Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 7540
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Jelonka.com – Mikołajem! Za uśmiech najmłodszych

Wtorek, 7 grudnia 2010, 7:43
Aktualizacja: Środa, 8 grudnia 2010, 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA REGION: Jelonka.com – Mikołajem! Za uśmiech najmłodszych
Fot. Angela
Przez dwadzieścia dni zbieraliśmy zabawki, słodycze, przybory szkolne i inne rzeczy dla dzieci. W minioną niedzielę to, co udało nam się zebrać dzięki wielu ludziom dobrej woli, przekazaliśmy wychowankom z Domu Dziecka w Kaczorowie. Uśmiech, jaki zobaczyliśmy u dziewczynek i chłopców, był potwierdzeniem, że było warto!

Akcję „Jelonka dzieciom” rozpoczęliśmy w tym roku od Mikołajek, ale na tym nie skończymy. Wszystkie zebrane prezenty były przynoszone do nas przez czytelników, osoby prywatne i stowarzyszenia, a nawet spółkę. Finał tych działań przekonał nas o tym, że w Jeleniej Górze jest wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą i potrafią się dzielić.

Do końca akcji naszą niespodziankę trzymaliśmy w tajemnicy nie zdradzając, do jakiej placówki trafią upominki. Chcieliśmy by było to miłe zaskoczenie. Wybraliśmy Dom Dziecka w Kaczorowie ponieważ tam pomoc dociera znacznie rzadziej.

Zebraliśmy słodycze, przybory do szkoły oraz zabawki pluszaki. I to wystarczyło, by obdarowane dzieci rozbłysnęły uśmiechem. W rolę Świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom upominki, wcielił się Ryszard Kiełek, wolontariusz i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Na skromną ceremonię przekazania prezentów pojechała też zaangażowana w akcję cała sercem czwórka przedstawicieli Zespołu Szkół Przyrodniczo- Żywieniowych z Sobieszowa: Karolina Jankowska – pedagog szkoły, dwie uczennice: Weronika Kowalska i Justyna Sadło oraz szkolny kierowca.

Po rozdaniu paczek Mikołaj przeczytał dzieciom „Balladę o Kocie Psocie”, a z dziećmi „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Nie zabrakło też wspólnej „ciuchci” oraz zabawy w kalambury. Słowa podziękowania za ogromne serce i zaangażowanie się w akcję należą się pani Ani Porębie, Januszowi Wojtasowi i Stowarzyszeniu Sympatyków Sobieszowa, Spółce Kupieckiej Zabobrze na czele z panią Danutą Wójcik i Stanisławem Sudołem, Zespołowi Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych ze wspomnianymi już wolontariuszami.

Nie sposób też nie wspomnieć o Izersko-Karkonoskim Towarzystwie Kolarsko-Narciarskim, Magdzie Florczykowskiej z firmy Box 3, Marcinie Zawile, pracownikach Książnicy Karkonoskiej i Jelonki.com, Państwu Grażynie i Jerzym Kwaśniewskim, 13 Jeleniogórskiej Drużynie Harcerek „Czarna 13” im. Batalionu Parasol z Cieplic na czele z Kasią Patek i Kornelią Budzyńczuk, jeleniogórzance o nicku Ciotkaz i wielu osobach, które przekazały swoje prezenty anonimowo.

Wszystkim z serca i w imieniu dzieci z Kaczorowa składamy gorące podziękowania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group