Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2671
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław/Jelenia Góra: Jeleniogórzanki na Gali w Radiu Wrocław

Poniedziałek, 13 października 2014, 8:41
Aktualizacja: 8:43
Autor: Mea
Wrocław/Jelenia Góra: Jeleniogórzanki na Gali w Radiu Wrocław
Fot. Archiwum Zespołu
Zespół Agat działający przy Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu wystąpił podczas Gali Międzynarodowego Dnia Seniora w Sali koncertowej Radia Wrocław. – Było wspaniale – mówiła po przyjeździe Elżbieta Markowska, wokalistka zespołu Agat.

Impreza zorganizowana została przez urząd marszałkowski. Wzięło w niej udział 12 zespołów muzycznych z Dolnego Śląska oraz kabarety, w tym m.in. Bella Mafia z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze. Zespół Agat był laureatem Dolnośląskiego Przeglądu organizowanego m.in. w Legnicy, dlatego artyści otrzymali zaproszenie do Radia Wrocław.

- Zaśpiewałyśmy trzy piękne piosenki: „W Awignon”, „Życie to taka gra” oraz „Wciąż uciekają najlepsze lata”. Staramy się wybierać z teksty z przesłaniem, bo w tym wieku trzeba przywiązywać dużą wagę do słów – powiedziała Elżbieta Markowska.

- Tak spodobałyśmy się zgromadzonej licznie publiczności, że bisowałyśmy utworem „Zaczarowany fortepian” – dodała.

Wokalistki zespołu Agat udzieliły wywiadu Telewizji Wrocław oraz TV Senior.

Zespół Agat działa od 17. lat. Obecny jego skład to: Halina Gadecka, Alicja Gremza, Bożena Hes-Cesarz, Marta Kornaś, Elżbieta Markowska oraz muzyk Andrzej Augustyniak. W tym składzie występują od sześciu lat. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2010 r. pierwsze miejsce na Festiwalu Lwowskim oraz w 2013 r. pierwsze miejsce podczas II Dolnośląskiego Przeglądu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group