Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Jeleniogórzanki na dwóch biegunach III ligi

Wtorek, 31 października 2017, 13:55
Aktualizacja: 14:14
Orlik Jelenia Góra zdecydowanie przewodzi stawce drużyn ubiegających się o awans do II ligi, a debiutujący w rozgrywkach KKS Jelenia Góra w meczu outsiderów doznał kolejnej porażki. Wygląda na to, że przerwę zimową podopieczne Dariusza Michałka spędzą na fotelu lidera, a przed sobą mają jeszcze trzy pojedynki ligowe i starcie w 1/8 finału Pucharu Polski z ekipą z ekstraklasy.

W 10. kolejce III ligi (ostatnia klasa rozgrywkowa kobiet) Orlik Jelenia Góra przy szalejącym wietrze dał radę pokonać UKS Bierutów 3:1. Wyjazdowe spotkanie w miejscowości położonej w powiecie oleśnickim nie rozpoczęło się po myśli liderek. W 13. minucie Maja Łukasik wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, ale jeleniogórzanki w tym sezonie pokazują, że są mocnym zespołem i już w 28. minucie Dagmara Dyzio doprowadziła do wyrównania. Trzy minuty później Orlik cieszył się z prowadzenia, bowiem gola samobójczego sędziwie zapisali na konto Zuzanny Polańskiej. Do przerwy ekipa z Kotliny Jeleniogórskiej nie powiększyła przewagi, ale ta sztuka udała się w 73. minucie, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Chrabąszcz. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie, choć trzeba zaznaczyć, że w grze obu zespołów było dużo przypadku ze względu na fatalny stan murawy oraz porywisty wiatr. Tym samym UKS Bierutów uległ Orlikowi Jelenia Góra 1:3.

W drugim spotkaniu z udziałem jeleniogórzanek - zamykające tabelę ekipy Kolektywu Radwanice i KKS-u Jelenia Góra walczyły o pierwsze punkty w tym sezonie. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarki rywalek, a po zmianie stron to miejscowe dwukrotnie dopięły swego. Autorką obu bramek w 46. i 65. minucie była Patrycja Nagajek.

W ligowej tabeli Orlik z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce i ma 5 punktów przewagi nad drugą - Polonią Świdnica. KKS z kompletem porażek zajmuje ostatnie - 12. miejsce. W następnej kolejce obie ekipy zagrają przed własną publicznością. Orlik w sobotę (4.11) o godz. 12:00 podejmie w Parku Norweskim Kolektyw Radwanice, a KKS w niedzielę (5.11) o godz. 11:00 zmierzy się z Polonią Środa Śląska.