rejonie stacji? Tak przecież jest w większości dużych ośrodków miejskich. To co dziś jest "dworcem autobusowym" przy galerii na Podwalu to jedno wielkie nieporozumienie. Gdyby Jelenia Góra znajdowała się w innej części Polski - mniej atrakcyjnej turystycznie to takie rozwiązanie jak obecnie byłoby do zaakceptowania. Ale...jesteśmy największym ośrodkiem w regionie w sąsiedztwie Karpacza, Szklarskiej Poręby czy nawet Świeradowa, więc przydałoby się stworzyć jakieś prawdziwe centrum komunikacyjne w rejonie dworca PKP. Dlaczego nie można połączyć dwóch funkcji: dworca PKP i PKS w jednym miejscu. Zaoszczędziłoby to czasu i nerwów osobom korzystającym z tych środków lokomocji
~Karol 12-07-2017 8:59
Super pomysł tylko pierwszą godzinę (a właściwie pierwsze pół) na darmowy parking przy PKP i rozwiązany będzie problem parkowania. To co tam się dzieje jak zbliża się godzina odjazdu ważnych połączeń to cud, że tam jeszcze nikogo nie potrącili. Przejeżdżające śmieciarki do tego "młyna" dokładają resztę. Czemu SM czy policja nie zrobi tam chodź czasem porządku.
~ 12-07-2017 9:47
@~ajsb: Z takimi pytaniami powinieneś udać się do siedziby jeleniogórskiego PKS, ponieważ jest to prywatna spółka. Jeleniogórski PKS nie jest zarządzany przez miasto Jelenia Góra jak na przykład MZK Jelenia Góra. Tak naprawdę PKS zawinął się spod Dworca PKP, ponieważ nikt tam nie wsiadał. Jednak teraz widać znaczny wzrost osób podróżujących pociągami, więc na dobrą sprawę jeleniogórski PKS powinien ponownie odjeżdżać spod Dworca PKP.
~Cieplik2 12-07-2017 9:51
A gdzie tam parking,wszyscy chcą stać pod drzwiami dworca,a tam nie ma miejsca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group