Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5809
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanin w filmie „Mgła”

Niedziela, 16 stycznia 2011, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 stycznia 2011, 8:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanin w filmie „Mgła”
Fot. TEJO
Obszerny wywiad z Pawłem Zołoteńkim, pochodzącym z Jeleniej Góry byłym doradcą Władysława Stasiaka, szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskigo, tragicznie zmarłych w katastrofie rządowego samolotu TU–154 pod Smoleńskiem, opublikowała Gazeta Polska.

Paweł Zołoteńki pojawił się także w obsadzie filmu dokumentalnego „Mgła” Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej, nakręconego w grudniu ubiegłego roku i przedstawiającego pierwsze chwile po tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to w katastrofie rządowego samolotu zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz przedstawiciele polskich elit politycznych i duchowni.

Interlokutor wspomina swojego tragicznie zmarłego szefa, który kierował Kancelarią Prezydenta RP. Paweł Zołoteńki towarzyszył także w podróży do Moskwy wdowie po Władysławie Stasiaku, w niedzielę po katastrofie smoleńskiej. W Gazecie Polskiej szczegółowo opowiada o tamtych chwilach, a także o swojej ocenie katastrofy i jej wpływie na życie Polaków.

Paweł Zołoteńki jest jeleniogórzaninem. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie oraz elitarną Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie, gdzie mieszka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group