Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7039
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest nowy najemca Baszty Grodzkiej

Czwartek, 21 lipca 2016, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Jest nowy najemca Baszty Grodzkiej
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Rozstrzygnięty został przetarg na dzierżawę Baszty Grodzkiej w Jeleniej Górze. Wygrał go jedyny oferent, firma Foliowo z Wrocławia, właściciel m.in. Browaru Miedzianka. – Mam oczywiście pomysł, co chciałbym tam zrobić, ale najpierw muszę spotkać się z konserwatorem zabytków, by ustalić w jakim zakresie możemy ingerować w zabytek – mówi Jarosław Kądziela, właściciel firmy Foliowo.

Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak informuje, że w zabytkowym obiekcie ma powstać hostel z 30 miejscami noclegowymi. – Podoba mi się ten pomysł, bo obiekt żyje, kiedy są w nim ludzie. Chcemy, by Baszta Grodzka miała solidnego gospodarza, dlatego tym razem okres dzierżawy jest dłuższy, niż w poprzednich przetargach. Umowa z nowym dzierżawcą zostanie podpisana w ciągu 30 dni i będzie
obowiązywała do 2033 roku - dodaje wiceszef miasta.

- Na przystosowanie obiektu i otwarcie Baszty Grodzkiej dajemy sobie czas najpóźniej do wiosny 2017 roku – mówi Jarosław Kądziela. – Chcielibyśmy rozpocząć działalność jak najszybciej, ale wszystko zależy od ustaleń i postępu prac. Wybraliśmy ten obiekt, bo ma on dobrą lokalizację i jest atrakcyjny pod nasz projekt – dodaje dzierżawca.

Kwota dzierżawy złożona w ofercie to 700 zł miesięcznie. Jak już pisaliśmy, w ostatnim czasie Baszta Grodzka przeszła remont elementów konstrukcji południowej ściany budowli, która groziła zawaleniem. Wymieniono również ogrzewanie całego budynku, który przez kilka miesięcy stał pusty. Ostatni najemca prowadził w niej pracownię witraży, a jego poprzednicy: sklep z odzieżą oraz asortymentem dla plastyków, Centrum Informacji Turystycznej czy redakcję gazety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group